CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Hehehe...selain dengar,murni pernah kena apa lagi?
ada tak dia menyakat ke?dia tinggalkan bun ...
KAULAT Post at 5-1-2012 21:17

takde..cuma kadang2 kalau terjaga tgh malam,penah dengar org pompuan dan lelaki bersembang..
bila murni jenguk ke luar rumah, tengok rumah2 jiran yang lain,takde sape2 pun...gelap gulita..
macam tu je la...yang lain tu memang takde..

Reply 1839# KAULAT

TT, lepas diletakkan papan...adakah u all di kambus dgn tanah???? Manja tak faham..mcm mana faci siram air dan tabur bunga dan kapur barus??/ Tak dapat nak bygkan keada tu mcm mana.. boleh jelaskan lagi tak? Lepas u all masuk dlm liang lahad...dan ditutup dgn kayu/papan...apa yg faci buat???? Mcm mana keadan nyee

Post Last Edit by cendol at 6-1-2012 11:34

Salam... sy silent reader selama ini tp saya ingin berkongsi pengalaman saya yg makin lama makin menyeksakan...

Saya ini seorg single mum dgn  2 org anak remaja... umur sy bru masuk masuk 40 thn..  Masalah yg saya alami ini dah berbulan bulan.. tp sy belum lagi mempunyai kelapangan utk pergi berubat.

Utk pengetahuan sahabat semua, sy telah discan oleh tpt adik sy berubat dimana dia ckp ada makhluk yg telah lama mendampingi sy. Ada sahabat anak saya pernah nampak satu makhluk yg tggi mengekori sy masuk dewan semasa sy melihat anak sy berlakon teater... seram siut... Saya ni seorg yg amat lasak.. sy x kisah balik jauh mlm..stayback kat opis sampai lewat mlm tanpa ditemani sesiapa.. sbb dah berbelas tahun sy hidup sendiri, jd saya amat berdikari... cuma lately gangguan itu makin scary plak...

Sejak kebelakangan sy selalu nampak asap hitam mcm citer supernatural tu.. mulut sy dikunci dari membaca ayat2 suci.. Since sy dah selalu takut tido sorang sy ajak kwn sy temankan.. nak dipendekkan cerita sy telah mengalami dua kejadian dimana kwn sy berckp dlm tidor.. dia ckp kat sebelah awak ada org tido, letak bantal kat situ.. sy rasa sangat seram lalu letak bantal kat tepi sy walaupun tepi tu ada dinding..  satu lagi kejadian, kwn sy ckp mata saya terbukak tengok toilet, terbeliak mcm takut tp masa time tu sy tido sebenarnya.. dia tutup pandangan mata saya sambil baca ayat kursi lalu sy terus terlelap.. ada byk lagi kejadian berlaku yg dah x ingat..

Dalam beberapa minggu lepas, anak sulung sy pergi wat part time cuti semester, tido kat tepi hutan dlm 10 hari, bila dia balik dia x sedap badan, dia jd takut.. x bule tido bagai, sampai nak mandi pun kena tggu depan bilik air.. kemudian bila dah kritikal, sy bwk gi Darusshifa.. masa kat darusshifa, sementara tggu giliran ada anak kecil menjerit2 tunjuk saya ngan anak saya, "papa ada hantu, ada hantu... cuak muka anak sy time tu.. lepas iustaz baca aayat quran, ustaz tu, bagi air dan daun utk mandi utk kami 3 beranak.. lepas mandi 3 kali anak saya pulih.. tp yg utk sy sendiri, kaki saya kedua2 belah macam nak tercabut lenguh.. saya gi berurut dengan maid adik, dia ckp benda tu bergayut kat kaki saya.. lagi la seremmmm.... aduhai..  sekrg mlm sy sentiasa tido baca ayat kursi dan letak surah yassin atas kepala...  tp kalo tido sorang konpem susah nak tido asyik gelisah jer.. tp kalo ada teman, baru bule lena, tp my fren plak xleh nak tido..hehehe..

