CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Lelaki Suka Perempuan Lembut, Bodoh-Bodoh Sikit,"-Prof Muhaya Dihenta

cikatilia replied at 10-6-2021 12:42 PM
Mcm duda dekat opis aku..
Keje drebar.. sgt pemalas and also xberapa cerdik (asik tido time keje) ...

kalau aku kena mamat ni, memang aku lempang bapak dia...  apa ko tak ajar ke anak lelaki ko tentang tanggungjawab lelaki mengikut ajaran islam?  yang mamat ni harus bagi kaki je sebab takde otak nak aniaya perempuan...  semoga dia tak dikurniakan isteri atau kalau berjaya dapat isteri, semoga dia takde anak sebab aku tau dia takkan ajar anak dia jadi lelaki mengikut ajaran islam...  and the vicious cycle akan berpusing2 sampai la kiamat...

cm_vungtau replied at 10-6-2021 11:22 AM
Bila Muhaya kena hentam satu Malaysia, nak tengok laki dia back up tak. Kalau laki dia back up, mest ...

hahahaha...  nak mampus kena halau keluar...  sape nak lepas bini kaya oiii...  biar la bodo2 pun...

Ke prof saje post video ‘buat2 bodoh’ ni utk cheap marketing. Maklumla time2 mco ni krg undangan ceramah motibasi bgai…

eyansss replied at 10-6-2021 01:39 PM
kalau aku kena mamat ni, memang aku lempang bapak dia...  apa ko tak ajar ke anak lelaki ko tentan ...

Duda anak 3 noks
Anak 3 3 lelaki..
Pastu puaka jantan ni keje dok kutuk exwife dalam whatsapp story..
Citernya bini dia pandai masak cari duit sendiri business.. tiber terus x respect saya kak.. sbb saya miskin..

Pastu dia nya plak bila berduit lepas bergaji .. bagi duit nafkah anak2 pastu beli 6 kasut converse fila sekali jalan.. pastu terus xde duit makan tunggu duit ilestari merempan2 lambat sbb lapar.. xde duit minyak apa semua.

cikatilia replied at 10-6-2021 12:42 PM
Mcm duda dekat opis aku..
Keje drebar.. sgt pemalas and also xberapa cerdik (asik tido time keje) ...

Office universiti ke ni?

insulin replied at 10-6-2021 01:49 PM
Office universiti ke ni?

Bukan..

Awat ada yg sama spesis ka?
Btw jantan tu udah kena buang keje sbb asik tidur  and suka2 xdtg pejabat tanpa khabar sbb malas and takde mood pulak nak keje hari ni. Time keje suka balik umah sbb sidai baju la.. nak baring2 kejap la.. cuci motor la.

Follow Us
zztop63 replied at 10-6-2021 11:23 AM
kesian kat andartu bila dr muhaya cakap mcm ni..

Masalahnya yg dah kawen plak ramai trigger sama.. baru sedar bodoh ke apa? Haha

cikatilia replied at 10-6-2021 01:52 PM
Bukan..

tagune nye jantan ni. jangan la menikah lain menyusahkan anak orang.

Cuba jadi positif sikit, yang baik kita ambik yang buruk kita kecam

cikatilia replied at 10-6-2021 01:52 PM
Bukan..

So far, circle i xde laki2 yang macam ni.

nubook replied at 10-6-2021 07:13 AM
Triggered bila dia kata kalo kita lambat kahwin kena check kita punya character mcm mana. Like siapa ...

Exactly. Sekarang ni bukan isu buat2 bodo untuk bg suami buat kerja yg sepatutnya lelaki buat. Tp isunya sebab die kaitkan dengan jodoh. Dah kawin mmg logik la ko nak lembik depan laki pon lantak lah. Kita tak kawin ni nak lembik2 tergedik2 depan lelaki bukan mahram pehal.

Lepastu cakap perempuan yg salah pilih suami adalah perempuan yg malang? Dah ko suruh org jd lembik2 semata2 sebab nak kawin, pastu ko cakap die malang pulak bila lelaki so called masculin tu lelaki yg salah. Bullshit.

Pastuuu perempuan jugak salah lagi bila dah terang2 golongan tak kawin lg/kawin lambat yg jadi subjek ni kuar statement menangkis ayat bodo2 tu. Smpai abam jamil mampus la perempuan je yg xbetul dri mata PM ni yihh.

