CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply 1851# unhas

terima kasih atas perkongsian korang. semoga forumer2 yang ditimpa gangguan macam cendol dan akak2 serta forumer2 lain diberi perlindungan oleh ALLAH dari gangguan makhluk2 itu. amin

pergh cerita bro  kaulat memang best. bukan selalu dapat pengalaman tidur dalam kubur. kalau saya mesti goyang punya ah.hehe. respek kat bro kaulat.

Post Last Edit by cendol at 7-1-2012 03:36

tks atas nasihat semua, tp since adik sy ckp org yg kat sekinchan tu mintak sy ke sana.. mungkin sy akan ke sana... itula bila saya cadang nak pegi ada jer halangan.. bila keinginan nak ke sana, tangan kiri saya akan rasa teramat lenguh.. dulu sy pernah berubat dgn satu org tua di pintu masuk UUM sintok.. org tu ada dtg cari saya di merata saya tinggal.. siap pernah dtg rumah lagik.. sy x tau kenapa dia cri saya tp sekrg sy dengar dia dah meninggal..  masa tu sy dah merantau kerja di luar daerah.. bru sekrg sy terpikir ada sesuatu ker.. ermm entahla..

beberapa tahun dlu.. sy selalu cpt terasa kalo ada benda dkt dgn saya.. pernah sekali sy lalu depan ulu bendul..sy cuma ckp.. wah cantik kawasan ni waktu mlm.. lepas tu kepala saya rasa besar kecik..besar kecik.. telinga rasa berdengung.. sy rasa x sedap hati, lepas tu, lihat cermin pandang belakang..mana la tau kut2 tersembui dok kat seat belakang... tp xde la plak.. pastu saya bukak tingkap..sy ckp kuat2..tlg kuar dr keter sy..sy xmo bwk awak balik.. dlm beberapa saat kepala sy jd normal balik... adik sy ckp pendamping tu yg bagi signal kat saya.. (ampeh punya adik kasi den lagi seremmmm...)

ada lagi satu kejadian, saya bermimpi ada org bwk sy di satu bilik di pejabat sy.. dia ckp jgn masuk bilik tu, sbb dah beranak pinak hantu setan kat dlm.. masa tu sy bru transfer ofis, jd x berapa familiar.. tp yg saya ingat hanya tong gas.. lepas tu bila pg saya gi opis tanya budak2 yg dah lama keje.. kat mana bilik kalo buka pintu ada tong gas.. then budak tu bwkla saya ke bilik tersebut.. masyalllah.. sama mcm mimpi saya.. berdecit sy lari kuar.. bilik tersebut di jadikan stor tpt simpan barang2.. aduhai..

sy ni sumtime nak percaya pun tidak..x percaya pun tidak.. saya bule membaca apa org ckp tentang saya.. adik sy ckp benda tula yg dok habaq kat hang.. lgla hampeh... seremmm lagik.. insyallah sy akan kuatkan hati utk berjumpa org sekinchan tu.. sy sendiri tahu dia menunggu kedatangan saya ( yg ini sy xleh nak explain camne sy tahu)...

lagi satu...Masa anak saya ckp dia takut tinggal kat umah sebelum berubat.. dia ada mintak kawan dia scan rumah saya.. tp kwn anak saya ckp.. nko x yah takut kalo ada benda dlm umah tu, mak nko mesti tau dlu.. lagi pening kepala saya fikir.. camnela budak tu bule ckp camtu.. tp sy memang cpt kesan kalo ada benda yg tidak diingini berada di keliling saya.. telinga saya akan cepat berdegung.. entahla.....

Reply 1863# cendol

As salam. Cepatlah pergi berubat... Kalau sendiri dah rasa takut dan tak bole tido, lebih- lebih lagi bila bberapa orang lain pun kata benda yang sama, i.e. ada 'makhluk lain' mendampingi awak, it's time to make the move..! Semuga Allah tunjukkan jalan keluar atas kesulitan yg awak alami! amin

assalamualaikum semua.

sy jd SR dr 1st page sampai page sekarang ni. saya nak tanya 1 soalan. harap ada jawapan untuk persoalan sy ni.

