CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

MIL aku baik tp jenis suka buruk2kan anak2 dia sndr...dgn anak ni dia burukkan anak yg tu...dgn anak yg tu dia burukkan anak yg ni...serabut otak...atas nasihat biras aku...buat baik berpada2...

actually MIL bknla saja suka2 nak buruk2kan anak2 dia tp mcm x puas hati...dpn2 xnak ckp...suka ckp blkg2...kita yg mendengar ni serabut...

depan2 ok.. xdela gaduh ke ape..tp blkg2 kitorg, MIL banyak menjaja cite pasal menantu2 dia..  menjaja cite kat adik beradik dia.. menantu x reti masak la, menantu pemalas kemas rumah la. pdhal anak perempuan dia sendiri mcam tu. siap buat ranking menantu mana paling teruk.. asalnye diorang ni expect bila anak2 dia kawin, menantu dok rumah dia tolong kemas rumah. awal2 yela mmg tolong. lama2 tgok anak dia sendiri pemalas x tolong mak dia, kita pun x kuasa nak tolong. angkat kaki pindah rumah lain.

FIL pulak suka guna kuasa veto x consider anak dah berkeluarga.. everything kena dulukan family dia. mcm menantu ni anak yatim, xde keluarga, xde mak bapak. raya kena raya belah dia dulu. klau x, sehari dua dah berdrama soh balik. tiap2 kali raya ada drama. letih, tapi hadap je la selagi orang tua tu hidup.

Mak dia, mak kita.  Ayah dia, ayah kita jua.  Kita takkan tergamak nak kecilkan mak ayah kita walaupun mereka tidak sempurna.  Kalau pegang ni, Insya Allah bahagia hidup.  

Untunglah ada MIL n FIL.  Mine dua2 dah takda.  

saki_kawaii replied at 9-12-2016 01:54 PM
depan2 ok.. xdela gaduh ke ape..tp blkg2 kitorg, MIL banyak menjaja cite pasal menantu2 dia..  menja ...

lebih kurang la my story with MIL.. tinggal ag FIL ok cuma mcm dicucuk idong la.. ikutkan saja MIL ckp.. MIL Queen Control.. penuh drama.. n always side anak dia.. menantu smua nya yg buruk2 kan.. sampai my BIL pujuk my husband nk pkai nme iolls utk beli kereta utk BIL.. perhhh! mnyakitkan hati.. MIL boleh ckp ape taw? oh tolong la along tuh.. kasihan dia~~~ membara2 dalam jiwa skang.. ni punca me n husband gadoh/ungkit skang.. hurmmm..

Zaien replied at 13-12-2016 12:55 PM
lebih kurang la my story with MIL.. tinggal ag FIL ok cuma mcm dicucuk idong la.. ikutkan saja MIL ...

so camna skang?

dah setel buat loan kereta utk along ?
hehehehhehe....

Follow Us
aku_tetap_aku replied at 22-12-2016 03:28 PM
so camna skang?

dah setel buat loan kereta utk along ?

makin worst actually. perang besar kami laki bini. sampai hampir nak g jabatan agama la..
ni pun hubungan on/off je.. after SIL minx maaf diatas perkara ni.. but stil my husband tetap nak tlg abg dia..
n guest what?? another probs timbul nak wat sijil beranak utk anak angkt plak..costing sungguh hubungan sekarang..
semua nak duit n yang jadi mangsa I la.. nak kena buat loan personal.. last x dpt sbb PTPTN sngkut.. hahaha
but my husband keep push me utk dptkan loan kereta tuh..
skang rasa macam duduk dengan orang asing jek.

Zaien replied at 27-12-2016 08:48 AM
makin worst actually. perang besar kami laki bini. sampai hampir nak g jabatan agama la..
ni pun  ...

Ptptn sangkut mmg nama dah tersenarai dlm ccris la tu. Mmg x kan dpt buat loan apa pun  kecuali pinjam.along

sebu replied at 27-12-2016 09:19 AM
Ptptn sangkut mmg nama dah tersenarai dlm ccris la tu. Mmg x kan dpt buat loan apa pun  kecuali pi ...

tak tau la knapa terasa bersyukur ke nme kne ccris ni.. hahahahha
kalau tak nme dah kne pakai beli kereta utk org lain kekdahnya...
wahahaha...

