CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9651|Reply: 70

Ada posibility tak berjodohan?? Jangan gelak...just curious...

Salam kawan² forumer...

Redd nak aju soalan buat kaum lelaki yang ada kat sini atau sister² yang ada pengalaman kat cni...ade tak possibility kaum lelaki yang single (tak kira la yang terlajak ke yang tak ke/duda ke) yang pernah berjodohan dengan miss j yang dlam mid 30's yang ada anak 5? sebab so far kalau ade yang nak berkenalan..dengar je anak 5...terus tuka phone number..hahahahha...

Redd tanya bukan ape..just nak tau...korang jangan gelakkan pulak...kadang² terpk duk sorang kat rumah kalo tak boleh tido...ade ke orang nak ngan aku lagi ek..??

so..do feel free to post your comment here..kalau yang ada pengalaman...sangat dialukan...

InsyaAllah ada..

Banyak2kan berdoa, rajin2 buat solat sunat dhuha. Ada je yg iols kenal, anak dah 4, umur 40an masih berjodohan. Nak target bujang, mungkin akan susah ckit kot. Kalau duda tu, insyaAllah ada.

ha..itu lah...tu yang tergerak nak bertanya tu...thanks..

Well! Honestly Rose, Miss J with 2 kids msa tawen ngan HB dlu.HB plk msa tu bujang n jauh muda dr Rose.Msa brkawan dgn Rose HB ada brkawan dgn beberapa pompuan lain yg kesemuanya anak dara... tp tk tau la mungkin da jodohnya dgn Rose! Kami da 2 1/2 tahun tawen n da dikurniakn seorg anak lelaki yg sgt comel n bijak!    
Smoga jodoh kami berkekalan hingga ke akhir hayat...

Reply 4# BlueRose99

emm...best dengar...nice story...thanks Rose...

abang iols bujang...akak ipar iols ibu tunggal anak 3..tp diorang kawin je...bahagia..anak dah 5 skang...

tp akak ipar iols pandai jaga badan wooooo..mantap

Follow Us
Salam kawan² forumer...

Redd nak aju soalan buat kaum lelaki yang ada kat sini atau sister&# ...
redd_07 Post at 1-2-2012 09:51

ramainya anak 5..

depends, ade lelaki yg tak kisah...ade lelaki kisah...

kalau i, i akan reject janda atau andartu anak 5...

abang iols bujang...akak ipar iols ibu tunggal anak 3..tp diorang kawin je...bahagia..anak dah 5 ska ...
siputsedut Post at 1-2-2012 15:15

Mmm... yg tu mmg WAJIB la jaga! Klu tk nnti HB trpaut pd yg lain lg susah!  

depends, ade lelaki yg tak kisah...ade lelaki kisah...

ifanonline Post at 1-2-2012 15:37

Honestly Rose pn mulanya trkejut dlu bila dia [skrg da jd HB] ckp parents dia nk dtg mminang! Mcm tk caya pn ada! Rose sedar sapa dri Rose! Siap Rose planning menda lain... bawa family Rose mkn angin n balik kg pd tarikh yg dia ckp parents dia nk dtg mminang tu... tp bila da 2 - 3 kali Rose buat mcm tu n nmpk kesungguhan dia, akhirnya Rose prcaya yg dia mmg serius...  

Honestly Rose pn mulanya trkejut dlu bila dia [skrg da jd HB] ckp parents dia nk dtg mminang! Mc ...
BlueRose99 Post at 1-2-2012 15:57

sebenarnya janda sesuai dgn duda...masing2 melalui pengalaman pahit manis...single guys yg suka kpd janda yg mempunyai anak memang very rare indeed...

pd pendapat sya, ada je possibility utk berjodohan...xmustahil la...

kena yakin, tiada yg mustahil dgn kuasa Allah...
jnji jgn putus asa n berdoa pd Allah selalu k

Andai Itu TakdirNYA.....

dulu dulu kan.. adelah 3 tahun lepas.. pernah tersyok kat sorg MJ ni anak dah 4..age die 34.... bersungguh die menolak .. suh aku cari yg  muda single dara katenyee...tp  aku tahu  yg die pon ade hati kat aku.. cuma byk sgt berpikir itu ini.... apakan daya ... jarak memisah kann jua akhirnyaa..... sob sob

ada je possibility tu...jodoh x kenal rupa usia semua tu kan..tuhan dh tetapkan semua ada jodohnye..cume belum tiba waktunya or perlukan bnyak usaha tuk memilikinya...
so to tt jgn bimbang..akan hadirnya orang itu suatu hari nanti okeh..banyakkan berdoa yek..

janda ke anak dara ke andartu ke kalo dah jodoh sape kita nak menyangkal ketentuan
Allah?????kita sebagai manusia ni jgnla bongkak sombong ckp kalo i, i xnak itu xnak ini..lu sapa nak demand2 camtu???lu ada otak lu pk la sendiri mana baik mana buruk..kalo dah allah sebut kun fayakun tu,maka dah tetap la ketentuan tu mcm tu..kita sebagai manusia ni istiqamah dan muhasabah la diri banyak2 ye..jgn jd bongkak dan sombong konon menunjukkan kita ni high profile sgt..

janda ke anak dara ke andartu ke kalo dah jodoh sape kita nak menyangkal ketentuan
Allah?????kita  ...
melinda_gordon Post at 2-2-2012 20:24

kheeeennnnak fefeling high class high profile kekdahnya la kan

pada pengertahuan aku mmg ada, ex-jiran aku seorang duda yg bercerai dgn wife dia kawin dgn janda anak 5, bahagia sampai sekarang.

Tak kisah Miss J kew Andalusia kew... vs Bujangan atau Mr D.
Yg penting parents kedua2 restu.
Sporting & seperfahaman & sporting...  sumer leh ditempuhi & dirempuhi bersama2...

semua dalam dunia ni possible...bernasib baik ngan tidak je...

masa aku sek men, pakcik aku ceraikan bini dia yg muda dan lawa pastu kawin dgn janda indon anak 7 yg tua sket dr dia..aku tak tahu apa puncanya...diaorg bahagia smpai sekarang.....