1) betul ke sebelum orang pergi haji kena buangkan dulu pendamping dia?
2) if betul, boleh ke dia buang pendamping dia atau makna kata dia lepaskan 'benda' tu kat org lain tanpa org lain perasan?

bila baca thread ni saya terfikir sekarang ni zaman dah maju, zaman facebook, ipad, dan zaman it yan ...
unhas Post at 6-1-2012 16:22

babe setuju. macam mana maju pun zaman kita sekarang, perasaan hasad dengki ni tak pernah pupus. babe pun kadang-kadang berfikir. dorang yang berbomoh-bomoh ni tak takut ke dengan Allah. dah terang-terang perbuatan dorang ni menyekutukan Allah.
babe sedih sangat bila memikirkan perbuatan dorang yang menganiaya orang yang tak bersalah. sebab keluarga babe pun ada terkena bila ada manusia yang dengki ni hantar macam-macam pada mak babe sampai terkena pada anak-anak iaitu adik-beradik babe sendiri.

babe pernah mimpi satu hari tu babe berjalan-jalan sekitar rumah. tetiba babe korek tanah kat tepi rumah dan babe jumpa satu bungkusan kain kuning. babe bukak pastu terkeluar habuk putih. tetiba ada satu suara kata itu tanah kubur. babe terus terjaga.

kemudian ada mak ada juga bawa berubat, orang tu kata memang betul ada orang tanam benda kat kawasan rumah. tapi babe tak boleh buat apa. mimpi babe jelas kat mana benda tu tertanam. tapi sampai sekarang tak terpikir nak pergi korek buang.

kitaorang tau sapa yang aniaya keluarga kitaorang sampai berantakan tapi macam tak berdaya nak buat apa. hanya berserah pada Allah agar perbuatan mereka dibalas satu hari nanti.

Follow Us
baru khatam bace benang ni...
mmg best...
saya ada gak cite2 berkaitan 'tetamu yg tak diundang' nih...
ada masa saya ceritakan...

salam korang..

sokmo teddy jd SR je kat sini..memang suka  baca cerita korang..
tedy ada catatkan surah2 dan cara-cara nak baca yassin tunggal yang korang bg..
malam jumaat lepas, teddy cuba amalkan yassin tunggal tuh..yang rasa seram tuh..masa tengah baca tuh..tetiba je meremang rasanya..berdebar2 jantung..anak teddy lak..yg paling kecik dalam umo 2 thn lebih..tetiba je nangis..wat peel..siap datang duduk atas riba..cam saja je takmo suruh habiskan..walhal sokmonya tak pernh dia nak kacau mummnya tgh solat atau mengaji..

sesuatu betul..

Salam,

Seri nak tanya sikit la..

anak Seri skang da nak masuk 3 tahun.. kadang2 bila dia main ...
SeriBunga Post at 27-12-2011 15:50

ingat lagi x post Seri pasal anak Seri tu??? ada x sesapa yg bley tlg?? xtau nak refer sape la?

Assalamualaikum,

Saya dah lama jadi silent reader kat thread ni. Lama juga saya rasa nak berkongsi pengalaman saya tapi agaknya sbb banyak kerja dan sibuk so asyik tertangguh. Pengalaman yg saya alami ni tak lah seseram mana rasanyer berbanding ngan pengalaman2 yg kengkawan lain dah share. Terima kasih la pada semua yg berkongsi cerita tu, bertambah ilmu pengetahuan mengenai perkara2 ni. TT, saya tumpang share citer saya ek.

Saya ni jenis tak suker nak memikirkan benda2 seram ni sbb nanti teringat2. mungkin sbb tu saya tak adalah melalui pengalaman2 scary. seingat saya masa diusia sekolah menengah tu saya adalah mengalami kejadian ditindih. itupun kena sekali lepas dah beberapa lama keluarga pindah ke rumah baru. lepas beberapa tahun, saya pun terbang tinggalkan keluarga pi belajar kat kolej kat pantai timur.

kat kolej ni, sem pertama saya duduk di dorm. kebanyakan budak dorm adlaah kengkawan saya kat sekolah so tak adalah homesick sangat. biasa la kati double decker. katil saya kat bahagina tengah dorm. sebelah kiri saya ada pintu ke balkoni utk sidai baju. saya duduk katil bawah. katil atas budak kedah yg duduk. bila musim exam je, biasak la. org dok study ke lewat mlm. nak dijadikan citer, dlm musim exam tuh, masa nak melalui satu paper ni, tiga mlm berturut2 saya mengalami gangguan.