Zaien replied at 27-12-2016 09:24 AM
tak tau la knapa terasa bersyukur ke nme kne ccris ni.. hahahahha
kalau tak nme dah kne pakai bel ...

Ada hikmahnya. X perlu korbankan diri untuk tolong ipar duai pun sbb nanti yang bayar kamu sorang2 yang susah.

sebu replied at 27-12-2016 09:29 AM
Ada hikmahnya. X perlu korbankan diri untuk tolong ipar duai pun sbb nanti yang bayar kamu sorang2 ...

yup.. tapi skang hubungan laki bini dah x mesra cam dulu.. nk selfie sesama pun x nak..
ego tinggi.. selagi tak tolong.. perkara tula laki dok ungkit taw..
iolls pekak kan telinga jek.. dah malas nak p.k.. ade ke or xde jodoh terserah lah..
yg penting kerja cari duit enjoy with my life.

Zaien replied at 27-12-2016 09:47 AM
yup.. tapi skang hubungan laki bini dah x mesra cam dulu.. nk selfie sesama pun x nak..
ego tingg ...

Janganlah sbb pengalaman abg aku punya adik ipar buat jadi penjamin untuk abangnya sendiri pun abang tu aniaya adik senyap X nak bayar sampai kesudah. Pasal jodoh pula jika suami kamu pentingkan rumahtangganya maka dia akan sentiasa pertahankan hubungan kamu suami isteri. Semua atas diri kita sendiri.

sebu replied at 27-12-2016 10:08 AM
Janganlah sbb pengalaman abg aku punya adik ipar buat jadi penjamin untuk abangnya sendiri pun aba ...

selagi boleh selamat I try.. tapi kalau loan tu ag penting dri hubungan ni x taw la nk kata apa..
sbb my husband warning not to talk down about his sibling. marah btol dia..
walhal I cakap benda yang btol.. kalau dah xde duit.. tapi nak minx pakai my name utk beli kereta abis monthly nanti sape yang susah2 carikan duit nak bayar tu?? me??? please la.. klau I yg pakai worth it la kan.. sendiri pakai sendiri bayar.. tapi kalau org lain pakai kita yang bayar NO!
disebabkan I duduk rumah org (rumah husband) so I kena bayar bil2 semua.. (pernah gak isu gadoh hal ni) so sedar diri la kan.. menumpang rumah orang. sadly but true.. I miss to be single so takde rasa semak semua kena buat sesorg.. dah berdua pun rasa sorang2 kena handle semua.. even sakit pun kena masak atas sebab tanggungjwb sebagai seorang isteri. bila sakit sekarang I klau boleh tahan.. tahan jela.. sebab before this pernah la sakit depan MIL.. mase tu kerap sgt la pergi rumah MIL.. sampai MIL sound depan husband "asyik2 sakit jek bila dtg sini" after that my husband perli2 la.. nak tunggu warded nak mati baru diorg akan rs kesian kan?

Zaien replied at 27-12-2016 10:46 AM
selagi boleh selamat I try.. tapi kalau loan tu ag penting dri hubungan ni x taw la nk kata apa..
...

Susah duduk bersama mertua ni 90% mmg bermasalah.  Moga suami kamu sedar adek bahawa apa tujuan dia berkahwin sebenarnya. If bantu ibu bapanya okla juga sbb tanggungjawab anak lelaki tapi tanpa mengabaikan isteri tapi ni sampai abg dia kamu kena bantu. Sangat x ok.

Edited by Zaien at 27-12-2016 03:53 PM
sebu replied at 27-12-2016 11:37 AM
Susah duduk bersama mertua ni 90% mmg bermasalah.  Moga suami kamu sedar adek bahawa apa tujuan di ...

