CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perantauKL

financial crisis mcm nie..siapa boleh nasihat

pergi jer jumpa pegawai kat akpk dulu.. takde masalah punye.. tanya elok2 ngan pegawai tu...hari tu my fren tanya dia kata should be no problem in future kalu kredit dah ok nak buat pinjaman..
lagipun, selagi u tak join program dia u takde rekod pun ngan akpk, jumpa kaunselor tu pun free jer... jangan suka sangat dengar kata orang sbb masalah ni u yg punye bukan org punye... nnt takut sangat nak pegi sampai hutang menggunung macam kawan i.. masalah dia dulu mcm u ni lah takut betul nak pegi last2 i paksa jugak dia, now ni dia jugak yg senang hati...

stremyx leh potong...
letrek leh kurangkan lagi... jgn membazir.... contoh..pakai kipas ganti ekon
belanje harian gi kije... belanje ape tu? kalo termasuk makan.. kurangkan makan... jgn lunch... sarap jek
belanje dapur.... leh kurang kot.. kurangkan gule... kurangkan manis... kurang beli ikan mahal...
makan malam masak sendiri save... kalo sepot beras ngan sambal tumis ikan bilis atau sardin.. aku rase kos dia baru 5-6 hengget...(lain ler kalo ko gune basmathi) kalo ko makan kat luo 2 orang paling kecik pom rm10...

rumah.. ermm tak tau ler kalo ko dpt umah yg lagi murah..
kete.. ermm leh ke ko carik kete yg bulan dia lagi murah..?

berkenaan loan.. amek ler lebih sket dr total utang... amek 1k ke 2k jerk.. jgn lelebih.. nanti nak bayor susah...
carik side income... jual barang secare online ker... atau ape-ape aje ler.. cube jgn join mlm
soh ler wife kije cecepat.... kije ape-ape pon ok.. janji halal.. sementare lom dpt kije gaji beso..

makin lame ko berhutang ko akan menjadik makin sesak... kepale ko akan pening memikirkan bile ler nak abes utang nih...
ko dah ade kete kan? jgn tambah loan kete... berkenaan umah... carik yg ko mampu...

79# perantauKL

tapi ko kena pikir gak. ko memang calon yg sesuai untuk akpk.

pada aku, baik ko mintak tolong akpk untuk selesaikan serabut ko sekarang. loan2 bank sumer tuh, for sure ko takk ...
kikilalat Post at 1-12-2009 15:47

aku sokong cakap kau...perantaukl ni memang calon yang sesuai......pegi jer..consult them.......kalau orang lain kata negatif pasai AKPK.....orang tu memang bodoh....kau pegi jer..........

76#O
judygee

org x hutang blh jumps akpk ni? My fren jumpa this guy yg quite demes gak utk manage hutang dia fee ribu raban gak

tp kan,just for my curiuosity(betul ke aku eja nie) ..org kata once kita dah mintak tlg dgn APKP nanti next time susah nak dapat loan bank sbb kita dah mintak tlg dgn big boss(bank negara).betul ke tu ...
perantauKL Post at 1-12-2009 03:28 PM

kalau ikut pengalaman kwn aku yg penah consult ngan AKPK ni, selama tempoh ko bayar utang yang dah di plan oleh AKPK tu, mmg ko takleh buat apa2 loan pun..sampai la hutang2 ko tu selesai...baru la nama ko clear from black listed..pastu nak buat loan lain boleh la...

sebenarnya bagus pe plan AKPK ni...dia nak elakkan org yg dah sedia ada hutang tak terbayar ni, daripada buat hutang lain yang mana akan menjerut tengkuk org itu sendiri...

lagi satu nasihat aku, jgn lihat kemudahan buat utang ni sebagai satu cara nak selesaikan masalah hutang sedia ada...mcm forumer lain ckp, cuba cari inisiatif lain contoh buat kerja part time utk tambah income...siang keja kat opis, mlm gi la jual burger ke atau part time kat KFC, Mc'D, pizza....sementara masih muda dan kederat masih kuat, kena la usaha lebih sikit...kena la korbankan masa tido tu sikit..

pastu ko nak buat loan rm30k tu...i bet u have to pay rm400 utk tempoh 10, tahun kan? yg ni aku tgk rate bank rakyat la...kalau bank komersial tu aku tak tau pulak...tapi 10 tahun lama oooo....kiranya kalau bini ko ngandung skrg, anak ko umo 9 tahun baru abis utang tu...sedangkan in future ko pasti akan perlu lebih duit utk tanggung anak2 ko nanti...

isteri ko sementara dia dpt keja tetap, mintak la dia tolong sama2 menjana kewangan rumah tangga, cthnya jadi pengasuh ke, home base bisnes ke..dok kat kat kl ni, kalau somi sorg je yang bekerja mmg tak cukup..kalau nak rasa hidup selesa sikit, 2-2 kena ada sumber kewangan, tak byk pun sikit at least boleh tampung mana yang kurang tu...kan..

76#O
judygee
org x hutang blh jumps akpk ni? My fren jumpa this guy yg quite demes gak utk manage hutang dia fee ribu raban gak
sunsuria3 Post at 1-12-2009 23:10

yang i tau, kena org yg berhutang tu yg pergi jumpa kaunselor sbb nnt dia akan tanya soalan peribadi yg mungkin wakil dia takleh jawab...tp u boleh call dan tanya akpk 1800-88-2575.

kaunselor tu kata ada yg jumpa diorag dgn jumlah hutang mencecah RM2 juta. tp i tak tanya la lebih2 sbb i pun teman kwn i jer... kang dikatanya bz-body lah plak kan

Follow Us
lagi satu pasal umah tu..aku rasa rm600 tu mahal la walaupun tu umah arwah ayah ko, pekata ko cari rumah yang murah sikit sewanya...cari la yg sewanya rm350-rm450...mmg ada kt kl ni cuma ko kena pandai cari la...umah ayah ko tu ko sewakan kat org lain, duitnya boleh bayor utang umah tu...at least ko dah leh jimat RM150 kat situ...

86# judygee

oh utk org yg berhutang kronik je lah utk manage duit tak ada? kawan i jumpa tu sape ke nama femes tu sellau iklan dlm paper...org tu anak beranak buka business jadi consultant ni..dia akan manage duit income kawan i ni suami isteri..kira dlm masa 3 tahun blh pakai bmw katanya...dia buat jadual cantik utk belanja harian dan bulanan...

25# maizana

I jadi penasihat...bila2 masa di mana jua mai..keh3x

kalau amik loan utk settle sume utang tu okay...tapi kena disiplin la...
credit card tu cancel...
btw nak tanya..knp TT kena byr umah arwah ayah...bkn ke ada insurans
yg akan setelkan sume outstanding amt..

isk isk, tgk cerita2 kat sini buat aku risau lak.. aku dah la nak kawin lagi sebulan ni..

Nak tanya TT ni solat duha tu dh amalkn lom? Cubalah spent 5 min utk solat duha insyaallah nanti Allah tunjukkn punca utk dpt rezeki . Percayalah . Lps tu bc zikir mathurat pg dn ptg dlm tu Ada doa murah rezeki dan jauhkn Dari brhutang. Ada doa kesihatan gak dh amalkn chance utk skt pun kurang means blh save duit lg

91# dCrook
nk selmt jgn brhutang.jgn brhutang utk kawin nanti smpi berank pinak x hbs byr utang.