CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: darkcloud

Kahwin dgn Janda Anak 3...

Reply 140# faraway1

janda tu biasa2 je kan far, bukan jutawan kosmetik kan? nampaklah dia ikhlas kat situ. kalo kaya raya haruslah ramai yg himpit sbb harta

kakak angkat aku (janda anak 2) kawen ngn duda anak 3, bulan mac lepas. anak2 diorg semuanya boleh blend in dan menjadi adik beradik. seblom ni duda tu jaga anak2 dia sendiri.

mula2 kawen, janda suami dia tak tau. baru2 ni bila janda suami dia dapat tau yg dudanya dah kawen baru,tiba2 janda tu meroyan nak amik balik anak2 dia. jealous la tu dudanya dah kawen baru (padahal dah lebih 4 tahun bercerai). kakak angkat aku bengang la sbb dia dah mula menyayangi anak2 tiri dia.

tapi aku rasa dia beruntung sbb x payah bela anak2 tiri lagi. hahahaa

Reply  faraway1

janda tu biasa2 je kan far, bukan jutawan kosmetik kan? nampaklah dia ikhlas k ...
ruffleen Post at 3-5-2011 19:32

kaya jauh sekali.. suri rumah bini dia.. so bayangkan camana adik membanting tulang
walau asalnya dia sendiri pemalas nak mampos... lepas kahwin, padan muka.. terus rajin
tapi untung bini dia, dapat bujang, muda belas tahun dr umur dia..
kira dpt pucuk muda gitu

Reply 129# wanitajelita

respek dengan statement akak ni!!

saya belum kawin, tapi saya rapat dengan sorang akak berstatus MJ ni, tapi saya tak kisah pon, dia baik, sangat2 baik,. lawaaaaaaaaaaaaaaaaaa, betol! lawa. orang ade gak pandang saya "senget" sebab saya kawan, melepak dengan dia, tapi saya tak kisah pon, sebab dia baik, very understanding, pernah kene sound "jangan rapat sangart, takut nanti badi melekat"memang #$%^&* la orang yang ckp tu..

saya tgok akak ni, memang ramai la dok mengendeng dia, tak kira la laki orang ke, bujang ke, tapi yang penting, dia tak melayan. kalau layan pon, orang2 bujang, bukan laki orang, bukan tunang orang, bukan BF orang.

betul la tu kaka liza tapi jgn lupa, emak2 org pun pernah menjadi anak dara jugak satu ketika dahu ...
ruffleen Post at 4-5-2011 08:10

sebab tu mereka jadi lebih pro ruff, sebab mereka mengalami 3 phasa dalam kehidupan, anak dara, isteri orang, MJ dan kemungkinan kembali menjadi isteri orang. Tapi once dah jadi isteri orang takkan jadi anak dara....walaupon MJ
Pengalaman hidup menyebabkan mereka ini tabah.

Reply 144# lizaliza

ye betul tu. tapi ujian setiap manusia berbeza. jadi anak dara atau andartu tak semestinya perjalanan kami mudah. bnyk juga pengalaman2 pahit. yg serik dgn lelaki (sbb asyik2 jumpa lelaki penipu) sampai amik keputusan utk membujang sampai mati, bukan sedikit. kalo nak membandingkan soal pengalaman (which is tidak adil sama sekali), saya rasa saya boleh bagi analogi
kita biasa pegi interview seblom dapat keje kan? biasa kalo pegi interview, penemuduga mesti tak lepas tanya soalan "awak ada pengalaman kerja tak?"

for me, part ini paling tidak digemari. cuba fikirkan, kalau semua company prefer org yg dah ada pengalaman kerja, what about the fresh graduates? siapa yg nak amik mereka bekerja? (oh,patutlah ramaiiiiiiii degree holder yg masih menganggur skrg ni )

skrg saya berkhidmat dgn kerajaan. alahai, kat ofis saya, budak fresh graduate yg baru first time bekerja kdg2 lebih cepat pick up berbanding makcik pakcik yg dah 20 tahun keje. bukan nak cakap ye, org2 lama ni kdg2 tak nak menerima perubahan selaras kemajuan zaman. org dah pakai komputer, dia masih nak pakai mesin taip. suruh belajar komputer tak nak. nak jugak buat kerja cara lama. sape yg susah?

dan lagi satu, background banyak bertukar2 tempat keje tu bukanlah sesuatu yg boleh dibanggakan. kalo saya jadi penemuduga, saya akan suspect "apa masalah dia ni, banyak sgt bertukar2 tempat keje?"

