CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

nama nie slebih kurang sama mcm  ber'OBE'..cuma cara lain sikit...err.tak pandailah explain ...
ilahkhatibrani Post at 1-5-2011 11:27

ilah mimpi tu cam astral travel tu erk???klau kita pandai, kita leh control ke mana je kita nk pg???tp pas bgun tu penat la...cam xtdow sebab kita sebenarnya xrehat pown..kan kan??btol x???

Reply  SangPertala

skerinye mimpi...........
halimi78 Post at 30-4-2011 14:42

hehehehehe.... mimpi tu tak skery lagi jang...... ada yg lebih dasat lagik.... huhu....

Reply 962# SangPertala

ada yg lagi skeri? ce cite.. ce cite...

Reply 955# ilahkhatibrani

mimpi berisi...??? hurmmm...camner tu ekk... den nih bukannyo terer sgt ilah...kekadang tu mmg anggap mimpi nih mcm perjalanan waktu tido yg amat jauh... bab ilmu nih, taklah pandai sngt pong... hehehehehe... setakat reti baca ape yg ade dlm solat tuh jelah.....

Reply  SangPertala

ada yg lagi skeri? ce cite.. ce cite...
halimi78 Post at 1-5-2011 22:06

waduhhh...waduhh....waduhh... ekau ado jang....!! hehehehe... den baru balik kenduri bagai nih... hadehhh...lepak gila dua ari nih....abg ipar den nikah ari nih..... pastu ada jemputan plak tu.... kene lah jgk tunjuk muka.... huhhh....

Reply 965# SangPertala

hahahaha.. wp den takdo kek kl nun.. den ado jah kek porem nih...

Follow Us
Reply  SangPertala

hahahaha.. wp den takdo kek kl nun.. den ado jah kek porem nih...
halimi78 Post at 1-5-2011 22:13

uittt... ekau balik kampong ko jang...??

panjangnya mimpi awak? ada bape part ne?
moyas Post at 1-5-2011 01:42

itu jek part utk satu mlm.... hehehehe..... tp mlm2 yg lain den pon ader gak mimpi2 mende camtuh gaks... tp lain2.....dan ade gak yg skerynye leh sampai wat den melompat bangun tido.... hahahahaha....  sampai bini den pon terkujatlah.... hahaha...

kroit baca tajuk thread je dah risau nak baca, takut tengah baca kang ada pulak yang tepek gambar, (pernah sekali dulu kena )
skroll laju-laju satu page, agak-agak dah selamat baru baca
kroit92 Post at 1-5-2011 01:53

itulah yg den hrpkan reaksi spontan mak ai tak mak ai....... ayyyOOOOO.... hahahahahaha.... mmg terkuzat lah kalo skrol pelan2.... hahahahahaha....

nama nie slebih kurang sama mcm  ber'OBE'..cuma cara lain sikit...err.tak pandailah explain...kena tanya yg lebih pakar..ilah tak pandai
ilahkhatibrani Post at 1-5-2011 11:27

ekceli, ilah ader tak mimpi mende2 camnih....?? kekadang pelik gak... sbb mmg dr kecik, pertala da mimpi mende2 pelik nih... kekadang sampai malas nak tafsir dah.... penin nak tafsir nih... kalo tanye org pong mmg org tak tau nak esplain...

Reply 967# SangPertala

cuti2 mesia.. kene la blk kg..
ngabihkan boreh kek kg..

ilah mimpi tu cam astral travel tu erk???klau kita pandai, kita leh control ke mana je kita nk pg???tp pas bgun tu penat la...cam xtdow sebab kita sebenarnya xrehat pown..kan kan??btol x???
veYron Post at 1-5-2011 16:14

kan kan kan ilah kan.... hehehehe... mmg camtu lah rasanye kalo mimpi 'jln jauh' nih.... hurmmm... sungguh memenatkan

Reply 968# SangPertala

moy plak payah nk mimpi. tingin jugek

Salam semua geng porum....
seronok aku baca kisah2 korang sume...hehehehe... sowylah ehh...aku skodeng uma korang.... tp korang mmg bestt....

Nih aku nak citer kisah yg diceritakan oleh seorang lelaki tak dikenali semasa didlm sebuah bas ekspress dr johor nak ke kL. Citer nih dah lama dah. Mamat nih org singapore. Ngan cara pemakaian dia aku dah tau dia nih mmg anak org kaya. Dia kata dia nak pegi umah aunty dia kat KL. Tp malas nak bwk kete. Dia suka naik bas katenye.