Saya dah dinasihatkan utk pergi berubat di sekinchan tp saya belum berkesempatan lagi utk ke sana.. Benda tu sentiasa berdamping dgn sy kononnya x bg saya kawin.. ( dr segi lojiknya ada sbb saya dah berbelas tahun single since umur sy 25 thn..) sy sendiri pernah lihat langsuir melekat di atas syiling umah.. makhluk mcm org minyak kuar dr toilet rumah.. tp masa tu sy ignore jer tp sekrg sy dah rasa takut jer.. kat opis pun lately sy kena gangguan, dlu x pernah pulak. Ada satu hari tu, sy buat kerja ada org baling paper clip, pas masuk opis dihilangkan.. tp lepas sy baca ayat kursi dekat 10 kali baru pas tu elok jer dlm handbag.. sedangkan byk kali sy cari x jumpa.. tp yg sy seram adalah setiap kali benda tu muncul mesti ada kepulan asap hitam.. kawan baik sy sendiri pernah lihat asap hitam tu keluar dari badan sy... sy teramatla seremmm sekrg ini.. sekian jer cerita saya kawan2...

Reply 1839# KAULAT

salam TT, kalo igt lg bole x TT cite sket2 pengalaman yg diorang sume dpt time dlm kubur tu....

Salam... sy silent reader selama ini tp saya ingin berkongsi pengalaman saya yg makin lama makin men ...
cendol Post at 6-1-2012 11:32

pergi lah berubatkak.. jgn kasi dia tumpang lama2 .. kalau akk rasa.. akk ni jenis payah nak kesana kemari... minta lah jasa baik madmualij... kawan forumer dalam ni juga, yg berbuat.. dia insyaAllah, boleh dtg ke rumah... kalau masih dlm kl lah rasanya... tak pasti... tpp cubalah kol...
chef pun ok jugak rasanya .. cuma dia bz

Sekadar mengimbau kenangan lama waktu dulu,sewaktu masa sekitar tahun 2003 ke 2004,aku memang suka m ...
KAULAT Post at 5-1-2012 21:58

erkkk serammm

Follow Us
Reply  KAULAT

TT, lepas diletakkan papan...adakah u all di kambus dgn tanah???? Manja tak  ...
manja377 Post at 6-1-2012 09:17

Ok macam ni...kami berbaring didalam lubang kubur tapi kami tak dikambus dengan tanah,cuma di tutup dengan papan lahad,lepas tu faci akan renjis air mawar serta tabur kapur barus atas papan lahad bagi menaikkan bau....faham2 laa bau kapur barus memang menyeramkan,

Lepas tu lobang sebelah atas kami ditutup dengan zing semula...ada ruang udaranya...tapi disebabkan malam,jadi gelap dia memang tak nampak apa,
dan faci akan berdiam diri tunggu kat tepi lobang kubur tu...diorang standby laa takut apa2 jadi kat peserta...

keadaan dalam liang lahad tu dengan bau tanah,bercampur dengan bau air mawar,kapur barus...tapi sejuk...mungkin sebab malamkan dan tanah dalam lahad tu sejuk...tapi dalam kepala macam2 fikir...

Salam... sy silent reader selama ini tp saya ingin berkongsi pengalaman saya yg makin lama makin men ...
cendol Post at 6-1-2012 11:32

Selamat melayari Puan cendol "Tetamu Tak Diundang",pengalaman serta pendapat anda amat ditagih dan dihargai disini.

Mengikut apa yang puan cerita mungkin ada yang menumpang,dan apa yang saya membayangkan kemungkinan ada yang menghantar bagi tujuan menyakiti dan membuat gangguan...mungkin puan juga mengetahuinya atau mungkin ada berlaku perselisihan faham dengan orang luar atau orang lain sehingga tergamak mereka membuat aniaya pada puan..

kebiasaannya apabila ada sesuatu yang menumpang atau kita dianiaya melalui ilmu hitam,sihir ataupun lebih tepat buatan orang diri kita sendiri boleh merasainya...seperti sering merasa diperhatikan,hati tak tenteram,rasa tak selesa dan kebiasaanya perasan ini akan dapat dirasai secara spontan.

