CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  tarabas1976

Sori kalau cerita nye jadi kelam terang kelam terang macam tue sebab saya cub ...
7teen Post at 19-12-2011 11:52

Citer mung memang besh

Reply 1603# hest

Ye saya,jalan dari Jusco terus menghala ke pekan cina Sri Kembangan tu.

Citer mung memang besh
tarabas1976 Post at 19-12-2011 12:01

Terima kasih~

alamak dedulu 7-8 tahun dulu selalu lalu jalan ke seri kembangan - puchong ... gi rumah kawan ke gi mancing ke balik kol 3-4 pagi.. dulu lagi sunyi n gelap jalan tu... rasanya hantu pon malas nak kaco sebab perangai pon dah dekat sama hehe

Post Last Edit by ana_princess at 19-12-2011 15:14

Assalamualaikum TT Kaulat, chefmizan, kak sofiera, bunga, 7teen, and lain2...

wah, tak sangka betul ana...3 hari ana tak masuk dah banyak cerita baru...cerita chef pun scary betul..kalau ana, memang takkan berhenti untuk kali ke3 dah...walaupun hati tak sampai...takut....

ok la...macam yang sedia maklum...semalam majlis tunang ana...kebetulan la pulak mak saudara ana datang lambat...petang sangat baru sampai...so, lepas maghrib baru dia nak gerak balik rumah dia...dia duduk semenyih..ana duk batu caves...so, bayangkan la jauhnye nye...balik pulak malam...kata nak lalu kat bukit langat...husband dia tak bagi sebab diaorang ada 3 anak kecik...

ana dah rasa, ni mesti ada citer seram yang jadi...tapi mak cik ana macam tahu2 je ana nak tanya...belum lagi ana bukak mulut nak tanya, dia dah cerita dulu...ingatkan nak cerita pasal bukit langat tu...tapi cerita kat tempat lain rupanye...

benda ni jadi dah lama...masa tu diorang baru kahwin n masih pakai kereta kancil je...diorang dari arah pantai timur...nak balik ke KL...diorang cadang nak ikut jalan bentong lama...rasanya ramai dah sedia maklum jalan bentong lama tu mcm mana kan...gelap, sunyi dan keadaannye menyeramkan...

masa dalam perjalanan tu lagi beberapa kilometer je nak sampai KL dah...tapi mak saudara ana ni macam takut nak lalu...so, dia dengan husband dia berniat jela...kalau ada kereta lalu, diorang nak follow kereta tu...

habis je berniat macam tu, tiba-tiba ada kereta kancil merah lalu...laju je...so, diorang pun ikut la kereta tu sebab dah niat macam tu kan...tapi bila makin jauh ikut kereta tu, bulu roma diorang tiba2 rasa meremang...diorang dah rasa lain macam...jengah-jengah kereta depan tu...rupanya memang kereta tu takde pemandu pun...apa lagi, diorang pun patah balik...

seram betul masa mak saudara ana cerita tu...dah la masa tu nak dekat maghrib...

tak silap hest ritu ada forumer bagi surah as-syura.. ayat belas2 .. 15 ke 17.. tak igt plak
hest Post at 19-12-2011 08:29

ok hest...terima kasih......dah jumpa...surah as-syura...ayat ke 14....bukan apa, just nakkan kepastian je...sebab ye la kan, kadang2 orang boleh bagi2 macam2 ayat, tp kadang2 bnda y salah...sebab itu klu orang kata ayat tu dr al-quran, prairehell akan check dulu betul ke idok....tak nak la tersalah amal...

Follow Us
ok hest...terima kasih......dah jumpa...surah as-syura...ayat ke 14....bukan apa, just nakk ...
prairehell Post at 19-12-2011 15:12

salam kawan2ku...
gigih merempit kat thread ni...tahniah dan syukran buat kalian yg berkongsi..love you all!!

actually, saya ada sedikit pertanyaan buat kalian, buat TT kaulat n chefmizan...
saya selalu sangat tak dapat tidur yg berkualiti..setiap malam..unless saya terlampau penat..penat lah nak memenatkan diri sentiasa semata2 nak dapat tidur yg best kan..

saya baru2 ni amalkan yassin tunggal tu...segala surah saya dah baca, yakin Allah lindungi saya masa tidur....tapi, still, saya akan terjaga macam saya dah lama tidur...nothing happen kalau terjaga tu, tapi biological clock macam tak betullah...penat kowt terjaga2 ni..!!!