Dr pemerhatian aku, dia mmg anak org kaya sbb dia pakai pakaian yg sgt2 branded. Hp dia masa tu pon da canggih. sedangkan kita masih blom tgk mende2 gajet camtu. hurmmm... Kebetulan masa tuh aku naik bas sorang jek. Dia palk dok kat seat yg other side tu... dlm perjalanan tuh tetiba dia tegur aku...."hi... nak tidur ker....?.. aku jawab..."tak.." tiba2 dia bangun dan dok sebelah aku.

dia kenalkan diri dia. Tp aku da lupalah nama dia.....k aku ltak nama dia din lah eh... dia tanye aku,suka pegi travel ka...?? aku jwb aku nih manalah mampu ngan travel2 nih... keje pon kilang besi jek... aku terus terang jek ckp... hahahahaha.... pastu dia pon start bercerita.....

dia kata dia pernah pegi bercuti ngan kawan2 dia (termasuk pompuan) pegi ke satu pulau nih. Pulau nih tak besar dan kalo nak pegi sana, kene booking dulu sbb tempat terhad sgt2... kalo nak diikutkan dipulau tu cuma ade sebuah rumah besar tersergam di atas bukit di tgh2 pulau tuh...

perhatian: cerita nih bukan aku reka2. Cerita nih adalah benar dr mulut Din yg aku knal dlm bas nih.

Cuma ada sebuah rumah shj....!! WOW.... mmg aku da dpt bayangkan rumah tuh camner. Okey. Din bgtau aku dia ngan 3 kawan lelaki dan 4 kawan pompuan da booking nak wat camping kat pulau tuh. Masa dorang booking, pakcik yg akan jd pemandu pelancong dorang nih dah ckp, tak boleh masuk ke kawasan hutan tgh pulau.

Hanya boleh bercamping di pesisiran pantai saje. Jika ada sesiapa nak buang air pon mmg nak kene temankan.....

bersambung.....

Rate

1

Reply 974# SangPertala

potong stim betulla.. br start jah trs nak iklan..

sambung cepat..............................

Post Last Edit by SangPertala at 1-5-2011 23:57

okey.... Din ngan kawan2 dia nih taktau pasal rumah besar kat tgh pulau tu tau.... dia cuma nak berseronok ngan kwan2 dia jek kat pulau tu... Pakcik pemandu pelancong nih aku bg nama Man jelah ehh... Pck Man cuma hantar dorang kat pulau tu saje, lepas tu pakcik Man pulang semula ke rumahnye.

Bila nak masuk senja, Din ngan kawan dia yg nakal(epit) pegi nyakat kawan pompuan dia. Din ngan epit nih pakai kain sellimut pastu sergah kwn pompuan kat depan khemah. Lepas tu dorang gelak2 pasal wat dak pompuan terperanjat. Din ngan epit pon tanyelah ngan geng pompuan nak wat aktiviti ape mlm kang.....

so, geng pompuan ckp nak ajak dorang sembang2 sambil main gitar kat tepi pantai. Akhirnye mlm yg seronok pon tiba. Dorang makan2 wat BBQ sume sambil menyanyi.

Tiba2 Epit ckp kat Din... " din, aku nak buang air kecil lah..." din pon jwb... " ok..." Din ngan epit pon pegilah masuk kat tepi2 semak tu...Din pon tgk jek epit dlm jarak 10kaki. tetiba Din tgk epit berjalan terus masuk ke hutan tuh... Din nih jerit2 pangil epit, epit jalan jek menonong masuk hutan tuh....

Din pulak ikut jek si epit nih tiba2 epit berlari... laju epit lari, din ckp kat aku, epit nih badan dia kurus tinggi. Din nih pulak bdn berisi sket. Din kejar si epit sampai kat tepi sungai kecil.... Din tgk tempat tu cantik....tp rumput tepi sungai tu da tinggi paras dada kata Din.

Din tgk epit berdiri kat tepi sebatang pokok besar tu. Ngan tak semena2 epit nih pusing mengadap ke Din. Din tgk muka epit da lain mcm jek... Din bgtau aku, muka epit dah berubah kebiruan sket. Pastu Din tgk epit berlari kat atas semak tinggi tu. Nih ape yg Din cerita kat aku. Din kata aku tak pernah alami bende mcm nih. Aku terperanjat gk epit boleh berlari kat atas daun tuh.

