CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: junkredish

All about ilmu pengasih/pemanis latest pengasih cenuai by wasntme

Reply #26 aturcara's post

macam ngeri jer dengar cerita nih.....jiran yg duda tu umur dia berapa lak???..jauh sgt ke bezanya dgn pompun tuh?

selalunya klu nak ilmu pemanis muka ni yg biasa dengar baca selawat 3 kali masa basuh muka pagi2...insyaalah muka berseri2..

emo ingat lagi masa anak dare dulu mintak la doa-doa atau amalan nak manis-manis ni dari ayah....instead of dia bagi kena bebel sepanjang hari ada lah (my dad memang ada, sebab mom kata dad memang ada).....dad kata nak manis senang je: rajin sedekah senyum, selawat nabi meniti selalu kat bibir, rajin berwuduk, rajin solat, rajin mengaji = confirm manis memanjang....sejuk mata orang memandang....

tapi time tu mana la rajin nak buat memenda tu sebab tanduk pun kat kepala ni tengah mencanak naik seribu

bila dah kawen dah beranak renek ni barulah emo nak rajin2 kan diri....tapi tulah, bila kita cuba dekatkan diri dengan amalan2 yang dituntut semakin kuat pulak dugaan yang diberi sama.....harap2 emo tak putus asa la hendaknya ....amin.

aturcara This user has been deleted
Originally posted by dreamy_forest at 21-2-2007 09:36 AM
macam ngeri jer dengar cerita nih.....jiran yg duda tu umur dia berapa lak???..jauh sgt ke bezanya dgn pompun tuh?

lebih kurang je...umur diaorang ni..

Ilmu pemanis yg sah di sisi agama ialah hati yg mulia, nescaya selamat dunia akhirat

Reply #31 ponet's post

yup...betul

Follow Us

Reply #29 hemorion's post

:setuju: :setuju: :setuju:

pemanis ni  yang kak dar baca kat mag indon tu ada seru mentera tak?

:hmm:

setau aku pemanis yang paling berkesan ialah minyak dagu mayatkan???

Reply #35 GRINDSAKHTANIC's post

bukan tu pengasih ke?

ilmu pemanis yang paling ampuh ialah senyum sokmo...

o..ilmu pemanis...
mak aku ckp..
smua anak dara dulu..mmg mak bapak diorg kasi jampi bedak tuk lawa..
tp org dulu..bedak mana ada mac ..just bedak cap nyonya tuh.
mak aku kata ilmu pemanis nie..cam ilmu sains gaks..
tp lebih kepada philosophy..
dalam bedak tuh mana ada panggil jin ke mender..just doa2 supaya org pandang manis..
dan yg paling penting org tak buat memain..
kira cam org buat kasar atau niat jahat org lain matiler..
pada aku ilmu pemanis bedak membedak tuk just nak nampak seri muka jeks..
yerlah lagipun bukan smua ada aura yg cam mawi kan..huhuhuhu..
yg susuk2 dan cucuk2 botox tuk makan dalam tuh...
ilmu pemanis nie takder kena mengena ngan 'smell like teen spirit'..ia sebenarnya bersifat luaran...
sbg contoh lah..kalau kita sembahyang kita amik air sembahyang kan..
dalam air sembahyang tuh ada doa kan..
dan komposisi air yg didoakan itu jd stabil dan sesuwai untuk menaikkan seri wajah kita...
tp jgn selalu amik air sembahyang sebab nak cantik aja..
lagi berkat dan bermakna kalau kita solat+solat sunat,baca al-quran...
niat ikhlas beribadat kerana ALLAH s.w.t...bukannya sebab nak cantik shjer..

dulu sepupu pernah cite abang ipar dia boleh buat muka jadi manis dan cepat jodoh. mula2x die sembahyang dulu, lepas tu dia jampi bunga dan kena mandi bunga. masa nak balik die bagi satu minyak dlm botol kecik ade akar kayu. setiap kali lepas berhias die suruh sapu dekat kening 2belah dengan jari manis dan bawah dagu bagi nampak berseri. tak tau menjadi ke tidak dah lama tak jumpa die.

Originally posted by cassy-01 at 22-2-2007 02:18 PM
dulu sepupu pernah cite abang ipar dia boleh buat muka jadi manis dan cepat jodoh. mula2x die sembahyang dulu, lepas tu dia jampi bunga dan kena mandi bunga. masa nak balik die bagi satu minyak d ...

cassy,

dulu kan ada gak sorang hamba Allah ni kasik kat aku minyak utk disapu kat kening tu,... tapi tak menjadik kot?

Originally posted by fawabi at 22-2-2007 02:40 PM

cassy,

dulu kan ada gak sorang hamba Allah ni kasik kat aku minyak utk disapu kat kening tu,... tapi tak menjadik kot?

mungkin tak power kot...orang kata pakai minyak untuk pemanis ni bahaya sebab takut die hantar sekali pendampingnye. pemanis yg paling selamat senyum selalu....

Reply #40 fawabi's post

minyak apa tu??/ minyak cenuai kaa minyak cap kapak>????hahaha

ERMM.. Mak haku penah ajak gi amek pemanis haa... kan mak haku punya sedara SIAM... (tapi mak haku masuk Islam masa kawen ngan arwah bapak haku..)... Haku tanak laa.. Lama dah citer neh.. Ada owang dengki kat haku... dok mengata macam2.. itu yang mak haku ajak pi jumpa adik badik beliau tue.. Haku tetap takmo..

Kata mak haku.. Kalo nak bagi owang kesian.. shelalunya.. bomoh siam tue bagi mandi bunga & jampi2 sket kot... Ongkosnya macam biasa laa.. musti RM300 ke atas...

Haku takmo bukan sebab hapa.. takut ada setan2 dok gayut kat muka ka.. kat badan haku kaa lantaran gi berubat kat diorang.. Tapi... Kalo ada masalah kedai talak ontong atau kena buatan owang, memang menjadik diorang ubatkan.. tatau laa.. mungkin "perbincangan setan sama setan" lebeh bagus kot lam ilmu bomoh2 Siam neh... ( kedai makan tue kena buatan bomoh Siam gak.. gi berubat pun bomoh siam.. )

Kalo ilmu pemanis wajah pakai ayat2 Al-Quran wokeh la kak Dar.. Urmm...

Reply #42 dreamy_forest's post

tah le DF,..

aku bau minyak tu wangi macam minyak atar.. tapi aku selalu rasa tak yakin dgn menda-menda ni tu yang tak menjadik kot

member aku dulu beria makai bedak yang dijampi.. tak tau lah ek.. tapi aku tengok muka dia still tak berseri jugak.. wallahualam lah.. jodoh liat jugak...

Originally posted by fawabi at 22-2-2007 11:49 AM
bukan tu pengasih ke?

pengasih????setau aku PENGASIH nih tempat rawatan bekas penagih dadah kan???wakakaka...