semalam malam kedua saya baca yassin tunggal..siapa amik wudhuk sebelum tidur..baca semua yg patut..tp, malam td langsung x berkualiti tidur saya..panas ya amat saya rasa..walhal, kawan2 saya tengok elok jek berselubung ngan comforter..yg lg sorang tu mmg selimut dia dah kemana ntah..tapi, dia bg tau, xdalah panas pon malam tu,..

kalau tak silap, saya akan terjaga 2 jam sekali..let say saya tidur pukul 12, saya akan terjaga around  2-3am...and last 5.30am..yg wondernye, 5.30am keatas tu lah baru saya akan rasa selesa nak tidur and boleh lena..ada sekali tu, saya baru je masuk tidur dalam pukul 1 lebih (pagi)..tup2, kol 3 lebih saya bangun, terus duduk atas katil, ingatkan dah siang!!mau nanges weh......

mohon penjelasan kalian..memang saya bermasalah dari dulu lagi lah bab tidur ni..

Reply 1620# 7teen

Mmg jelas explanation 7teen   kiut pulak nickname choki

Reply 1629# Keduarc

Since form One,dia suka makan coklat..Taw tak coklat Choki-choki?Tue pasal lah lekat nama dia Choki..Seb baik tak Belacan kerk,Ikan kering kerk..Hehehe..

P/S :Yes,he is my best buddy!

Reply 1607# KAULAT

Tq bro kaulat

Post Last Edit by naleeya at 19-12-2011 16:26

Assalammualaikum, saya sukalah thread ni.. banyak manfaat membacanya. Kalau nak tanya sesuatu pasal kena tindih ni boleh tak? macam ni kisah dia.. saya ni keraplah kena tindih tapi bukanlah hari hari, seminggu ada lah 2 kali.. tak kira malam.. siang pun ada, asal saya tidur. Saya kena tindih ni di antara tidur dan jaga.. maksud saya bila hampir nak terlena tu.. faham kan? nak terangkan pun tak tahu macam mana ek.. tapi macamtulah, separa tidur dan jaga.

Biasanya orang kena tindih terlentang kan? saya kena tindih tak kiralah posisi macam mana, terlentang ke mengiring ke kena tindih juga. Saya takdelah rasa macam ada beban hempap saya ke apa, tapi bila kena attack macamtu je, automatik badan kejang tak boleh gerak.. mata je boleh buka, tapi selalunya saya memang tak buka matalah, takut ternampak apa apa.. hihihi. Bila saya kena macamtu, telinga saya akan berdengung berdesing macam ada bunyi orang cakap, riuh.. tapi tak jelas apa butir percakapan dan automatik juga gigi saya akan berlaga macam kancing gigi tu. Rasa macam nak nagis kena macamtu, dengan tak dapat bernafas pula tu.. saya melawan juga, saya baca ayat kursi pun kadang kadang tak jalan, saya sebut Allahuakbar sambil cuba goyang kan semua anggota badan, bila ibu jari dapat goyang sikit terus dapat gerak badan.. kalau saya tak bangun, saya tidur balik semula, nanti mesti kena balik. Jadinya saya kena bangun jalan jalan keliuar bilik, masuk bilik balik tidur baru tak kena.

Bukan dekat rumah sendiri je saya kena, kalau saya tidur dekat mana mana pun ada juga kena..sampai takut nak tidur, takut kena macamtu.. huhuhu. Dulu time sekolah,  lagi extreme saya kena, asal tidur petang balik sekolah mesti kena.. siap rasa macam ada orang peluk dari belakang meraba. Saya ada beritahu mak saya, saya beritahu saya kena tindih je lah, saya tak beritahu detail.. mak saya diam je macam tak percaya je.. huhu.

Ni saya letak Yassin bawah bantal.. harap harap tak ada gangguan lah lagi. Kenapa ye terjadi macamtu? ada kaitan dengan kesihatan ke? sebab ada org kata kalau jadi macamtu peredaran darah tak teratur ye? tapi saya kena tindih siap dengan gigi saya berlaga kancing gigi, telinga berdengung dengar orang cakap cakap... pelik juga.. mohon pencerahan.. hehehe.

Reply 1630# 7teen

Mestiler tahu...choki2 peberet zaman skool dolu2
sebut pasal choki2 sedap gak layan sambil baca story2 kat cni

Reply 1632# naleeya

Assalamualaikum kak naleeya..Saya tak menolak kemungkinan adanya kaitan ngan paranormal..Tapi apa salahnya kalau kita tengok dari segi saintifik pulak kan?Harap  bermanfaat untuk semua...
Fenomena hempap atau kena tindih. Atau lebih tepatnya lagi disebut ’sleep paralysis’ mengikut istilah medikal nya.

