CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: suterabiru123

Abby Abadi bakal bercerai.. Failkan penceraian Khamis ini 29/5/2014 .. #PG29

dino posted on 29-5-2014 04:27 PM
jgn aku jd bahan berita dah le... wrtwn silent reader salah paham plak nanti

iols tunggu saat itew!

azie.dz posted on 29-5-2014 04:39 PM
sepagi kot dino bersiaran kat sini

dari semalam uols...
ekceli kat mana ada thread abby - mesti ada dino menempel

bak kata poremer mana tadi tu
dino dan abby berpisah tiada

chekshu posted on 29-5-2014 05:11 PM
dari semalam uols...
ekceli kat mana ada thread abby - mesti ada dino menempel

bertabah la dino...

aku tunggu je sokabar esok...ada nama dino tak terselit di antara citer abby ngan paan

dino posted on 29-5-2014 03:52 PM
senaskah Al-Quran je bg... hingga ke jannah...

Hahha... Mmg islamic sgt..pasni ustaz dino la gelaran baru

azie.dz posted on 29-5-2014 05:13 PM
bertabah la dino...

aku tunggu je sokabar esok...ada nama dino tak terselit di antara citer abb ...

Jgnlah vvip pas yg difitnahkan papagomo terhadap abby tu sbnrnya vvip mahkluk ungu ... Iaitu dino

Mau meroyan papagomo nnti..hahaha

Suchi posted on 29-5-2014 03:09 PM
KUALA LUMPUR - Berkenalan selepas berkahwin antara punca keretakan rumah tangga pelakon Abby Abadi ...

Sedapnya cari kesalahan atas orang lain. Diam2 sudah la kan. Asik orang lain salah dia sahaja betul / usaha. Ape pun takziah la bakyah..

Follow Us
suterabiru123 posted on 29-5-2014 05:15 PM
Jgnlah vvip pas yg difitnahkan papagomo terhadap abby tu sbnrnya vvip mahkluk ungu ... Iaitu dino
...

mengong hahaahha

Yuna.90 posted on 29-5-2014 05:19 PM
Sedapnya cari kesalahan atas orang lain. Diam2 sudah la kan. Asik orang lain salah dia sahaja betu ...

ko tahu sesuatu ke?

dino posted on 29-5-2014 05:20 PM
mengong hahaahha

Hahahaha..aku xdpt bygkan klu yg papagomo tu fitnah adalah ko dino

suterabiru123 posted on 29-5-2014 05:27 PM
Hahahaha..aku xdpt bygkan klu yg papagomo tu fitnah adalah ko dino

papagomo tu tak serik lg ka... aku ingat blog die tak wujud dah

dino posted on 29-5-2014 05:27 PM
papagomo tu tak serik lg ka... aku ingat blog die tak wujud dah

Ada org support kt blkg tu xriso..kena byr saman puluh ribu pon lek je...buat lg..xinsp btoi

Abby Abadi Anggap Usia Suami Punca Keretakkan Rumahtangga

29 May 2014, 02:59pm   |   Ridhatul Rizki Sayuti  

Abby Abadi atau nama sebenarnya, Arbaiyah Abdul Manan, 37,  menganggap usia bekas suami masih terlalu muda sebagai faktor keretakan rumahtangga mereka. Jelas Abby, dia tidak menyalahkan Muhammad Noor Farhan Che Bakar, 24, apabila bekas suaminya itu menceraikannya melalui SMS.

“Bagi saya dia terlalu muda untuk meletakkan diri dia bersama saya. Ketika saya seusia dia pada satu masa dulu, banyak lagi perkara yang saya tak faham. Tapi apabila jadi macam ni, kita muhasabah diri dan tak perlu salahkan sesiapa. Masing-masing buat silap dan ada kelemahan,” ujar Abby ketika ditemui selepas dia membuat permohonan pengesahan lafaz cerai di Mahkamah Rendah Syariah Gombak Timur, pada Khamis.

Walaupun mengenali bekas suami dalam tempoh yang singkat sebelum bersetuju untuk disatukan, namun Abby tidak menyesal mengahwini lelaki yang jauh lebih muda daripadanya itu. Malah, jelas Abby dia lebih bersyukur kerana Allah meminjamkan bekas suaminya walau hanya untuk sementara.

“Saya tak pernah menyesal mengahwini dia. Sebenarnya kita hidup di dunia ini, atas pinjaman Allah. Dia boleh ambil apa saja dan bila-bila masa. Saya bersyukur Allah pinjamkan dia kepada saya walau dalam masa yang singkat. Saya pun tak pernah berharap ia akan jadi sesingkat ni,” kata Abby.

Tambah pelakon drama ‘Gerak Khas’ ini, dia sebenarnya masih menyayangi bekas suami itu, namun redha dengan segala ketentuan Ilahi.

“Saya sayang sangat pada dia tapi saya tak nampak jalan penyelesaian. Saya dah usaha dan berdoa pada Allah. Jadi apa saja yang Allah takdirkan, itulah yang terbaik untuk saya,” katanya mengharap semoga perkara ini boleh jadi pengajaran kepada masyarakat.