Reply  lizaliza

ye betul tu. tapi ujian setiap manusia berbeza. jadi anak dara atau andartu tak  ...
ruffleen Post at 4-5-2011 09:03

bersemangat sungguh ler adik kak liza hari nie

Follow Us
bersemangat sungguh ler adik kak liza hari nie
lizaliza Post at 4-5-2011 09:27

jom gi PM jap..nak tanya sesuatu

Reply 1# darkcloud

maaf la molot jahat...
gf adik yg oversea tu betol ke dara,
cemane abg dia leh confirm dan yakin
tah2

yang pastinya, taste orang tu berbeza...
kawen anak dara bukan satu jaminan akan bahagia
dan kawen janda akan merana

abah aku kawen same janda,
rileks je hah... sampai mak aku da meninggal dia tak carik lain

tak semua janda tu jahat,
tak semua anak dara tu baik

semoga bf ko tu pas kawen same ko dia jaga ko baik2
ko pon jaga la bakal laki ko tu elok2
sbb kalo jadik ape2 yg membawa kepada masalah rumahtangga, dia akan tuding kat ko...

sila ignore ye...

dan nasihat aku,
jangan la disebabkan dorang tak suke same janda tu
ko pon sibuk nak masam muka ngan bakal biras ko tu

lagipon dia mukan janda lagi...
kan kan

Reply  darkcloud
maaf la molot jahat...
gf adik yg oversea tu betol ke dara,
namharnimsak Post at 4-5-2011 09:41

kak nam, kalo nak dibarai dan membaraikan tu tak payah pegi oversea, kat sini pun tak terhitung dah

Reply 149# ruffleen

kan...

ades... arini asik nak wat pitenah ja...
mari solat taubat

Reply  ruffleen
kan...
ades... arini asik nak wat pitenah ja...
mari solat taubat
namharnimsak Post at 4-5-2011 10:18

mari2

Reply 129# wanitajelita

haha kelaka la posting ni

ada lelaki yang takmo kawin dgn janda..tapi entah2 sok2 kawin dia menjandakan ko plak..kekeke..
pada aku lelaki yg takmo kawin janda ni masih berfikiran jumud, one track mind...
tapi sebenonye..rugi gak kawin janda ni eh, tak dapat feel sebeno malam pertama..kalau kawin dara ori sure malam pertama tu ketat je..kawin janda sure la dah loose..hehehe..
tapi bape ramai "anak dara" yang benar2 dara di zaman IT ni? ce cite..ce citee..kebykkan nye sume dah terbarai sebelum menuju puncak..
"sape yang masih dara ori ce angkat tangan cam sayee...!!!"  hihihih

Nabi Muhammad  kawen janda dan orang yang lebih tua daripada Baginda.

Baginda tak ada isu apa2 pun. kenapa kita kena timbulkan isu?

adakah sunah Nabi tu tak penting lagi bagi kita/

so janda itu suci atas perbuatan dia bukan status dia. FULL STOP

susah jadi janda nie lebih2 lagi anak 5. mcm aku nie. nak keluar rumah pun malas.. sbb byk mata memandang. kau org bayangkan baru aje duduk rumah sewa nie x sampai beberapa bulan, surat layang pun sampai. Hina aku mcm2 sampai tuduhg aku buat hubungan terlarang dgn bdk pompuan bawah umur.. bangsat betul diaorg tu..tp aku tetap bertahan kat umah nie walaupun anak2 aku suruh carik umah lain. baru2 nie pulak org buka timgkap umah aku x tahu depa nak cari ape.. tgh2 mlm pulak.
aku pun dah malas nak layan ...
bukan aku mintak title janda nie dah takdir aku kan.. fitnah.. huhu jgn ckp.
baru2 nie dari kaum terdekat.. sedih aku tau.
hina ke aku suka kat org tapi aku sedar aku siapa.. akku cuma mohon pada ALLAH SWT agar ditemukan jodoh dgn dia.. aku x buat cara2 salah tp aku mohon dari ALLAH SWT makbulkan doa aku aje.
siapa pun x mahu jadi jandakan tp jgn hina kami nie.. kami pun ada perasaan ..
kdg2 tu org x faham situasi janda nie..
jujur aaa aku nak kawen sbb aku perlukan kawan utk berbual, bergaduh sayang, merajuk manja dan bersama menempuh semua dugaan yg dtg...

susah jadi janda nie lebih2 lagi anak 5. mcm aku nie. nak keluar rumah pun malas.. sbb byk mata mema ...
mamaida28 Post at 28-5-2011 21:46

jodoh itu tetap akan tiba.. Insya-Allah saya pun MJ anak 3.. banyak pengalaman pahit walaupun tak sampai setahun pegang title ni namun setiap doa kita pasti Allah akan makbulkan kerana niat kita baik... cuma jika tiada jodoh mesti ada sebab ... kerana Allah lebih tahu apa yang terbaik untuk kita yg bergelar MJ ni...

ade lagi manusia kolot camni ye??

takde masalah kalau org bujang nak kawin janda..tp dalam kes ni yg aku tak setuju dah ada gf..pi menggatai nak bercinta ngan org lain..

jodoh itu tetap akan tiba.. Insya-Allah saya pun MJ anak 3.. banyak pengalaman pahit walau ...
assafdiyah Post at 28-5-2011 23:41

ya.. betol tu....

korang sendiri yang belum tau untung nasib korang sama ada bejodohan atau tidak (rujuk pd TT dan bf dia yang sempit tu), lagi ada hati mau menyebok dan menghukum jodoh orang lain ye...

kurang2 diorang kahwin, sah dan halal hubungannya... korang ada?