Sleep paralysis atau dimelayukan boleh la disebut sebagai ‘lumpuh waktu tidur’. Ia adalah keadaan yang menyebabkan paralysis (lumpuh) yang temporary (sementara). Temporary paralysis ni selalu berlaku bila time-time nak tidur (hypnagogic paralysis), atau baru2 bangun dari tidur (hypnopompic paralysis).

OK, kebiasaannya badan manusia bila dah tido, dan bila masuk stage tidur yang nyenyak atau REM (rapid eye movement), atau waktu tengah nyenyak, bijik mata kita akan bergerak2, otak akan bagitau badan kita suruh rehat. So, badan kite kira akan jadi macam kena ’switch off’ sekejap atau dalam keadaan REM atonia (tader muscle tone).

Kalau nak tahu, otak kita ni pun sebenarnya ada ’switch off’ button juga. Ia dipanggil reticular activating system RAS. Bila otak dah ’switch off’ badan, dia pun auto switch off RAS ni. So tinggal la ‘automatic function’ (degupan jantung, bernafas etc.) saja yang ON dan berfungsi. Kiranya macam keadaan ’screensaver’ atau ‘hibernate’ la kalau ianya komputer.

So,bila kita bangun, RAS akan ’switched ON’ balik. Kita sedar ‘fully awake state’. Tapi kadang2, ‘electrical signal’ tak di’activate’ kan oleh otak suruh ’switch on’ balik badan kita. Maka masa tu laa badan kita akan jadi macam lumpuh seketika. Ia berlaku sebelum otak di aktif kan semula.

Haa bunyi cam menakutkan jer, tapi itulah kenyataannya. Tapi paralysis tu tak semestinya ‘complete’ atau ‘full’. Kadang2 keadaan lumpuh tu berlaku ‘partially’ atau sebahagian nya saja. Sebab tu la ada yang boleh gerakkan ibu jari, tapi bahagian2 lain menjadi seolah2 lumpuh dan tidak boleh bergerak.

Satu lagi, ’sleep paralysis’ ni selalu jugak datang sekali dengan ‘hallucinations’ ( halusinasi la) samaada dalam bentuk ‘auditory’ (dengar bunyi pelik2), visual (nampak mender bukan2) atau ‘tactile’ (deria sentuhan, terasa mender menindih/menghempap) dan sebagainya.

Antara Sebab2 atau mender2 yang boleh menyebabkan berlakunya ’sleep paralysis’ ini adalah :

Tidur dalam posisi terlentang yang terlalu lama
Jadual tidur yang tak tentu arah (irregular sleep clock)
Sleep/rest deprivation (tak cukup tidor la ni…penat sgt)
Stress yang banyak kat otak…masalah keluarga, kewangan dan lain2
Pertukaran gaya hidup secara tiba2 ( macam biasa dok rumah jer, tetiba esok gi panjat gunung, kayuh basikal dan lain2)
Orang yang ader penyakit ‘narcolepsy‘
So kesimpulannya, jangan laa kita kata fenomena kena hempap atau kena tindih masa tidur ni adalah perbuatan ‘hantu’ atau makhluk halus. Janganlah kita memandai2 tuduh hantu le, jin le, orang bunian le yang dok tindih kita masa tidur. Sebab tahyul jer semua tu. Hakikatnya, fenomena ini adalah satu fenomena biasa yang boleh terjadi pada sesiapa pun. Fenomena ini disebut sebagai ’sleep paralysis’ mengikut istilah perubatan.

Sumber : http://rahsiakite.wordpress.com/category/kesihatan/

Reply 1634# 7teen

Terima kasih dik, atas pencerahan ini. Tapi yang musykil  ni bab dengar dengar berdengung bunyi org cakap riuh riuh, gigi kancing tu yg kemusykilan sikit tu. hihi.. tapi terima kasih banyak banyak atas info ni.. memang berguna!

Reply 1635# naleeya

Sama-sama..Kalau pasal nak pencerahan lagi kenelah mintak pada yang otai..Saya neyh cumalah budak sekolah yang masih belajar..Nak kata dah belajar 1/40 pun belum pasti..Sikit sangat..Kalau nak kongsi pengalaman,boleh jerk..Hehehehe..

P/S : Nanti,mesti adalah tue TT atau mana-mana forummers yang tolong akak..Don't worry!Chill!!

penat selak satu page ke satu page. tak sempat khatam lagi. apa pun memang benang terbaek.. syabbas inspektor sahab.. syabbas..