I x duduk serumah dgn MIL.. cuma rumah tu asalnya rumah MIL but dia dah move duduk dkt dgn anak yg lain.. so tinggallah kami laki bini yg duduk.. tapi MIL always la monthly balik spotcek rumah dia kan? hehe cuma mmg tak selesa la sebab I hari2 masak kat dapur. of course la pinggan2/mangkuk susun dkt dgn sinki so after pakai basuh gitu la.. katanya semak serabut byk2, alih2 dh simpan dalam laci bagai.. alahai sampai I x jumpa apa yang I simpan beli.. kadang tu beli2 barang dapur dah tak tahu mana my MIL letak kemas2.. at the end dengar jela blakang2 kutuk.. hurmm depan lain blakang lain. sampai I jatuh sakit sebab tension. terlalu bersabar pun ye gak. I tak kisah pun kalau duit gaji husband tu dia nak bg mak ayah dia or tak.. tapi masalahnya segala apa duit dapur belanja semua duit gaji I. sampaikan husband boleh ngadu kat mak dia.. suh tanya I.. gaji I pergi mne smuanya.. and pernah trdengar perbualan they all.. MIL ckp maybe my salary tu bg my parents.. (mcm hasutan gitu) tak nampak agknya I yang tanggung anak dia.. anak dia hanya duduk di rumah jadi KING/boss.. makan / pakai semua. sampaikan buat OT sebab nak beli kan baju2 anak dia.. lagi x nampak kemananya duit tu pergi.

Zaien replied at 27-12-2016 10:46 AM
...

satu je ayat..

mak laki ko teruk, sbb tu laki ko teruk..

minta simpang la dpt laki mcm ni..

...terngiang2 kat telinga...sorang uncle ni cakap, jangan percaya kat suami, jangan senangkan suami,maksudnya jangan tolong apa2 tanggungjawab suami,biar dia setel sendiri,cth mcm bill sgla..pendek kata kewangan la, jangan bagi duit kita kat dia..sbb lelaki bila selesa dia akan lupa tanggungjawab,dah isteri boleh setel semua..dia yeyeyeye...mungkin ada scandal, kalau tak pun dia abaikan,dia buat hal dia..uncle ni sendiri cakap kat bini dia, jangan percayakan dia..

kejadah bini dduk rumah laki bini kena bayar semua..bukan rumah laki, tu rumah isteri juga..kalau cerai ko ada hak kat rumah tu, harta sepencarian..
bodoh laki ko, nak ambik duit bini nak bagi kat abang dia,
satu je pesan ko berjaga2 la, sbb laki jenis xhormat bini, senang2 je dia ceraikan ko, atau berscandal..kerana ko xmau buat loan boleh nak masam muka dengan bini, jantan apa ni..dah xmampu, cakap je xmampu..

ronapink replied at 27-12-2016 07:44 PM
satu je ayat..

mak laki ko teruk, sbb tu laki ko teruk..

ceraikan cara baik xpe la.. klau itu yang terbaik antara kami.. tapi klau cerai sampai menyakitkan tak baguslah sampai ugut2 kan?
dulu masa tunang pernahlah kantoi psal scandal nih.. end up break sekejap kami. I nekad balas dendam tunjuk dan buktikan kat dia I pun boleh buat perkara yang sama. sejak tu dia serik. tapi skang sejak dah kawen nih.. maybe bermacam2 dugaan akak angkat pun selalu nasihat semua.. so jadi matang jela.. cuma kadang I ade ckp.. kalau rasa gatal nak kawen lagi 1.. cari yang macam DSV tuh kaya taw.. so boleh tampung kemewahan gitu.. terus dia diam.. hahahah

sorrylah kalau ada yang menyampah dengar story I nih..
nak hilangkan stress dengan family MIL or my husband.. I jadi bz g kerja or saja buat OT(balik lambat) atau jenjalan after ofis dengan kawan sekerja..selain tu masuk la sini join cuci mata, baca gossip n terjumpa la sini.. so share la my pengalaman..
bukan nak burukkan tapi ambil lah iktibar/pengajaran utk uolls esok.. bak kata my mom la.. "sebelum kawen ni jangan tunjukkan kepandaian/kelebihan korg macam skill memasak ke or terlampau baik hati sgt tu, nanti esok dibuli2nya" yaaa.. terkena diri sendiri kan? learn from mistake la ok.
tambahan I baru je genap kawen 2 tahun. xde anak lagi. isu anak ni mmg I sentap abis lah. asyik2 MIL compare kan dengan others yang len baru kawen dah ada isi. my husband pun bising2 macam isu anak ni salah I sorg? huhuhu anak tu rezeki.. "kalau boleh esoklah I nak beranak"( selalu guna ayat ni bila MIL slalo tanya soal anak)

kenal lama pun (hampir 6tahun) tak janji kan esok lusa seseorang tu akan kekal sama.. perwatakan yang sebenar akan muncul jua bila dah serumah,sepinggan,sebantal.