“Saya melihat keadaan ini dalam sesebuah rumahtangga, kalau bergaduh, jangan berpisah. Masalah mungkin boleh diperbaiki kalau masing-masing berkomunikasi dan ada sifat mahu mengalah. Jika berjauhan, masalah akan jadi lebih besar,” kongsi Abby yang sudah tidak tinggal sebumbung dengan Farhan sejak menerima SMS cerai oleh Farhan pada 9 Mei lepas.

“Sejak dia hantar SMS itu, dia tak balik rumah dan saya tiada kesempatan untuk berbincang dengan dia. Benda ni dah diluar bidang kuasa saya. Saya nak perbaiki pun saya tak mampu. Saya tak ada peluang dan ruang. Dia tak bagi saya peluang tu. Kalau dia memang dah tak mahu hubungan ni, saya pun tak mahu bebankan dia,” ujarnya.

Abby yang datang ke mahkamah secara berasingan dengan Farhan bagi menfailkan pengesahan lafaz cerai yang dibuat oleh Farhan melalui SMS. Namun perbicaraan digantung buat sementara waktu memandangkan sebelum itu Farhan pernah memberitahu rakan-rakannya bahawa dia sudah bercerai dengan Abby. Pasangan itu tidak menfailkan pengesahan lafaz cerai yang pertama kerana mengharap masih ada ruang untuk memperbaiki hubungan mereka.

“Lafaz cerai pertama oleh Farhan pada kawan-kawannya bahawa kami sudah bercerai. Waktu itu sekitar bulan Januari. Saya tahu pun, kawan dia yang bagitahu saya. Kami tak mahu besarkan hal itu sebab berharap dapat betulkan semula keadaan. Tapi apabila saya rujuk pada bapa saudara saya yang merupakan seorang ulamak, menurut beliau sudah jatuh talak. Saya pun tak pasti sebab saya tak arif tentang hal ini. Apa pun saya tunggu keputusan mahkamah,” katanya mengakhiri bicara.

Abby dan Farhan bernikah pada 9 Julai tahun lepas di Selatan Thai dan telah disahkan di Kelantan.

Credits: gua.com.my

@dino   Last edited by achik2009 on 29-5-2014 05:46 PM

achik2009 posted on 29-5-2014 05:44 PM

29 May 2014, 02:59pm   |   Ridhatul Riz ...

Sedih jugak baca... Farhan notelo jugak... Adakah paan di cucuk atau di hasut oleh sesiapa

Bertabahlah abby

achik2009 posted on 29-5-2014 05:44 PM

29 May 2014, 02:59pm   |   Ridhatul Riz ...

abby mmg ade mengalah ke? itu je nak tanya

Memey tak Lena tidoq malam weyyy...

kawan bulan 7, bercerai kali pertama bulan 1?
6 bulan je... sedihnya kak abby ooi....

suterabiru123 posted on 29-5-2014 05:47 PM
Sedih jugak baca... Farhan notelo jugak... Adakah paan di cucuk atau di hasut oleh sesiapa

Bert ...

korang siasat la IG tu ade la jwpn...
bln 1 tuh... lama tu... maybe ade ayat2 abby yg menguris perasaan sorg lelaki.... die kata biawak idup ke apa....
tu kena marah time kereta rosak tu... tak rasa itu pitnah dah

HOT : ABBY MARAH SUAMI BARUNYA DEPAN AHLI PAS?? @abby_abadi112
Posted by Empayar Pemuda at 12:31 AM

Kesian Abby...Dah la tengah panas terik..tengah bendang..pakai jubah hitam..kereta rosak la pula..EP tak pasti la sama ada insiden ini berlaku sebelum atau selepas menabur fitnah..tapi apa yang pasti ini satu bala buat Abby..

Kalau tak silap EP..kereta ni ada kenangan manis antara Abby dan bekas suaminya..kiranya lama juga la Abby pakai kereta ni..mungkin dah sampai masanya untuk tukar kereta..duit fitnah kan banyak...kalau tak silap EP kalau satu ceramah sampai 2 ke 3 ribu...betul tak??

Inilah akibat kalau kerja menabur fitnah..ada saja dugaan yang mendatang..selamat satu kampung di Sg Limau tak dapat doaa sebab tak sempat nak dengar fitnah yang bakal ditaburkan oleh Abby...

Nasihat EP..sudah sudah lah buat kerja yang terkutuk ni..cuba belajar bersyukur dengan apa yang ada..kata nak cari keredhaan Allah..tapi perangai tak serupa bikin...

**Kesian EP tengok laki Abby..kena kontrol siot..siap kena marah masa kereta rosak tadi..."you buat apa kat luar..masuk dalam kereta.."..amboi..garangnya Abby..

**KALAU TAK CAYA..TANYA LEMAN RAJA TAK LAWAK..DIA ADA KAT SITU..

jodoh takat tu jer
bertabahlah yer...