Reply  naleeya

Assalamualaikum kak naleeya..Saya tak menolak kemungkinan adanya kaitan ngan para ...
7teen Post at 19-12-2011 16:28

kalo kite tgh tido.. pastu rasa2 terjaga.. mata nampak sekeliling.. tapi badan takleh gerak...
itu sleep paralysis gak ke? selalu kena kalo tak cukup tido n terlalu penat..

orang kata, saka tu kita akan dapat dengan cara diperturunkan dari pemilik asal....tp dalam kes family aku, kitorg memang xpernah tahu menahu pun akan kewujudan saka ni...sampailah hujung tahun lepas, ad seorang tukang urut ni, kiranya dia orang y ada ilmu jugak la..tukang urut ni pun kawan kepada ayah aku....so ayah ak bawak dia datang rumah nak urutkan arwah atuk aku .....dan2 tetiba dia tanya soalan cepumus...dia tanya la ada x kenal sape2 perempuan y macam dia gambarkan ni...dia pn described la mcm mana perempuan tu....pstu arwah atuk, nenek and parents smua cakap la xkenal.....pstu dia cakap la, bnda ni da lama da ni....dia nk ikut arwah atuk ak...tp xboleh nak dekat sangat dengan arwah atuk sebab arwah atuk ak ni kira macam kuat beramal jugak la......

so kiranya bnda tu macam datang dan pergi la kat atuk ak...pastu kawan ayah ak si tukang urut tu tanya lagi, ada xkenal sape2 x kira la sape pn y terdekat, y dah mati xpun masih idup y kitorg tau ada ilmu2 ke, ada membela ke...pastu baru la arwah atuk teringat, y klu orang y palng dekat, yang dia tahu arwah nenek dia la....tp arwah nenek dia pn da lame da meninggal...masa dia umur 10 tahun macam tu la....so arwah atuk memang xpernah inagt la ada diperturunkan apa2 pun….

arwah atuk pn dah xde...dalam 3 ke 4 bulan lepas dapat tahu pasal saka ni, arwah atuk pun meninggal...tp alhamdulillah...meninggal dalam keadaan y baik...ye la...sebab bkn dia pun y bela saka tu...saka tu y ikut dia kan...so sekrang lepas arwah dah xde ni, saka tu ikut adik aku y laki ni pulak...sebab adik ak ni da ada sejarah masa dia kecik..so senang la benda2 ni nak ikut dia sebab dorg da ada tapak kt dalam badan adik aku…tu menurut kata seorang ustaz ni la….

masuk cerita adik laki ak ni pulak, dulu masa dia kecik, umur dia masa tu dalam 3/4 tahun macam tu la....dia terkena buatan orang...orang nak hantar kat ayah aku, tapi terkena kat dia....dia terkena mcm penyakit kulit macam tu...kulit dia jadi berkudis, bernanah dan berair macam tu....kesian jugak la kat dia sebab masa tu dia kecik lag kan...pastu da bawak pergi berubat semua, alhamdulillah sembuh...tapi masalah kulit dia jadi balik lepas dia masuk asrama masa form 1...tp xde la teruk mcm masa dia kecik dulu.....kulit dia sekarang jadi macam ada tompok2 kemerahan, macam terbekar kena api macam tu.....

so lagi sekali la parents berusaha la bawak dia pergi berubat semua....masa tu la ustaz tu bagitahu yang ada dua benda y ikut adik ak tu sekarang...satu tu y sekat perjalanan darah dia, y sebabkan akit kulit tu lah..y lagi satu saka y penah ikut arwah atuk .....skang ni, dia da masuk universiti da...tp still xhilang la maslah kulit dia tu...ad jugak kawan dia y ad deria ke-6 ni tegur bgtau dia, ada 2 ekor yang mengikut ko skang...pegi la berubat....tp kiranya alhamdulillah la saka ni xde r buat kacau ke, apa ke..stakat ni ada la beberapa kali masa kt rumah, masa dekat2 nk maghrib tu, nenek ngan sorang adik pmpuan pernah dengar ada org pnggil dorg..tp setakat tu je la.....

so boleh ke benda2 saka ni mengikut je sapa2 tanpa perlu diperturunkan?ada kemungkinan tak saka ni akan ikut jugak adik-beradik ak y lain selain adik ak yang laki ni?dan lagi satu, anak2 kepada arwah atuk masih ada contohnya ayaha aku dengan adik dia…kenapa saka ni xikut anak2 atuk aku tapi ikut cucu dia???mohon penjelasan daripada sesiapa y lebih arif…

sori kalu terpanjang mukadimahnye....

dah 2 bulan jadi SR kat sini..thread ni mmg terbaik....tahniah TT, Chef, Bunga n lain2..
ada jugak pengalaman2 ni tapi tak pandai nak tapi mcm cerpen hihihi