CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

Rintihan Heliza Untuk Syria, Kenapa Sendu Dari Publisiti Media?

derma sahaja bagi yang mampu, yang tidak mampu boleh doakan yang terbaik kepada mereka, janganlah kita asyik membuat kecaman sahaja

xyah la kita gaduh2 nak derma kat negara mana. derma je la ikut keselesaan masing2. bukan la rakyat malaysia nak pandang sepi kesempitan hidup orang syria, orang kita pon ramai yang bergelut dengan kemiskinan

Orix replied at 23-1-2019 10:42 PM
Jiran sebelah ereb saudi bukan kaya raya kah ? Sampai ank raja ereb pun sempat couple dengan Rihanna ...

Sbb tu Malaysia ambil peduli dgn nasib syria ni
Mereka umat islam yg tertindas
Dunia tutup mata, pekakkan telinga
Xde pembelaan dari negara2 jiran yg seagama katanya. Org arab skrg tgh sibuk mengyahudikan diri sndri.
Malaysia kita ada segala baitulmal, zakat, ngo, jkm, OKU dpt bantuan, segala bantuan ada, even government pon berfungsi dgn baik membantu org2 susah provided YB yg dilantik buat koje bukan time musim mengundi baru nmpk muka.
Ada Masjid pon tabung sampai satu juta tak digunakan sbb kaya sgt dah tu, tp simpan duit tu ntah buat ape. Patut boleh je buat program2 amal guna duit masjid.

Tp syria....

azimodin replied at 24-1-2019 09:03 AM
xyah la kita gaduh2 nak derma kat negara mana. derma je la ikut keselesaan masing2. bukan la rakyat  ...

Meols setuju. Nak tolong, tolong. Tak pyh pertikaikan. Sedih betul meols bila org ckp mcm tu

org malaysia pun ramai yg susah ... struggle nk hidup  

semoga dipermudahkan urusan mereka

Follow Us
sebelum ni dalam group wassap aku ada salah satu ngo islamkat malaysia buat tabung dapur syria ke apa utk sebulan.. telus punya pasal dia tulis budget..
yg pergi 5 orang kalau cukup dana yg di minta selama seminggu
tambang pergi balik je  utk 5 orang dah 25k, blanja depa 5k..lepas tu apa tah 10k.dan ada lagi.lebih tu utk makanan, pelajaran, ubat..tapi yg kelakarnya duit yg di guna utk pelarian syria tu lagi sikit dari kos 5 orang pergi.. so kena hentam la mamat tu

miskin malaysia ni belum masuk kategori miskin merempat lagi..belum jumpa kes mati kebuluran..kes syria ni bukan kes rakyat miskin tapi sebab perang..selayaknya malaysia yg aman damai ni bantu sikit..tapi kalau lebih2 tu melampau la jugak..

aku ni walaupun bertangan fuaker mulut lancang di forum tapi bab derma menderma ni aku ade soft spot hokey..aku setuju ngan sorang forumer tu bab2 derma ni xpayah la nak bergaduh bagai melibatkan negara2 lain..kalu nak derma, silakan..insha Allah pahala tu berterusan selagi barang yang kita derma tu dipakai oleh orang2 yang memerlukan..kalu tanak derma, kita sedekahkan doa supaya cukup dana leh bagi kat dorang2 ni..isk..isk..iskk..

Z77 replied at 24-1-2019 11:22 AM
sebelum ni dalam group wassap aku ada salah satu ngo islamkat malaysia buat tabung dapur syria ke ap ...

hidden cost yg ramai tak tahu kanisu kaum uighur yg tertindas di China tu
artis malaysia tak nak tolong ke, isu mereka lagik kritikal

bak kata sorang forumer, org malaysia lagik ramai yg struggle nak hidup, duit zakat kita baik salur terus pada mereka ni

sebelum ni dalam group wassap aku ada salah satu ngo islamkat malaysia buat tabung dapur syria ke ap ...

halah2 mmg pon...kazen aku ada buat2 kje gini....yg dgn aman palestine pon ada dgn syria pon ada
ironinya anak beranak sndiri ada je susah depan mata takde plak nak tolong

