CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  krieysa

besst citer nie....
sofiera Post at 15-11-2011 14:55

tu la... x igt tahun bila benda ni berlaku.. tp memang ada masuk news paper...

Reply 858# krieysa

alhamdullilah...berkesan laaa ayat tu yee...

Jangan2 dia nampak hantu kot kat blakang Kriesya ......

tapi saya akui memang banyak ayat2 yang bole diamalkan sebagai pelindung diri....
so sekarang amal lagi tak?

Allahu rabbuna wa rabbukum, lana a’maaluna wa lakum a’maa lukum laa hujjata bainana wa bainakum, allahu rabbuna ilaihil mashiir.

(Assyura:15)

“Aku beriman kepada segala Kitab yang diturunkan oleh Allah dan aku diperintahkan supaya berlaku adil di antara kamu. Allah jualah Tuhan kami dan Tuhan kamu. Bagi kami amal kami dan bagi kamu amal kamu. Tidaklah patut ada sebarang pertengkaran antara kami dengan kamu (kerana kebenaran telah jelas nyata). Allah akan menghimpunkan kita bersama (pada hari kiamat), dan kepadaNyalah tempat kembali semuanya (untuk dihakimi dan diberi balasan). “

Ayat ni saya amalkan hari2.. bersama bismillah 5

Reply 862# KAULAT

Mungkin kot, maybe ada hantu kot, ye la pagi2 buta kan.. hehehe.. memang saya amalkan hari2.. x pernah miss..

ayat dan panduan yang baik{:4_189:}

Reply 863# krieysa

Temakasih kriesya,...aka dah masuk dalam buku nota aka nie....bwk kemana2

Follow Us
Reply 866# sofiera

wah bagus kak...ada satu lagi doa yang abah bagi.. tapi panjang sangat, igt2 lupa plak... baru je minggu lepas kena marah ngan abah sebab x igt doa tu ..hehhee..

Reply  sofiera

wah bagus kak...ada satu lagi doa yang abah bagi.. tapi panjang sangat, igt ...
krieysa Post at 15-11-2011 15:22

Takper kalu ingat share kami kat sini yer....untuk panduan forumer2 kat sini

betul tu...panduan untuk kita semua.

Reply 863# krieysa

trime kasih krieysa~

abah cakap krieysa ni spesel skt dari adik beradik lain.. mungkin sebab saya je yg selalu amalkan ayat2 yg parent bagi.. adik ngan abg tu kureng sikit nak tau pasal benda2 cam ni..

nak kata saya ni ada sixth sense tu x de la, tapi kadang2 masin jugak la mulut sy ni.(cam masuk bakul angkat sendirik jer, hehehe).. Korang mesti biasa kan barang2 kesayangan atau x brapa nak sayang (selalunya yg sayang la) hilang tanpa di kesan, walaupun sebelum ni benda tu depan mata kita jer. benda tu selalu jer terjadi kat family kitorang...

Dulu abah ada hilang jam (jam tu cousin beli kat japan so ada sentimental value la) dia pun duk cari la.. mula2 nak tuduh kazen2 saya / cucu dia yg balik bercuti amek.. (masa tu saya kat kampus) tapi cam x logik, coz abah saya ni kadang2 garang (walaupun smudah menangis kalau tengok drama sedih) mesti budak2 tu x brani nak amek..

So lepas 1 bln lebih saya pun balik cuti semester, dan abah saya mengadu la kat saya (dah kali keberapa pun saya x igt) yg jam dia hilang.. masa tu saya letih sangat, ye la br sampai kg kan..so cakap la kat abah, ala mesti dlm bunga hiasan mak tu..(sambil tunjuk kat hiasan bunga mak atas meja) abah saya cakap.. dia dah cari kat situ byk kali, mak saya dh siap re arrange bunga2 hiasan tu, mmg x de.. tapi maybe sebab dia x nak kecikkan hati saya dia pun pergi intai, pastu terus dia terjerit kecil.. terkejut sebab mmg jam tu ada dlm hiasa bunga tu.. memang ajaib..

3 bln lepas abah hilang plak 1 bentuk cincin dia (abah mmg byk giler cincin)so dia pun cari2 la.. pastu bising2 mana la cincin dia.(ye la dah dkt 1 bln lbh hilang). kebetulan saya br balik kg n saya duk la selongkar almari hiasan mak saya.. alih2 jumpa plak cincin tu kat situ.

Reply 871# krieysa

menarik niii...

Tapi Kriesya memang betul,memang ada insan yang macam awak niii...
kalau awak mengkaji lebih mendalam,dan cuba memahami diri sendiri mesti ada sesuatu yang awak kan temui lagi...

cuba2 lee... tanya kat abah awak...

Reply 872# KAULAT

Kadang2 sy ni penakut jugak la... kat apartment sekarang ni pun kadang2 kena kacau..:@ . saya pernah share kat thread lain sebelum ni.. tapi maybe sebab sy dah biasa, takut tu x sangat la..