mlm pertama, semau org study dlm dorm. kol 10pm je, org lain dok study tp mata saya dah mengantuk yg amat. apalagi, tido la. kol 2am je, saya celik jaga. dorm dah gelap. member semua dah tido. saya terkebil2 la sampai kol 5am. masalahnya, terkebil2 ajer tp bukak buku apa benda pun tak masuk kepala otak. saya ignore je la. saya kata mungkin saya tension kot sbb exam kan.

mlm ke-2, benda yg sama berlaku lagik. saya dah cuak. apa kes plak ni. pun, saya buat tak tau lagik. menyangkakan saya tertekan sbb exam.

mlm ke-3, benda yg sama berlaku lagik. saya dah makin cuak. masa dah terjaga kol 2am tuh, saya bangun n duduk atas katil n pandang keliling saya tp tak ada perkara yg luarbiasa. cuma hati rasa cuak. lama jugak la saya berpikir nak buat apa. last sekali, saya dah tak tahan sangat, dlm gelap tuh saya bangun ke meja study saya, capai Al-Quran (dengan rasa bersalahnya sbb tak ada wudhuk), duduk semula atas katil n saya baca Yaasin. selepas hari tu, tak ada lah lagik saya mengalami gangguan mcm tuh.

Rate

1

Post Last Edit by ShinJeongYeol at 10-1-2012 16:11

Salam,

saya share citer lagik. ni pasal kawan satu sekolah yg jugak duduk satu dorm ngan saya. dia duduk katil sebelah kanan saya.

kawan saya ni kecil je orgnyer. slim plak tuh. tp dia bukan satu course ngan saya la. masih dlm musim exam kalo tak silap. ada satu masa tu saya dan few others yg duduk berlainan dorm (tp masih kawan2 satu sekolah saya jugak. ramai2 bebudak sekolah saya masuk kolej yg sama) have some free time sbb next paper kitorang dlm dua tiga hari lagik. so, kitorang pun pi merayau kat sekitar kolej. mlm tuh, kami jalan2 samapi ke kwsn pentadbiran. sambil jalan2 ada lah terserempak ngan pak guard. bertegur sapa n berborak2 la jugak. dah puas merayau, kami pun balik dorm. sampai kat dorm yg saya diami, saya perasan pasal kwn yg duduk sebelah katil saya tuh dah baring tido. saya pun pi la kat sorang senior yg duduk paling hujung saja nak borak2 ngan dia.

saya bgtau kakak senior tuh yg saya ngan few others pi mana. kakak tu nasihatkan saya jngn suka merayau2 mlm hari. kakak tu pun bgtau la apa dah terjadi kat kawan saya tuh.

(flashback: seblom tuh, masa saya nak keluar merayau, saya perasan kawan saya tuh pakai kain sembahyang n ambik Al-Quran.)

kakak tu citer, dorang perasan something wrong ngan kawan saya tu. bila dia pegang ubun2 kawan saya tu, dah terasa lembut. jadik dorang yang ader kat dorm duduk ngan kawan saya n baca Al-Quran sambil kakak tu gunakan jari dia menulis kalimah Allah pada ubun2 kawan saya tuh. sampailah kawan saya tu ok dah tido.

tak lama lepas kejadian tuh, saya tanya kawan saya tuh, apa sebenarnyer yg dah jadik. dia citer yg dia nampak mcm ada benda melayang kearah dia mlm tuh. n tak lama kemudian jugak, dapat tau mungkin ada ahli keluarga nak menghantar sesuatu nak bagi kat dia. tp kawan saya ni kira berani la jugak. sbb dia bgtau ader berlaku sekali lagik gangguan selepas tu kat dorm yg sama dan dia warning benda tuh supaya jngn kacau dia.

