CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_iddine

Balik Kampung Tapi Tidur di Hotel

Close [Copy link]
Reply  ruffleen
    kg + hotel yer dik kikiki.. ni dah melalut smp jamban la..
ParinAmat Post at 25-8-2011 10:11

tapi kan bangggg, isu jamban tu adalah motif utama kebanyakan orang skrg memilih utk tido di hotel waima balik kg
*matilah melawan cakap momod..............................(baca style itamrazali)

hehe..zaman time kecik2 dulu, blh la tdo bgelimpangan..tk kisah pun nk muat mcm sadin tu.. kalo time skang ni pun, umah nenek aku, anak2 dia dtg just pg raya jek..ptg raya semua dh blik..mklumla anak2 cucu semua dh beso2, dh ada kuarga memasing.....mcm mak aku, dia mesti nk blik raya umah mak dia dulu..so, just mlm raya jek tido umah nenek..just kuarga aku ngn maksu aku yg janda tu jek..so, memg tk ramai la..semua duk umah sdiri..cuma pg raya, baru semua dtg, sbb nenek masih ada lg..tu aje yg tinggal..yg lain dh tkde...

then kalo blik umah mak abah aku pun, abah dh sediakan bilik tuk anak2 dia..umah aku ada 5 bilik..duk la bilik masing2 kalo nk tido pun...umah PIL aku pun, ada 4 bilik..kakak2 ipar pun duk sebelah menyebelah jek..so tkde timbul la pasal nk bmalam ni..setakat ni lah...alhamdulillah la..

persepsi aku, mna yg suka duk hotel ni...pi lantak dia la..duit dia, suka ati dia la nk duk mana pun..maybe dia mls nk tlg basuh pinggan gak nye..haha..tk pun, ada "musuh" yg tk disukai kt dlm kuarga terchenta tu..hehe

noted : aku lbh suka suasana yg ramai2 tu..sbb time ni lah blh bkumpul sedara mara..alhamd. tkde lg dlm kuarga aku tu, yg suka blagak ke, ckp beso ke, nk menunjuk2 ke..yg jijik, gelik2 kalo duk kampung ni..lain org lain caranya, lain ragamnye..anyway, yg penting, jgn jadikan sbg satu isu beso..hr raya hr tuk bgembira....tk sabo nk beraya dh ni weii....

eh!!! ko jangannnnn  ko kenal tak wajah kat avvy aku tu?
ruffleen Post at 25-8-2011 06:54

cer cite kampung kome kat mana. awok kat kuale. tp bukan ler dlm pekan kuale tu.

mike nye avvy muka cam kenai..jeng jeng jeng   entoh2.. 2 pupu tak ? hua hua hua hua....

Reply 183# BeeHaa

kampung teman kat tanjung belanja....jalan nak ke bruas!!
adik teman skolah kat MCKK....so selalu le juge teman merambu kat kuale tu kalo balik kampung!!

so mike duk hotel tak bila balik kampung?

hehe..zaman time kecik2 dulu, blh la tdo bgelimpangan..tk kisah pun nk muat mcm sadin tu..  
annorr_maira Post at 25-8-2011 10:26

yg bestnya siap berebut2 nak tido kat sebelah sepupu yg paling popular dan menjadi peberet

Reply 185# ruffleen

haha..tu lah pasal..berebut2 nk duk tido sama ngn sepupu peberet...kalo ada sepupu laki yg ensem sikit, walaupun tk dpt tdo sebelah..dpt tgk dia tido pun, udah ler hahaha (tu masa zaman ribena aje hoccay..kalo skang ni, tgk sepupu tu dh perut boroi, tk kuasa hakak dh nk suka2..tk selera...wakakak)

ko blik kg bila leen? aku blik pg ahad kot..mklum ler, beraya umah mak abah sdiri...sabtu tu nk kemas2 umah dulu..

Follow Us
Reply  BeeHaa

kampung teman kat tanjung belanja....jalan nak ke bruas!!
adik teman skolah ...
ruffleen Post at 25-8-2011 10:42

haa udoh !!!~  awok kat manong je. idok ler jauh. dolu2 ada arwah makwe kat paghit. abah i kalo balik kg mesti ikot simpang pulai-batu gajah-parit-tg belanja- lagi dekat dari ikot ipoh , patah balik belakang betul dak ? tg belanja tuh..i paling suka lalu jambatan kayu tu...tetiap tahun jakun tau hahaha !
jambatan bising aku kabo..nak lalu pun ikot turn..tp skg dah x de kan ..betul dak ruff..dah ganti with jambtan konkrit.

awok balik kg opah mane penoh tido hotel.. x feel lah !!~  lgpun pekan manong mana datang hotel nye yong ?!  (tah mane ghoper pekan manong tu 4 tahun x balik kg )

Reply 186# annorr_maira

cis ada ka selera dgn sepupu sundrik
aku balik esok....driving my own car for the first time balik kampung...no more rebut2 beli tiket ketapi

adik beradik bini aku 5 org je. cucu2 pak mentua pun x sampai 10 org and kecik2 lagi. so, buat masa ni x nmpk lagi keperluan blk kpg tp tido hotel.

mcm belah keluarga aku, keluarga arwah mak aku adik beradik 11 org tp kebnyakkan diorang dah buat small house kat kpg. just umah utk stay tido bila blk kpg. time raya siang kumpul la ramai2 kat rumah arwah atuk. mlm mana yg ade umah sendiri blk tido umah sendiri, yg xde umah sendiri je tido umah arwah atuk. mcm aku klu tgk penuh sgt aku blk umah arwah mak-bapak aku sbb dekat2 je. x koser nk bersesak2 tido. tp xde la smp nk tido hotel.