Orang cakap mimpi tu mainan tido, tapi saya selalu jugak mimpi pastu benda tu jadi cam realiti.. pernah saya mimpi kawan abah saya yang masa tu pergi buat haji.. saya mimpi masa dorang tgh perjalanan (dlm flight lagi) dah flight tu terhempas. . terkejut saya.. terus bg tau mak. mak pesan jgn bg tahu abah takut dia risau.. tp tgh hari tu dengar la berita 1.30pm, saya x igt samaada rusuhan ke apa kat mina, terkejut btol masa tu.. ptg tu dpt call dr kawan abah kata dorng selamat...

Abah saya selalu pesan suruh saya amalkan baca Al Quran, sembahyang jgn tinggal... tingkatkan amalan.. tp biasa la anak dia ni degil... buat yg wajib jer..yg sunat tu .. wallahualam

kreiysa nanti kongsi la ayat yg panjang tu... maklum la.. kawe pun ada anak pompuan ni... takut gop nak lepas dai gi sekolah nanti.. nak ajar la dia amalkan doa ni..

Reply 874# want2bhappy

Doa tu mmg sangat panjang...InsyaAllah, sebab salinan ayat tu ada kt kg.. kena balik dl.. kalau nak tulis ikut yg igt ni takut salah plak..

Reply 875# krieysa

Xpe,nanti kita tanya Cheff,
kot2 dia ada ayat pendinding lain yang bole diberi sementara...

Harap Cheff bole membantu.

Reply  want2bhappy

Doa tu mmg sangat panjang...InsyaAllah, sebab salinan ayat tu ada kt kg ...
krieysa Post at 15-11-2011 16:38

scan and tepek la adik...

Reply 877# want2bhappy

InsyaAllah, nanti saya dah ada copy ayat tu saya scan.. Ni ada satu lagi ayat yg mak saya pesan suruh amalkan

Rabbi Yassir Wala Tu’assir

maksudnya : Wahai tuhanku permudahkanlah dan janganlah kau susahkan

Reply 878# krieysa

Alhamdullilah...semakin banyak ilmu yang dapat dikongsi..
semoga ia mendapat dimanfaatkan oleh semua....

Terima kasih Krieysa...kehadiran anda di thread niii...sangat dihargai..{:4_182:}

Harap boleh berkongsi banyak lagi ilmu dengan awak..

Reply 879# KAULAT

InsyaAllah, sebelum ni saya suka jadi silent reader jer.. hari ni rajin plak nak bercerita.hehehe... Ni ada 1 lg cerita..

Saya ngan abah saya ni suka share benda2 mistik..  Kadang2 tu sampai ke pagi kitorang cerita pasal benda2 mistik. Lagi satu, abah saya ada banyak koleksi benda2 pelik, (samada dia punya atau kawan suruh jaga).. Cincin memang sangat lah banyak.. - kayu jadi batu la, nilam la, besi khursani la, batu firus la..keris pun ada jugak, (tapi byk keris yg dia simpan kawan dia punya la)
Nak di jadikan cerita, saya masa tu baru habis degree dan masih tanam anggur.

Rumah saya kt kampung ni banglo 2 tingkat. Tingkat atas ada 3 bilik.. Bilik abah saya (master bedroom) sebelah bilik adik saya dan bilik saya setentang ngan bilik adik saya (adik masa tu blaja kat universiti, mmg x de kat umah, kiranya saya jadi anak tunggal la masa tu ) Abah n mak mmg x tido kt dalam bilik. Dorang suka tido kat tingkat bawah, depan tv.. Saya plak x suka tido bilik sendiri dan selalu tido bilik adik saya..

Ada satu malam tu (saya tido d bilik adik saya), lebih kurang pukul 2-3 pg saya tersedar sebab ada bunyi mcam org ketuk2..(ni ketuk cepat2 bukan lmbat) mula2 igt la cicak ke apa ke..tapi setiap malam asyik bunyi ketuk2 je (3 mlm berturut) pada waktu lebih kurang sama, saya pun cam nak naik hangin la..:@  X pasal2 ternganggu tido saya (saya ni jenis yg susah nak lelap n mudah terjaga) Esoknya saya pun bagi tau la..bunyi apa la yg mengganggu sampai cam tu sekali..

Apalgi abah saya pun bukak cerita, dia pun kena jugak, setiap kali masa solat,  (abah mmg solat dlm bilik dia) so dia suspek la mesti bunyi tu dari benda2 yg dia simpan dalam almari. Malam tu dia pun mulakan CSI dia, bukak almari baru la dia tau apa yang bunyi.. Salah satu keris tu yang buat bunyi ketuk2.. Abah cabut keris tu dan tengok dah berkarat rupanya, patut la, mintak di cuci la tu.. Keesokannya abah saya mula la upacara membersihkan keris tu, (ala cuci ngan limau nipis je). Pastu dia terus pulangkan keris tu kat kawan dia...Malam tu dpt la saya tido dengan lenanya .

Rate

1