CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

‘Lepas Letak Surat Tu, Tak Pernah Tengok..Ini Kali Pertama Saya Tengok Semula Setelah 8 Tahun’ – Aiman Aufa

krustykrab replied at 28-7-2024 10:54 AM
Harap2 acik2 porom yg dok tuduh org bacul pengecut, tak nak report pulis, bomba, acik kantin, guar ...

Since then aku belajar utk jadi tak penyibuk / masuk campur urusan yg takda kaitan dengan aku. Kes yg aku terlibat tu agak complicated, on surface nampak mcm samun bersenjata biasa, amatuer tapi ada sikit plot twist. Both mangsa / pemangsa ada potential jadi main suspect samun, gituh yg aku paham dari court hearing masa aku kena paksa jadi saksi

krustykrab replied at 28-7-2024 11:20 AM
Akmal akif ada tolong sapu ubat?

Chuol salah org kot,iols baca  yg sapu ubat si akmal zuhairi. Si ...

Ada..siap bg tumpang katil..

Try baca alasan penghakiman tu skali lg

_blackbird replied at 28-7-2024 12:32 PM
Since then aku belajar utk jadi tak penyibuk / masuk campur urusan yg takda kaitan dengan aku. Kes ...

Kalau aku la kena jadi saksi mau pitam dlm kandang.
Sb aku ni susah sikit nk ingat muka org, tmpt kejadian.
Aku doa je la semoga Allah jauhkn aku dari situasi mcm tu. Takut kena anxiety karang hidup sendiri huruhara sampai nak suicide.

L.U.S.M replied at 28-7-2024 12:37 PM
Ada..siap bg tumpang katil..

Try baca alasan penghakiman tu skali lg

Tak nknbaca dah chuols, pedih mata aku.

piahsemah replied at 28-7-2024 11:09 AM
Dia dah kerja ker krab...dia paling naiya sbb tak dpt teruskan jd pegawai kan??
Mak ayah dia bg su ...

Iols jumpa ni.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Firenzza replied at 27-7-2024 10:48 PM
Ada betulnya jugak, kita nmpk anak kucing kena lenyek tinggal nyawa2 pun ada sifat perikemanusiaan ...

Exactly 100% my thought..

Sbb it happened in 2017

Bkn 1997 nk pakai surat layang bagai..

Tulis surat tu lg buang masa nk tulisan robot bagai..

Ko beli sim rm5 or call from land line mana2 tempat dlm tempoh 9hari tu bg fake name fake info pun ko xkn dpt ditrace..

Ni x..Whatsapp reti plak pakai..beli sim prepaid rm5 nk selamatkan kawan xreti plak..alasan takut tu super xlogik..sbb dia jantan nk jadi askar..bkn perempuan bkn budak lagi..bak kata laki aku..they are train to kill

Follow Us
L.U.S.M replied at 28-7-2024 12:44 PM
Exactly 100% my thought..

Sbb it happened in 2017

Beli simkad diorg mintak ic.

krustykrab replied at 28-7-2024 01:28 PM
Beli simkad diorg mintak ic.

Simkad tu contoh..bkn wajib..plus ko ingat dorg akan laporkan ke siapa buat panggilan 999 bila smpi tempat kejadian?xtau la aku klu ko rasa susah sgt..pada aku simkad byk je org pakai org lain punya nama..beli sim online pun ada..

Klu pakai telepon random org ramai pun blh kan..nk tepon 999 bkn kena byr pun

Point aku byk cara di zaman 2017 tu klu nk betul2 selamatkan nyawa

Dah ko tulis mcm mudah je nk guna fake identiti. aku bgtau la benda yg betul. ko ingat polis bodo . Itu pun salah ke?

Plus plus Plus ko ada pengalaman ke buat semua cara yg ko tulis tu? Atau ko main assume je semua tu mudah?
Cer citer cer citer.

Ko dah baca ke pengalaman poromer yg report kes? ko ghase caner? Adakah poromer tu pengecut/ bacul jugak?