Serentak epit berlari tu, Din nmpk seorang perempuan berbaju putih mcm baju tido ngan rambut panjang, terbang ke arah epit dan tiba2 mcm pompuan tu masuk ke dlm badan epit. Din ckp kat aku, "aku da tak tau nak wat ape, tp aku pk epit nih kawan karib aku, so aku tak pk takut ke ape, aku terus lari kejar Epit..."

Bila Din dpt tangkap Epit nih dia pelok kuat2 Epit dari belakang pastu Din menjerit sekuat hati... Smabil Din jerit tu, dia pejam mata sebab mmg Din pon dlm ketakutan yg amat sgt tambahan Din pk nak selamatkan epit jek......

bersambung.....

Post Last Edit by SangPertala at 2-5-2011 00:00

Din pegang Epit sekuat hati dia.... Din ckp, kalo dia lepaskan epit, ape dia nak jwb kat parents epit nt.... huhh.... mcm2 bende terlintas kat pale hotak si Din nih masa tuh... Din terus menjerit2 sekuat2 hati sampailah tetiba kawan din lagi dua org nih sampai. Diorang cepat2 pegang Epit pastu bwk ke khemah semula.....

masa sampai kat khemah tu, dorang soh budak pompuan dok dlm khemah dan baca ayat2 suci utk elak yg lain plak kene. Din pon tiponlah pakcik man nih utk dtg ke pulau tu. Pakcik man dengan sepantas kilat dtg ke pulau tuh sbb Pck Man mmg tak sangka kejadian tu bole berlaku....

Pakcik man dtg ngan sorang lagik kwn dia yg pandai merawat mistik nih. Bila sampai jek, kawan pakcik Man pon rawatlah epit dan beri semua kawan2 Din minum air jampi supaya takde yg mengikut dorang keluar dr pulau tuh. Lepas semua dah settle, dorang pon berangkat balik ke kampung pakcik Man....

Pakcik Man sediakan dorang tempat tido semua. Mlm tu mmg mlm yg tak disangka2 oleh Din dan rakan2. Din pon Tanyelah kat pakcik Man ape sebenarnye yg berlaku...

Pakcik Man pon mula bercerita... dekat pulau tu ada sebuah rumah besar di tengah2 atas bukit pulau tuh. Rumah nih dah lbh 20 tahun ditinggalkan. Kisahnye, ade sebuah keluarga yg tinggal di situ. Suami Isteri dan seorang anak perempuan. Semuanye mati. Mula2 yg mati ialah anak perempuan kepada suami isteri nih.

Anak perempuan dia nih mati gantung diri kat pokok besar tuh. Bila suami isteri nih tau anak dia mati, si isteri nih berhari2 sakit dan dah putus harapan...akhirnye si isteri nih mati minum racun. Si suami pula tambah kecewa dgn pemergian anak dan isteri, akhirnye mati juga bunuh diri dgn cara menggantung diri di kipas rumah tu...

Pakcik Man ckp, hantu2 anak beranak nih bnyk kali ganggu sape yg singgah kat pulau tu kerana mengikut cerita, keluarga nih adalah tuan punye pulau nih asalnye. Mereka beli pulau tu utk jadikan rumah percutian keluarga dan ade kemungkinan keluarga yg mati nih marah ngan org yg singgah2 di pulau tu..

Pakcik man ckp juga sbelom nih da di usir semua hantu2 tuh. Tp bila berlaku kejadian hari tu, pakcik Man heran jg... mcm mana hantu2 nih bole ada semula....... Akhirnye, pakcik man kata, nmpknye pula nih mmg harus dibiarkan dan jgn ada lagi sesiapa pergi ke pulau tu... Din ceritakan ini sepanjang perjalanan ke KL.

Sepanjang Din bercerita, kekadang Din tunjukkan lengan dia yg meremang... Aku pon meremang jugak weyhhhh,...... hahahahaha.... Cerita nih adalah kisah benar.............

Rate

1

Reply  SangPertala

potong stim betulla.. br start jah trs nak iklan..

sambung cepa ...
halimi78 Post at 1-5-2011 23:20

hahahahahaha.... haku dah sambung dgn begitu cemerlang sekali weyhh..... hehehehe.... haku da ngantuk dah nih..... nak tidoq dulu lah.....

TT nie suka benor hapdet citer tengah malam ..nasib baik ilah online mlm nie

Reply 979# ilahkhatibrani

uit.... ilahhhhhh..... hahahahahaha......