Puan bole juga cuba untuk pergi ke Villa Bestari di Belakang UIA gombak,kerana disitu ada kaedah untuk scan diri,sekiranya terdapat gangguan ataupun yang menumpang insyallah mereka boleh megatasinya..

Insyallah akan ada pendapat dan cadangan dari forumer lain nani..yang pasti puan kena ikhtiar untuk berubat yee..

Reply  KAULAT

salam TT, kalo igt lg bole x TT cite sket2 pengalaman yg diorang sume dpt ti ...
akashiro Post at 6-1-2012 11:43

Insyallah...nanti saya up date...ye...

Reply 1843# cendol

salam kak..seram bace citer akak. siap ada asap tu yg takut tu, sy rs mcm benda x elok je kak. kwn sy pn kesian, ada benda nkkn dia spi jd bercerai berai, rumahtangga spi jd panas. cepat2 la berubat ye kak...

bila baca thread ni saya terfikir sekarang ni zaman dah maju, zaman facebook, ipad, dan zaman it yang maju tapi tetap jugak ade orang yang guna cara camtu lagi ek. masih guna sihir dan macam2 lagi untuk hasad dengan orang yek.

saya bengang betul la dengan sifat orang melayu yang macam ni. hati dah takde nur lansung. syirik tu. dah terbatal iman kalau camtu. teruklah orang2 yang  dengki. saya punya list of hatred, no satu saya letak orang2 yang hasad dengki. moga2 kita dijauhkan dari sifat ni sebab boleh menghancurkan diri kita sendiri. orang yang dengki takkan penah tenang hati walaupun dah merosakkan orang yang didengkinya. percayalah.

ni pendapat peribadi saya je. yang saya tengoklahkan, kita ni kalau dah susah baru nak tercari2 ayat quran, baru nak amalkan. pastu bila amalkan  pulak, kita dah salah faham. bukan ayat tu yang menyembuhkan, tapi ALLAH. apa yang kurang pada masyarakat kita sekarang adalah YAKIN pada ALLAH. itu basic dari agama kita. islam bukan takat amal saja tapi kena yakin dengan apa yang kita amalkan.

saya ni takdelah baik sangat, jahat jugak, tapi ALHAMDULILLAH saya dibesarkan dan hidup dalam lingkungan keluarga yang taat menjalankan agama islam. dulu rumah moyang saya dekat je dengan kubur lama dekat2 dengan belukar.kubur tu macam2 orang yang mati kat situ.dari zaman jepun sampai la kubur orang mati bunuh diri semua kat situ.senang cerita situlah tempat jin bertendang. tapi ALHAMDULILLAH tak pernah pun dekat rumah moyang saya tu ada kena kacau ke ape ke. sebab dalam rumah tu moyang saya tu terapkan agama dengan disiplin. solat tak tinggal, hari2 baca quran, solat malam, zikir dan sebagainya. ni mak saya yang cerita. kalau nampak tu adatla tapi memang jin tak berani nak kacau.

pastu mak saya dulu penah pergi kursus kat hutan pastu bila balik ada jin yang duduk dekat kaki mak saya. sebab bila balik mak saya rasa kebas dekat kaki dia. bila check hospital semua normal. pastu pegi scan tgk ada yang duduk. tapi benda tu duduk kejap je kat kaki mak saya. sebab mak saya banyak amal. hari2 baca quran, qiyamullail saya rasa jin pun panas duduk lama2.yang penting kat sini adalah kalau nak beramal adlah lebih baik istiqamah dan ditambah dengan keyakinan. insyaALLAH perlindungan ALLAH akan selalu ada bersama kita.

kalau tak silap saya la kan, (betulkan saya kalau salah) , dulu waktu iblis dilaknat ALLAH, dia ada minta izin pada ALLAH untuk menyesatkan anak2 adam sampai hari qiamat. ALLAH pun bersetuju dengan iblis tapi ALLAH beri amaran bahwa iblis tidak akan pernah boleh menyesatkan manusia2 yang beriman.