Amboi prof.. kinky yach play play dumb blonde ye

Btw, yang dah tua2 tu takderlah terkesan sgt dengan apa yang dia cakap, dah boleh fikir sendiri kan. Tapi budak2 yang meningkat umur? Anak2 perempuan korang? Yang masih tak mengerti selok belok kehidupan, masih mencari cari jati diri... Apo la nak brainwash girls jadi bodoh alang kosssser aku nak dengar ceramah2 dia ni FAKE GILA fake fake fake

sebenarnya, lelaki kebanyakannya nk jodoh yang ready made

dah kerja bagus, dh pandai buat macam2, dh tutup aurat siap2 xperlu susah2 guide lps kawin.
dah pandai melaram, semua dh siap ​tinggal nk tunjuk dkt mak ayah je

biasanya perempuan mcm ni, dia dh atur hidup dia macam mana dari A sampai Z
jadi bila in relationship, dia akan jadi a bit dominant and after a while, buat lelaki jadi insecure.

dan pompuan, sbb kata putus bkn di tangan diorang, secara tak sengaja akan cuba 'downgrade'kan diri dia utk save the relationship.

lelaki plak, dia ingat jodoh ready made ni senang tinggal nk auto pilot je, padahal dia sepatutnya kena upgrade diri dia utk match pompuan tu.

Ahr89 replied at 10-6-2021 02:37 PM
Exactly. Sekarang ni bukan isu buat2 bodo untuk bg suami buat kerja yg sepatutnya lelaki buat. Tp  ...

itulah yg back up pun tak paham. bende belum pasti nak jadi bodoh depan dia buat ape.. dah sah jadi suami tu lain citer.pastu melalut pi citer dia dengan husband yadaa yadaaa...
siap masuk tong gas la, buang sampah la... konon2 kiasan la. bahasa orang lama la..

kalau aku jadi lelaki Msia aku trigger kot dengan kenyataan muhaya ni.
dah macam terbukti intelectual lelaki Msia ni below par sampai wanitanya plak nak kena downgrade diri.
mcm soalan exam susah, pastu kena turun grade baru ramai2 lulus gitu.

Yg kata mungkin maksud dia acting bodow2 mungkin acting bodow tak reti pam tayar tak reti tukar lampu tak reti beli henfon bagai.

Dont think so.

Tu bodow2 tak reti buat kerja rumah.

Dah dia bagi contoh CEO pmpuan compare ujung2 lelaki jugak kat depan jadi imam tentu nya bodow jgn jadi intelligent sgt bukan bodow skill

cikatilia replied at 10-6-2021 01:46 PM
Duda anak 3 noks
Anak 3 3 lelaki..
Pastu puaka jantan ni keje dok kutuk exwife dalam whatsapp st ...

isteri dia hilang respek bukan sebab dia miskin...  sebab dia bengap...  duda rupanya tapi mentaliti hauk...  tengok je la boleh selamba beli barang tanpa nak kira dulu yang penting dah lepas ke tak...  aku harap yang jaga anak2 bukan dia la..  kang ajaran sesat dia bagi kat anak2 dia kang...  

Lelaki bijak pandai selalunya nakkan isteri yg sama wavelength dgn dia, intelektual dan independent gitu. and vice versa.

lelaki yg suka pompuan "bodoh2 sikit" ni utk fluff dia punya ego. sbb kesian hokeh jd jantan tp kewujudan di donia nih sgt bererti pabila diri mereka diperlukan sentiasa, waima tolong angkat pasu sekali pun mcm mana ko puji anak2 ko yg masih kecik pandai buat sesuatu benda, ko kena puji dan lambung2 dia org nih.

tp ini juga bermaksud, jantan2 sebegini sanggup hidup dgn pompuan yg acah2 bodoh utk manipulate ko? mungkin bini ko malas, tp tak pe... buat jah suara merengek2 manja tak tahu buat itu dan ini. ko punya laki yg manly man pasti tolong setelkan. ego besar sgt, bini "bodoh sikit2" bodohkan ko pun ko tak tahu. tbh ai salute dgn pompuan mcm ni

Syukurlah aku tak dengar cakap Prof Mata ini. Kalau ikut caranya mampos aku duduk bawah jambatan biar aja apa orang nak buat.

Skrg mmg ramai laki suke pempuan bijak

zennaya replied at 10-6-2021 06:21 AM
Aku ni malas nak maki,sumpah kata x elok ngan prof x sedar diri. Memang patut sangat kena kecam. Sek ...

yeap. pilih jodoh yang terima seadanya bagi yang bujang. Berkahwin kerana Allah Taala.

Before kahwin tu, make sure la compliance yang kita nak ada pada bakal suami/isteri tu.