CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ashilalat

Jelik, Pelik Tapi Benar Dari Diari Si Penghutang - Watie Sadali maafkan Hana Adnan, tapi tak mungkin kembali jadi kawan

miss_strangers replied at 24-4-2023 10:29 AM
President kelab play victim: solsial

Naib president : jah pubird

Jah puberd yg president sepatutnya...

Org tu sampai bankrup pasal ko
Terus blacklisted xleh fly oversea tgk ank dia tau, stbab ko la
Lg nak salahkan dia

Aku ada baca tgk video uztaz ke professor mne , mmg wujud org yg tak nk bayar hutang, mmg buat mcm mne pun dia takkan bayar, dia tak rasa benda tu perlu dia buat, ...

Si watie ni lah salah sorangnya. ... liat, munkin satu hari sheols jumpa sama perangai baru nk tersedar dan insaf

Meols ada kwn yg jenis suka hutang sana sini. Kad bank laki dia pegang dan dia uruskan kwangan keluarga. Tapi keje meminjam je. Kwen pon buat loan dgn tak keje...dah 20 thun kwen suka meminjam.

Jadi kami2 ni bagi la pinjam duit. Tup tup dia pegi tukar no fon. Yg sorg ni gelabah la try contact fb x jwb. So cari la adik dia utk bgtaw yg dia tak dpt kesan kwn meols ni.

Si adik lak dah x sedap hati n try cari sapa2 yg kakak dia hutan. Apa lagi kawan meols kaki hitangni buruk2 kan la so kawan kami ni yg bagi pinjam ribu2 ni. Siap ckp org tu ada skendal la kat laki org tu. Pdhal apa hal pulak ko hutang org..ko pulak nak fitnah org tu berskendal.

Kan skrg dah semua org tanak kesian dah. Merepit la sorg2 xde sapa nak layan kalau nak pinjam duit. Kwn yg suka bantu pinjam duit ni elok puasa n raya kat Europe dgn laki. Penat2 je buat fitnah org tu ada skendal..sikit pon laki org tu x caya.

Pak.dolla replied at 24-4-2023 04:06 PM
Reporter kdg² mmg ntah ape²....
Cer tgk kalau depa buat citer psl si lembaga...bini lembaga hadi ...

Hahaha sama gak yg derma katil kat sepital melaka ke mana ntah.. Yayasan? .. Tp letak nama dia pulak kat setiap katil sedekah tu... Dasarrr... Eloklah berjodoh dgn ucetaz wannabe. Terpelihara sikit perangai lembu.

Baboon ni saja minta dicerca

Follow Us
tak boleh la salahkan hana cik watie oii. time dia tuntut 150k only awak buat tak layan. bila dah kena 700k nak marah hana pulak.

doridori_hi replied at 24-4-2023 06:59 PM
Aku ada baca tgk video uztaz ke professor mne , mmg wujud org yg tak nk bayar hutang, mmg buat mcm m ...

Sama mcm kakak aku.. mmg peel takkan bayo utangg.. tp yg besttt pandai plk look down org yg berhutanggg.. aku pun udah malas dgn kakak aku tuu.. dia lupa Allah itu ade

Buritan replied at 24-4-2023 07:35 PM
Sama mcm kakak aku.. mmg peel takkan bayo utangg.. tp yg besttt pandai plk look down org yg berhut ...

letih weiiii nk selalu mintak je, ckp je nk bank in tak bank in jugak, lepas tu senyap dtg balik, dtg pulak time PKP itu hari, masa first KWSP .. buat2 tanya kabar mesej byk2 kali ku abaikan dan BLOCK ... , nih betol2 pengajaran  kt aku lah, supaya hati2 tak suka2 bg org pinjam lagi2 yg takde keje tetap, ... skrg aku dah boleh aman sikit, dah boleh let go lepas tgk video uztaz tu , dia tak bayar jumpa kt sana nti, sb aku mmg jenis malas nk mintak2....

Kalau tak salah, kenape ikut cakap mahkamab untuk bayar bulan2 tu

play victim...hang makan kawan...

Kawan kat tempat kerja pinjam RM3500, nk kawenkn anak masa pkp dilonggarkn hri tu. Janji byr bulan bulan seterusnya. Sampai sekarang apa pun tiada. Sampai aku plak yg malu nk tagih. Entahlhh. Sorry ot.

doridori_hi replied at 24-4-2023 08:00 PM
letih weiiii nk selalu mintak je, ckp je nk bank in tak bank in jugak, lepas tu senyap dtg balik,  ...

Aku pun mcm tu jugak . Aku juga jenis memberontak.. hanya ceramah ceramah ugama jahh yg meredakan pemberontakan dlm hati aku ni.. satu LG nasihat nasihat Dr forumer kat sini jugak.. sbb aku tak leh dongak keatas... Kena tunduk tengok rumput.. baru aku ok... Satu LG aku pikir ini Dunia shj.. so aku ok .

Pengajaran  yg aku dpt.. emm betul jgn sesekali bg hutang kat org.. itu je

Patutnya statement mcm ni keluar dr mulut hana. Ni dh terbalik. Dia pulak beriya2 nk berhati2 pilih kawan. Gila ke hapa dia ni

Tipikal penghutang yg xnak bayar hutang..

Gila ke apa Lps vaksin ni watie...gelak guling2 iols baca...kau yg berhutang mcm kau plak yg teraniaya...terkejal ke apa ko nihh

Ini membuktikan dia memang bersalah dan memang berhutang pun dan dia kiranya berhadapan dengan risiko dipenjara juga kalau mungkir janji xbayar  itu kira perintah mahkamah

nak berdrama kata mangsa terserahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

ramai saja yg jahat buat video nangis nangis demi kebulur sokongan TETAPI kebenaran tidak pernah menipu

rasakannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!

tak malu…  dasar walaun..

Elok masuk sepital gila je la watie oi....tak tahulah sebab nmpk bodoh beno la statement ko

Watie ni sebenarnya dia delusional
Dia masih percaya yang dia cuma berhutang dengan bank
Dan dia cuma patut bayar baki pinjaman kereta tu aje

Bila Hana bawa kes ke court
Watie rasa Hana ni dah aniaya dia
Sebab nilai baki pinjaman tu tak sebanyak 7++K yang dia kena bayar sekarang

Biasalahhhh pemiutang kannnnn