Allah S.W.T berfirman: "Sesungguhnya hamba-hambaKu (yang beriman dengan ikhlas), tiadalah engkau (hai iblis) mempunyai sebarang kuasa terhadap mereka (untuk menyesatkannya); cukuplah Tuhanmu (wahai Muhammad) menjadi Pelindung (bagi mereka)". (Isra:65)

jadi dari ayat ni saya rasa cukup sebagai umat islam untuk yakin pada ALLAH, tunaikan kewajipan, dan jauhi dari laranganNYA, dan insyaALLAH, yakinlah bahwa perlindungan ALLAH pasti akan bersama2 kita. lagipun kita pegang dengan keyakinan bahwa kalau ALLAH tak izinkan untuk sesuatu itu terjadi, walaupun satu dunia melawan kehendak itu, pasti tidak akan terjadi.

tengok macam chefmizan, walaupun boleh dah jumpa bermacam2 jenis pengalaman dengan makhluk2 lain tapi takde efek pun makhluk tu dekat chef. takde pun makhluk tu dapat melemahkan iman chef. sebab chefmizan, dari yang saya baca sebelum ni, ada pegangan akidah dan amal yang strong. jadi walaupun benda tu tunjuk muka bagai tapi chef tetap jugak dengan pegangan akidah. tak jalan pun benda2 tu kat chef.

sori la yek tulis panjang2 ni. saya bukan ade ilmu sangat pun cuma ni berdasarkan pemerhatian saya je. saya ni pun sama gak cakap yo'o je tapi amal pun cukup2 makan je. cuma insyaALLAH saya sangat yakin dengan ALLAH. cuma saya tengok dari moyang, nenek dan mak saya yang banyak amal, sebab tu saya tulis kat sini.

semoga kita semua dilindung oleh ALLAH dari gangguan jin dan syaitan yang tidak pernah berhenti untuk menyesatkan akidah kita.semoga kita masuk dalam golongan orang2 yang beriman yang tidak boleh disesatkan oleh iblis dan kuncu2nya seperti ayat diatas insyaALLAH.

Rate

1

bila baca thread ni saya terfikir sekarang ni zaman dah maju, zaman facebook, ipad, dan zaman it yan ...
unhas Post at 6-1-2012 16:22

Betul unhas..satu penjelasan yang tepat dan baik...perkongsian yang berguna...

erm akak pun setuju ushar.... kita amalkan doa dengan niat bahawa doa tu cuma medium tetapi yang menentukannya hanya Allah.. kita tak boleh bergantung kepada doa2 tertentu tu tapi dengan niat dengan membaca doa tersebut Allah akan sentiasa bersama/melindungi kita dengan izinNya..

satu lagi kan amalan yang selalu kita buat, esp kalau kita takut, kita bawa sekali yassin, konon untuk setan jauh dari kita.. tp akak penah terbaca yang cara tu salah sebab kita tak amalkan bacaannya dan kita yakin kalau kita bawa yassin/tido dengan yassin/letak kat baby, setan takut nak kacau kita.. padahal cara tu tak memberi kesan pun pada setan2 jahanam tu..

erm yang arif tolong betulkan ek kalau ahkak salah.. maseyyyyy....

mekasih kaulat. sikit2 yang saya tau saya kongsikan. puanlina maafla kalau itu saya pun kurang pasti gak. mungkin salah pemahaman dan pegangan kot. tapi walaubagaimanapun kita kena setuju bahwa alquran itu sendiri mengandungi kebesaran dari kata2 ALLAH. sebabtu ayat2 quran tak boleh letak sebarang je. macam alquran yang biasa kita baca tu kalau tengah dalam hadas takboleh pegang dan sebagainya. itu menunjukkan bahwa alquran tu mengandungi kebesaran walaupun ditulis dimana2. mungkinlah ade yang berkesan bila taruk yasin bawah bantal dan sebagainya. yang penting kena ingat tu semua izin dari ALLAH.

