CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kucen

Talkin baru habis dibaca, sudah tanya fasal harta

masa my dad meninggal last 2years malam tu juga pak cik pak cik aku buat meeting...ajar ktk org tunjuk ktk org guiede kt orang hal pembahagian harta....xda pun iols kecok kata pak cik i hadap dgn reta bapa i..apa la wartawan ni..

mungkin org tu cakap on behalf..dah xda siapa yang buka mulut..

DuyungTersepit posted on 21-11-2012 01:48 AM
kalo misalnya anak lelaki mase arwahnye hidup x hulur duit belanja bulan2 pun..semua anak pompuan  ...

hal macam nih memang rumit dan melibatkan moral laaa.....susah nak cakap bende camnih cuma just apa yg bleh dikatakan kat anak pompuan tuh anggaplah apa yg dibelanjakan tuh merupakan kebaktian kepada ibu bapa dan pasti ada ganjarannya di sisi Allah.....memang benda camnih akan selalu timbul dlm pembahagian harta pusaka......

Anak-anak akan mewarisi harta peninggalan ayah mereka yang mati. Jika si mati masih mempunyai bapa, ibu dan isteri yang masih hidup, bahagian pusaka untuk anak-anaknya ialah yang berbaki setelah ditolak bahagian-bahagian untuk bapa, ibu dan isteri tadi. Pecahan bahagian yang ditetapkan oleh Syarak ialah seperti berikut;

1. Bapa ; 1/6
2. Ibu ; 1/6
3. Isteri ; 1/8
4. Anak-anak ; Baki.

Rate

1

ogata posted on 21-11-2012 11:48 AM
masa my dad meninggal last 2years malam tu juga pak cik pak cik aku buat meeting...ajar ktk org tunj ...

masa arwah ayah iols pown arwah pakcik iols buat macam tu jugak ..pakcik iols ni adik arwah ayah iols..tapi mungkin dalam kes si retis ni dia menantu..so still orang kata 'org luar' macam xbest la dgr dia yg bukak mulut..tu je isunya iols rasa ..

menantu xde ke?

aih, ni thread gosip ke? da jadi prsonal board je..

Follow Us
limau_lemon posted on 21-11-2012 02:00 PM
masa arwah ayah iols pown arwah pakcik iols buat macam tu jugak ..pakcik iols ni adik arwah ayah i ...

yelahkan..mcm tak seronak jer...

benci betul ak org mcm ni, nk buat berita letak la nama ni hgt2 taik ayam

ada harta susah, tak de harta pom susah....
tu lee, belih baek kalau harta tu d bahagi2 kan masa masih hidup @ buat wasiat.
banyak yg kita lihat bila mak/bapa meninggal, anak2 bertelagah antara satu sama lain,
ada yg sampai putus saudara/adek beradek.
kalau sebut harta semua nak. ada yg masa hayat mak/bapa hidup diorang tak amik peduli pom.
kesihan pd arwah.

hybridity posted on 21-11-2012 11:01 AM
nasib kita serupa! dari kecik mak aku pulaukan aku. aku hidup atas belas ihsan bapak aku. kalau di ...

sabar ye cik hybrid...huhu sy sedih dgr mak yg mcmtu..tp die stil mak kan..

hybridity posted on 21-11-2012 11:01 AM
nasib kita serupa! dari kecik mak aku pulaukan aku. aku hidup atas belas ihsan bapak aku. kalau di ...

sabarlah sis ...ini dugaan mu di dunia..insyaallah besar ganjaran mu di akhirat...hanya Allah yang tahu kan...yang penting ikhlaskan..seikhlasnya...

otomantaro posted on 20-11-2012 12:23 PM
sebenarnya orang jahil yang melambat lambatkan urusan pembahagian harta pusaka

kalau dia bijak. ...

Betul. Aku cume terbayangkan, kot vokalis tu sebenarnye 'remind family members' tentang pembahagian harta tu. skali, bila masuk kolum gosip (read as: pitnah) ditambah rencah 5 rasa kekdahnye jadiler gosip cenggini.

Off topic: lps arwah mak aku meninggal, malam tu jugak bapak aku dh discuss pasal pembahagian harta arwah mak aku. bapak aku ckp, harta dunia org yg dah meninggal ni, klu tak diurus dgn baik, smp pecah belah family dpt juga tempias kat si mati (wallahualam).