Edited by pu3_rania at 28-7-2024 06:30 PM
asma87 replied at 28-7-2024 10:07 AM
Oh
.nowonder aufa ni xberani nak vocal sgt weh...dia pon ada mak yg dia kena jaga. Bapak dah xde,  ...

Ya sis
Aku memang follow kes ni di forum cari & sosial media yang lain sedari awal kes yang tragis ni terjadi semenjak dari 7 tahun lepas
Dalam beberapa thread kes ni di forum cari lah aku banyak dapat info yang fresh from the oven dari forumer-forumer lain
Air mata tak terkira mengalir dan perasaan bercampur baur setiap kali baca kes ni bila forumer lain update di dalam thread

krustykrab replied at 27-7-2024 09:53 AM
Baguslah kalau chuols pernah menggadaikn nyawa sendiri utk selamatkn kawan2.

Iols tak berani nak  ...

Xpayah nak suruh semak balik page2 saksi2 semua tu..dari cerita sini dah membawa maksud kita gagal lahirkan anak bangsa kita jadi seorang berani..

Please lah.. bakal2 askar pelindung negara macam ni kita nak lahirkan? Totally fail!!!

Ada benda lain yg kita tak tahu la tu..knowing culture kt malaysia ni siapa yg report dia yg kena siasat dulu lepas tu dituduh mengancam kententeraman awam dan memburukkan nama institusi..silap2 masuk penjara kena framed takpon masuk hospital kena seterika

Lately ni byk je kes assault kt public yg org luar xnak masuk campur..takut diorg ada senjata tersembunyi nobody knows..tu blm masuk lagi bila dah kena mark habisla satu keturunan dicarinya nk balas dendam

But kes zulfarhan ni iols rasa budak ni boleh buat sesuatu yg lebih dr surat layang..like terus ke balai polis ke atau tanya parents apa yg boleh dibuat atau htr mesej ke NGO ke..undang2 negara kita ni xla seteruk yindia sana..masih boleh diharap

ejans replied at 28-7-2024 06:53 PM
Xpayah nak suruh semak balik page2 saksi2 semua tu..dari cerita sini dah membawa maksud kita gagal ...

Ok.ok chuols pemberani & sanggup mati demi org lain...

krustykrab replied at 27-7-2024 01:55 PM
Yg pasal angkat jd hero tu rasanya bbnu benak.

Tapi knp acik2 porom nak kecam aufa & akif ni peng ...

entah, aku pun kecam gak hahahaha
tp aku lebih pada sbb dia nk selamatkan diri dia sendiri gak
yg hero2 tu pejadah hero tah

asma87 replied at 27-7-2024 05:09 PM
Aku tarik balik pujian sipi2 Aku kat aufa.  Kehmain yer bekap Univ pembuli ko. Gigih bercerita kisah ...

teringin sangat nak famous tu
da seronok dpuji2 nerakazen yg benak kata dia hero tu
tu xreti diam da tu
pasni konfem berbunyi2 lagi tu
yelahh da femes kan

Masa kat mahkamah dia tak ditunjukkan ke surat layang tu?

Sebab dia ada ckp yg lepas dia bg surat tu.. dia langsung tak tengok lagi..

bpbbppbp replied at 26-7-2024 04:55 PM
Umm faham2. Tpi someone has to speak. Dia kne pilih berani dari ketakutan. Wlau tndakan dia tu bag ...

betul.. tapi mungkin kita kata camtu diusia sekarang.. dan selepas tau budak tu mati dikerjakan.

at that very moment dulu.. masa si Aufa ni buat keputusan utk buat surat layang aje.. dia pon baru usia berapa.. dan dia jugak semestinya x sangka yg arwah akan mati disebabkan tindakan tu. Kalau dia tau .. for sure dia sanggup kot buat lebih lagi. aku yakin lepas dia letak surat layang tu.. bukannya dia gi enjoy holiday ke apa. sure dia intai2 tgk warden amik ke x surat tu.. apa tindakan warden kemudian.. cuba jugak cari2 n intai2 mane arwah dibawa.. hati dia sure x tenang..