sebab dulu ada ustad saya penah marah dengan ada orang ni. dia jual alquran. pastu dia nak distributelah quran tu dan susunlah dekat lori. pastu bila dia nak buat kira2, dengan selambanya dia duduk atas tumpukan2 alquran yang ada dekat lori tu. pastu ustaz saya marah lah kenapa kau buat camni. ni ayat quran. pastu orang tu relak je cakap yang quran kita baca sehari2 ni takde ape2 cuma tulisan je. quran yang sebetulnya tu ada dekat luh mahfuz ke arasy ALLAH saya lupa. kira dia nak cakap bahwa quran tu kalam je. yang tulisan2 ni cam takpelah nak duduk ke ape ke sebab sekadar tulisan je.yang penting kedudukan quran tu ada dekat atas sana. pastu ustaz saya marah giler ngn orang tu dan cakap bahwa kemuliaan quran bukan setakat kalam je tapi lebih dari itu. maksudnya , kalamuallah tu pun mulia, dan yang bertulis sekarang ni pun mulia jugak sebab mengandungi kebesaran ALLAH.

harap2 korang fahamla apa yang saya nak sampaikan kat sini ek. saya cuma nak kaitkan dengan amalan2 mcam taruk yasin bawah quran dan sebagainya. mungkin benda tu berhasil dengan sebab kebesaran ayat2 quran tu sendiri.kan semua tu atas kehendak ALLAH jugak. kalau ALLAH tak izinkan maka tidak akan terjadilah.

ni pendapat peribadi saya je kak. kalau ada salah tolong betulkan ye.

cerita ni berlaku semasa saya dan isteri dalam perjalanan pulang ke kampung saya di pahang sebulan s ...
chefmizan Post at 29-10-2011 01:44

Allah.... Seramnye......

Reply 1843# cendol
Saya harap cendol cepat2 lah pg berubat...

Ok macam ni...kami berbaring didalam lubang kubur tapi kami tak dikambus dengan tanah,cuma d ...
KAULAT Post at 6-1-2012 15:04

sori nak ty.. bukan nak buat lawak.. tapi ada tak yg tertido dlm lobang tuh..?
mana la tau kan.. org lain resah gelisah tak leh tido.. takut sume.. ada yg sedap2 je tido dlm..
kotpenat punye pasal ke..

sori nak ty.. bukan nak buat lawak.. tapi ada tak yg tertido dlm lobang tuh..?
mana la tau kan..  ...
cmf_conan Post at 6-1-2012 18:41

hmmm....berdasarkan pengalaman faci tu..memang ada peserta2 sebelum ni sampai faci cuak gak laaa...apahal dah panggil suruh keluar tak nyaut2...tapi group yang saya takde...sebab apa salah satunya takut...sampai tak terdaya nak tido...

Tapi apa yang postmortem selepas program tu ada yang cite pengalaman memang meremang laaa bulu roma semua,budak pompuan menangis laaa paling ramai...ada yang cakap macam papan lahad kena ketuk laa...kat tepi telinga dengar berbisik,macam orang tiub laaa...

Tapi saya nasib baik takde semua tu,cuma teringat laaa dosa2 dulu ...

Berdasarkan apa yang faci cerita saya dapat simpulkan yang faci2 tu pun bukan calang2 orangnya,kuat2 juga ilmunya,yela bukan senang nak condact program camtu,
xtvt burung hantu dia pun mencabar...
sampai faci boleh pakai costium laaa...make-up jadi hantu,satu lagi sebab memang diorang buat full time untuk motivation program,ada task untuk sekolah rendah sampai laaa ke pringkat pakcik2...
kiranyan memang keje diorang laaa....

Puan cendol...seram plak makin lama makin berani benda tu mengacau, harap cepat pegi berubat...yg penting ikhtiar dan Yakin pd Allah swt

Unhas...tq kerana saling mengingatkan

Bro kaulat....bagus xtvt barzah tu, walaupun seram tp beri kesedaran...hakikatnya hidup hanya sementara... Kalau saya lalui mmg dijamin kecut perut