tg belanja tuh..i paling suka lalu jambatan kayu tu...tetiap tahun jakun tau hahaha !
jambatan bising aku kabo..nak lalu pun ikot turn..tp skg dah x de kan ..betul dak ruff..dah ganti with jambtan konkrit.
BeeHaa Post at 25-8-2011 10:52

ha'ah jambatan kayu tu dah ditarik ketepi...skrg jadi port kaki pancing Sungai Perak...dah berlumut pon!
umah opah aku tak jauh dari jambatan konkrit tu....terusssss sampai jumpa trepik light, ada simpang ke kiri dan kanan, jgn masuk mana2 simpang, terussss je sampai nampak selekoh ke kiri dan ke kanan......umah opahku betul2 kat selekoh tu....depan masjid! hehe~~

kat Parit ada Hotel Seri Malaysia, tepi sungai kat Taman Cempakasari, jalan ke Bota....tapi musim raya mcm tadek orang pon dok situ! haha

Reply 188# ruffleen

hehe nk tunjuk keta baru ler tu...myvi lg bestt ke? haha

ok ok..bek to topic plissss..kang ado yg kono lahar dkt2 nk raya ni...

Reply  ruffleen
hehe nk tunjuk keta baru ler tu...myvi lg bestt ke? haha
annorr_maira Post at 25-8-2011 11:05

bukanlah...kelisa je....lagi cute

tapi kan bangggg, isu jamban tu adalah motif utama kebanyakan orang skrg memilih utk tido di hotel ...
ruffleen Post at 25-8-2011 10:13

setuju ngan Leen Jamban penting tau pokcik parin

setuju ngan Leen Jamban penting tau pokcik parin
IceCream_Soda Post at 25-8-2011 11:14

nak salam lah....hahaha...betul ape..jamban merupakan priority kite sumeeeeeeeeeeeeer...nak pulak musim perayaan. jgn lupa priority tilam dan kipas jugak menjadi isu penting mengapa kaum2 ibu memilih bermalam di umah bayar tiap kali menjelang musim perayaan.

aku dulu suka gak kalau family reramai tido pasal ramai woo sepupu aku leh pijak2 belakang aku..lega sikit nak- nak.. lepas penat buat kerja..hehehe tu pun depa budak sekolah rndah lagi...kalau dah besar ni malas katanya...hehehehe

Reply 194# BeeHaa

betul betul... tilam, bantal, kipas bleh angkut dr rumah sendirik... Jamban? kitaorg xder personal jamban yg boleh diusung ke sana ke mari cam sesetengah org tu

walau apa pon semua tu kenangan kan ..seronok bila kenang smula.. walopon nenek dh meningg ...
lepapilon Post at 24-8-2011 22:39

i terharu tau...walopun  dah lama sgt ghasenye x balik kg opah....tp opah x penah lupakan daku ini....mesti dia kirim kuih peberet daku iaitu : KUIH GOYANG . sedap la sangat nikmat nye rapuhnye...lemaknye sume perfect.(ni kirim khas utk aku makan macam kopok ok...bukan utk tetamu)
kalo beli kat kedai grrr tp ape2 rasanye..nmpk je besar tp x sedap.

dolu2 zaman kecik2...kuih goyang itu menjadi rebutan kesemua sepupu papat aku daa...opah mesti buat lebih dr 10 tin punye lah..mana taknye..sorang amek setin (tin susu nespray yg besar tu) ngadap lah kuih goyang tu makan depan tv u know..mana x abis..ada yg tapau bawak balik umah masing2..kuih goyang menjadi kuih wajib ada di kg opah...

harap2 tahun ni opah membekalkan lagi KUIH GOYANG kesukaan daku....

harap2 tahun ni opah membekalkan lagi KUIH GOYANG kesukaan daku
BeeHaa Post at 25-8-2011 11:45

kitaorg panggil kuih LOYANG... goyang cam locah jer bunyinyer

kitaorg panggil kuih LOYANG... goyang cam locah jer bunyinyer
IceCream_Soda Post at 25-8-2011 11:46

memang kuih LOYANG pun..i je panggil kuih goyang. pasai nak goreng kuih ni..kan prosesnye mula2 celupkan acuan bunga ros itu dulu dlm tepung yg dah dibancuh..pastu angkat cepat2 letak lam kuali panas kan...rendam kejap lam minyak panas tu pastu kan kene goyang2 acuan tu nak kasi tanggey tepung yg mulai mengeras tu...(ceh ckp cam senang je kan bunyiknye....tp wa fail lah kak wat kuih nih....igt senang ke nak goyang kan acuan tuh..wa buat sume nye hancus !! rosak kuih tu x de ghoper kuih ros dah !! yg hancus wa perabiskan terus...yg lawa2 je hidang kat tetamu..kang tetamu dtg umah opah nengok ghoper kuih ros itu...kena bahan je nanti... )

Reply  BeeHaa

betul betul... tilam, bantal, kipas bleh angkut dr rumah sendirik... Jamban? kitaorg xder personal jamban yg boleh diusung ke sana ke mari cam sesetengah org tu IceCream_Soda Post at 25-8-2011 11:39

personal jamban boleh usung tu camne rupa

serupa cam potty chair ke