Zaien replied at 28-12-2016 03:28 PM
ceraikan cara baik xpe la.. klau itu yang terbaik antara kami.. tapi klau cerai sampai menyakitkan ...

betul kata mak ko, selagi tak kawin...jgn duk tunjuk kehebatan kita.

aku g umah pakwe aku (skang dah jadi suami aku), aku jadi tetamu lahh.. takde maknanya aku nak tolong g masak . basuh pinggan semua. aku tgu nak makan aje...hahahahaha... kesannya, sampai skang MIL aku & adik bradik ipar aku tak berani nak buli aku. lagipun, aku jenis out spoken. apa yg aku tak suka, aku ckpkan aje. nasib baik laki aku jenis yg tak kesah sbb apa yg aku ckp mmg betul 100%.

lagi satu, aku tak mewahkan family mertua aku dgn duit. takdenya nak belikan hadiah besday ke.. apa ke. cuma aku bg time raya je. tu pun, tak banyak. sekali setahun.

penah MIL aku ckp ngan laki aku, laki aku dah boleh kawin lain sbb dah lama kawin dgn aku. tak sampai 10 tahun lagi kotttt... MIL aku suh kawin pompuan yg kaya. boleh tumpang senang katanya. berasap je aku dgr. dasar org tua tak sedar diri. aku ckp, klu tak kan gaji aku yg beribu nih.. dia nak anta duit kat mak pun tak boleh. ada hati nak kawin lain. kaya sgt ke kita? terdiam MIL aku. padan muka.

sampai skang, aku mmg benci kat MIL aku. nak tgk muka pun menyampah. lantak lah korang nak ckp apa pun. aku bertahan sbb suami aku je. nasib baik laki aku bukan ikut pangai uduh mak dia. klu laki aku sebijik peel mcm mak dia, mmg tak lama aku rasa. semua menantu nih jahat pada pandangan mata dia. anak dia je baik. padahal, anak2 dia..klu bukan bini yg backup... huhhhh.... tak tau lah aku nak jadi apa.

aku_tetap_aku replied at 28-12-2016 04:19 PM
betul kata mak ko, selagi tak kawin...jgn duk tunjuk kehebatan kita.

aku g umah pakwe aku (ska ...

aduhaiiii MIL suh husband kawen lain??? aduduhhh sakitnya hati...
sesuka hati ja suruh kawen lain?? ingat kita ni baju tukar2 gitu?
dari situ nampak sgt MIL materialistik nak menantu yg kayo hado2 tuh...
my MIL pun lebih kurang la.. cuma kiasan2 la sebenarnya berhendak hajat menantu kaya..
sebab dulu I ade invest.. so ade la masyuk sikit niat nak berlanja orang kan..
masa time kita berduit.. puji melambung kitalah menantu yang syg..
bila time xde duit.. kata kita abiskan duit ntah kemana.. sadis hidup taw..
lagi tak nampak kita ni baik hati lagi nak tanggung anak they all huhuhu

Zaien replied at 28-12-2016 08:41 AM
aduhaiiii MIL suh husband kawen lain??? aduduhhh sakitnya hati...
sesuka hati ja suruh kawen lain ...

Ada hikmah loan you nak buat untuk abg ipar you tu tak lepas. Tolonglah you jangan buat loan untuk orang. Hatta suami sendiri pon.

Apa benda tah laki you ni nak paksa wife buat loan untuk abg? Dah tak mampu buat cara tak mampu la. If you ada duit extra, simpan dalam akaun rahsia. Sikit pon xper. Takut apa2 jadi kemudian hari. Kalau dah tak nak buat loan untuk abg pon boleh dijadikan alasan nak bergaduh suami isteri, takut esok2 benda besar jadi mau bercerai berai korang.

Mil macam your mil ni bersepah ja dalam dunia. Kesian menantu2 yang ada mil gini. If kita tak hormat, dikatanya menantu kurang ajar. Kesabaran menantu pon ada tahap.