Edited by bpbbppbp at 1-8-2024 01:15 AM
L.U.S.M replied at 27-7-2024 01:41 PM
Akmal tu pada aku lg hero dari si aufa ni..at least dia tolong sapu ubat skali..minta maaf etc

La ...

Kalau dia nak jadi anon, dia boleh je tak mengakui dia yg bagi surat layang tu smpai bila2.  Bukannya org tau pun surat tu dia yg hantar. Xde identity pun kat surat tu.
Tapi pada akhirnya dia dtg jugak ke court jadi saksi pendakwaan.
Knp pada akhirnya dia boleh reveal diri dia tapi tak pada mula.
Mungkin masa mula2 dia tak cari keberanian tu dlm diri dia.
Sedangkan last2, elok je dia grad dari uni tu. Siap ckp uni tu dekat di hati kat ig.
Mungkinlah kalau kat universe yg lain, dia call minta bantuan, bntuan smpai. Jadi yg pembuli pembunuh tu kena seksyen kecederaan lain yg hanya kena hukuman 8-14 tahun. At last, pembuli berterima kasih pada yg jadi whistle blower ni sbb kan dia, dpt hukuman ringan.
Mse jmpa tu lagi tu lagi, dia dah boleh bgtau warden.  Sbb hari pertama kena pukul tu pun arwah dh xboleh pakai baju sndri. Yg senabil bystander tu pun pembunuh boleh salahkan dia kat court kata terlibat sekali sbb x halang dan tak call polis.

Edited by bpbbppbp at 29-7-2024 04:05 PM
talapia replied at 29-7-2024 09:32 AM
betul.. tapi mungkin kita kata camtu diusia sekarang.. dan selepas tau budak tu mati dikerjakan.

...

Betul jugak uols. Mungkin boleh buat second updated surat layang or email layang, reveal arwah, jenis kecederaan detail ckp kne seterika dan nama pelaku terus. Smpai hari kesepuluh baru arwah mati. Sbb bila disoal siasat warden, pmbunuh tu xmngaku pun mula2.
Arwah dipukul 21 dan 22 Mei waktu pagi. Aufa jumpa arwah jam 6 ptg 22 mei. Dia balik bincang dgn roommate dia akmal bgi surat layang. 23 mei baru dia post. Byk mse dia ambil sbelum brtindak pntas.
Banyak pulak "kalau" yg iol tulis. Perkataan kalau ni patut dielakkkan. Tpi bukan iol bukan tak redha. If sempat warden smpai pun lepas kne sterika, doktor yg kat court  kata peluang dia tipiss utk hidup. Sme jugak outcome. Bnde dah nak jadi kan, dah berlaku.. moga tenang disana.

https://www.muftiwp.gov.my/ms/artikel/irsyad-al-hadith/5434-irsyad-al-hadith-siri-ke-570-nabi-saw-melarang-umatnya-memikirkan-perkara-yang-sudah-berlaku

krustykrab replied at 28-7-2024 12:38 PM
Kalau aku la kena jadi saksi mau pitam dlm kandang.
Sb aku ni susah sikit nk ingat muka org, tmpt  ...

sama i ..i jenis xkuat..jgn la berada disituasi yg kena jd saksi..
i kalau tgk org gaduh pun i cpt lari..i xnk bertentang mata ngn ngn mereka semua sbb tkt nnti dorg cari i pulak..
aritu ada kes gaduh kt lobi rumah i..
i turun bwh sbb nk amek mknn..sekali tgk india guy serang guard...scary..i lalu kt tgh dorg tgh gaduh tu sbb mknn i ada kt meja tepi..
cpt cpt masuk dlm lift..nk tershishi rasa tunggu lift terbukak