Post Last Edit by ShinJeongYeol at 10-1-2012 17:31

Salam,

nak tambah lagik satu citer. hari nih boleh plak menaip panjang.

kat satu page dlm thread ni saya ader terbaca citer sorang kawan kiter yg kisahnyer dulang yg disimpan dipeti sejuk mlm hari tetiba bleh ader atas katil sebelah dia esok paginyer. saya pernah mengalami kejadian yang lebih kurang serupa.

masa tu cuti semester yg pendek (masa ni dah sambung blajar kat U kat selangor). saya ngan sorang housemate yg jugak roomate saya tak balik kampung. masa tuh dah tinggal kat rumah sewa. housemate lain balik kecuali kami berdua. so, satu mlm tu kami decided tido kat hall jer. rumah kami tu tak ader TV so kami layan movie kat PC and pastu layan borak sampaila tertido ngan lampu hall terpasang. esok pagi tuh, dah terjaga saya pun bangun la ke dapur. kunun nak masak air panas. masa masuk ke dapur saya perasan cerek dah ada atas dapur. bila diperhatikan btol, cerek tu panas n air dah kering sbb lama terbiar atas api. dlm hati saya kata ni mesti kerja kawan saya ni, agaknya dia bangun awal n pi masak air pastu tertido. nasib baik tak jadik apa2.

saya pun pi la kejut kawan saya tu n tanya dia apsal dia biarkan cerek tu atas dapur sampai kering air. ngan selambanya kawan saya ckp masa bila yg dia bangun masak air. siap kat agaknyer saya yg bangun pi masak air n lupa nak tunggu. saya ckp kat dia saya teramat sure yg bukan saya yang masak air tuh. dia lagik nagn yakin kata bukan dia yg masak air tuh. dua2 kitorang terduduk cuba nak pikir. mmg sure tak ader housemate yg balik tiba2 n kami berdua bukan la sleep walker. huh, mlm tuh saya cabut pi tido rumah kawan lain. tp kawan saya ti plak berani sbb dia tido jugak kat rumah kami tuh mlm tuh.

sampai la skrg ni mmg tak tahu la apa sebenarnyer dah terjadik.

ya ALLAH ya tuhanku...jauhilah daku dari tetamu yang tidak diundang.....terutamanya salesmen...amiii ...
zad78 Post at 25-11-2011 16:52

ayat kau buat aku gelak  sorang2 dipetang hari ni..geli hati btl aku dgn ayat kau ni..
aku dh la bc kisah2 kat sni mcm naik basikal, pelahan2 je aku kayuh ....
sbbnya takut tapi bila tiba kat sni,aku gelak sorg2.

ayat kau buat aku gelak  sorang2 dipetang hari ni..geli hati btl aku dgn ayat kau ni..
aku dh ...
ROSMAWATIE Post at 10-1-2012 17:29

kak.. akhirnya abes jugak ea?

Salam,

nak tambah lagik satu citer. hari nih boleh plak menaip panjang.

kat satu page dlm thre ...
ShinJeongYeol Post at 10-1-2012 17:27

tak baik ko tinggalkan dia sorang2 tau

Reply 1875# hest

hehehe..idok ler terniat nak tinggalkan dia sorang tp saya dah tanya gak dia nak tido mana mlm tuh. dia kata tak tau lagik. rupanyer dia pi tido gak rumah kami tuh. kira berani ler jugak dia tuh.

mak aiiii....merangkak saya nak menghabiskan thread ni...rasanya dah berminggu dah...(busy punya pasal...janji abiskan gak)....salam semua...SR je kat sini..sbb menghayati cerita2 TT Kaulat & Chef......berjaya akhirnya ke page ni .....fuhhhhhh

Sekadar mengimbau kenangan lama waktu dulu,sewaktu masa sekitar tahun 2003 ke 2004,aku memang suka m ...
KAULAT Post at 5-1-2012 21:58
wow..bestnya aktiviti cam ni..teringin nak rasa...hehehe

khatam dah baca thread ni..seram tapi penuh iktibar dan pengajaran.
alhamdulillah..saya tak pernah mengalami kejadian2 misteri ni and harap2 ia kekal begitu
saya ni jenis suka teringat2 so that's why tak pernah tengok cerita seram..
lepas baca thread ni adalah sekali-dua terbayang situasi2 seram tapi nasib baik takde pape..
mainan perasaan je kot.. keep it up!

Salam semua..dah banyak kisah dan pengajaran serta ilmu yang saya baca dalam ni..semuanya menarik...saya pun ada kisah..nanti bila ada kelapangan saya cerita...all the best..