* Firman-Nya dalam Surah al-Isra’ ayat 26: “Berikanlah kepada kaum keluarga yang dekat akan haknya, kepada orang miskin dan orang yang dalam perjalanan serta janganlah kamu membelanjakan (hartamu) secara boros.”
* Firman-Nya dalam Surah al-Rum ayat 38: “Maka berikanlah kepada kerabat yang terdekat akan haknya, demikian (pula) kepada fakir miskin dan orang yang dalam perjalanan. Itulah yang lebih baik bagi mereka yang mencari keredaan Allah. Mereka itulah orang-orang beruntung.”

mana2 ayat pon mesti kerabat terdekat dlu.

plg2 busuk family, dah sttle family tgk jiran....settle jiran baru keluar jauh sikit....

ni sampai syria retis jgn nk propa sgt la. dia punya belanja je dah berapa. igt takde gaji ke tu nk bayar dia?
muka gitu nak buat free?

nak berbuat pahala xpernah ade sempadan... bukan dekat donia je...stigma manusia yg selalu menjejaskan org nak berbuat baik pabila org susah ade lagi kat mesia pehal nak bantu yg seberang laut..

walhal kita yg hidup ni pun berdoa untuk mak ayah..sanak saudara n rakan seislam yg berada di alam barzah... yg herannye xder pulak korg nak kondem or cerca...

sbb tu org ckp..nak berbuat baik...sedekah wakaf etc.. buat dlm diam.. sbb cercaan manusia ni xdpt nak dijangka.. semua nak jadi hakim...

biasanya memang macam tulah pun

teky replied at 24-1-2019 02:44 PM
nak berbuat pahala xpernah ade sempadan... bukan dekat donia je...stigma manusia yg selalu menjejask ...

aku rasa lebih baik skeptikal daripada menerima buta-buta. berapa banyak yang gi sukarelawan ni pun sebenarnya objektif ke mana, bantuan ke mana.
nak bantu pastikan kumpulan sukarelawan yang betul-betul berpengalaman.

eh ello acik2 forum. nak derma pon gaduh nak pertikaikan itu ini. korang kalo nak derma, derma la dalam negara ke luar negara ke, terpulang. tak perlu la nak kondem2 ni.

iols selalu tgk kt FB kalo yg diviralkan tu orang Melayu Islam yg susah, komen2 dari netizen Melayu Islam semua pakat dok kondem pusat2 Zakat la, Baitulmal la, Jab Kebajikan la. Nak derma tu jauh sekali. Manjang menyalak salahkan badan2 Kebajikan.

rasanya acik2 forum ni pon mcm ni gak la. menyalak je lebih kondem org2 nak derma, tapi korang derma pon tak

terbalik pulak tengok kalo yg diviralkan tu kesusahan non muslim. netizen2 non muslim takde pon kondem2 jab kebajikan ni, diaorang terus je derma takde nak kondem2.

Aku dh derma sikit...kesian sguh sbb musim sejuk terburuk..aku follow ig heliza ni..tp aku derma sebab tgk mak iti repost heliza pya.. mak iti pya caption aku bc dgn nada slow dan merayu..heliza plk byi mcm rushing,kalut..klu suara kuat dh mcm pengacara 999 plk...

Orix replied at 23-1-2019 10:49 PM
Kalo nak kata isu kemanusiaan, kat Zimbabwe, Nigeria, Ethiopia, Uganda tu pun berjuta2 ummah yg ke ...

Ada la tu misi lain yg tolong... Bak kt org nk menolong kita xperlu jd islam pun..hya ada rs kemanusiaan shj..xnk xpyh la banding2

nak tolong derma..silakan takyah nak bezakan kat mana2..dalam atau luar negeri...kalau tak setuju, takyahlar nak marah etc etc kalau ada org nak buat..

tp betul juga post sorang forummer  tu, kat mesia pun ada yg masih perlu dibantu..antara nak cari atau tak je...

oh..ini sgt win...

mamat tu balas apa pulak...

kdg2 mcm betul juga, kos sukarelawan lagi tinggi dr kos untuk nak tolong...baik linkkan saja dgn organisasi NGO yg berdekatan sana dan salur duit je..lebih byk yg boleh disalurkan..

kat Malaysia ni harapkan kat Rancangan Bersamamu je utk tahu sapa2 yg hidup kekurangan...
apa kata setiap negeri yg ada Jabatan Kebajikan Masyarakat senaraikan semua family yg sedang hidup kekurangan disetiap negeri...join dgn NGO2 yg byk..

then lepas tu pantau/tolong  progress family tu utk kuar dr kepompong kesukaran..