CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: redwed

Korang Pernah Makan Tak Benda-benda Ni?

macam mengerikan hahaha

sedap ke wey?

lala buluh tu pernah makan kat melaka kat umbai kot.kalau x fresh baik jangan makan.sebab rasa jadi pelik.

tiram pernah makan sebab teringin sangat,makan mentah perah lemon kat japan,fresh sgt rasa dia,ntah sedap lah.kat japan sashimi pun aku boleh bedal,kat sini je rasa nak muntah mcm xfresh.

siput gonggong aku minat sgt.beli kat johor banyak.suka tekstur kekenyalan dia.kalau lagi baik rebus dgn bawang,daun kunyit,halia rasa kemanisan dia tu sedap walau simpe cara masakkan tu.

yang last ni walau tak tersenarai aku saja nak cite,aku rasa mesti semua tak pernah rasa,daun ketum.ni aku minum yg fresh kisar sendiri.memang mil aku cakap org dulu selalu bg wanita lepas bersalin minum,bg lancarkan peredaran darah,buang angin.tapi dah salah guna oleh mat pet,diaorg boh ridsect,bygone bagi high.untuk darah rendah jangan cuba,sbb dalam masa 30minit ko akan hipo,mual nak muntah,pening nak pitam.macam aku lah samapi merangkak naik tangga.betol lah tindakkan org tua kata lepas minum air ni minum air manis,selain hilangkan pahit,dia untuk cover tekanan darah kita.patutlah risda cakap nilai komersial dlm industri perubatan untuk ketum tinggi,aritukan sampai bahas.pandangan aku mmg betol cerita org tua katanya org tua dulu tebas hutan minum air ketum,sbb badan tak lemah.contoh aku pernah minum kol 10.30 malam.badan penat gila sakit2 sbb keje berat.pukul 3 pagi aku bangun mmg badan rasa cergas sgt2 tak sakit.

Fuh sedap nyer 3 mende aku penah min

1.rusa
Mak aii sedap kot lelebih daging fresh coz arwah atok aku g memburu besar btul dpt la ank cucu rasa mkn rusa
2.lala
Nie mak aku kalo beli mak aii berebut satu kuarga mkn nak2 masak lala masak cili api licin pinggang

3. Tiram
Fuh makanan orka nie tp kalo org x pandai mkn parah la coz bau hanyir cikit aku kalo mkn cicah kicap chili api je x leh mkn byk high kolestrol
4.landak
Daging die cm ayam pun Ade gak bg aku la coz arwah atok aku Ade bela landak duri kite pakai wat ngaji...

1. Mentarang - pernah (rasa mcm seafood jaa)
2. belangkas - tak pernah
3. rusa - pernah (mcm daging lembu gak tp rasa manis2 & lg sedap)
4. pelanduk - tak pernah
5. landak - tak pernah
6. siput baji - tak pernah
7. lala buluh - pernah (rasa mcm seafood jaa)
8. etok - tak pernah
9. telur sotong - pernah(ikut tukang masak tu gak msak sedap ker x)
10. tiram - tak pernah
11. umbut rotan - tak pernah
12. siput gonggong - pernah  (rasa mcm seafood jaa)

dr list ats tu..i penah mkn daging arnab, itik...nk snarai dh x ckup msa plak...

Follow Us

etok tu sgt sedap..makan smbil layan tv hindustan..kt kelantan byk dia buat mcm snek

etok i pnh la try mkn nsa i kt klntn dlu.i rasa sdp la tp i xsuka la mcm susah nau nak mkn.
pastu telur sotong tu i pnh tgk kalo mkn sotong yg kebetulan ada tlur kot..dia rasa mcm berlemak camtu.xpandai i nk cite..yg lelain i xdak kesempatan lg nk try..tkt pulak tgk gmba yg ditepek

Super-M replied at 25-11-2016 05:48 PM
lala buluh tu pernah makan kat melaka kat umbai kot.kalau x fresh baik jangan makan.sebab rasa jadi  ...

Kalau nak dapat daun ketum tu kat mana err...  

dakusayamabu replied at 4-12-2016 04:06 PM
etok i pnh la try mkn nsa i kt klntn dlu.i rasa sdp la tp i xsuka la mcm susah nau nak mkn.
pastu t ...

Takut la sebab tak pernah pekena. Kalau dah rasa, mungkin cari lagi.  

lala buluh,mentarang,tiram

1. Mentarang- selalu juga makan kalau balik kg ayah aku kat sungai besar. selalu jalan sepanjang sekinchan sabak bernam tu banyak. diorg akan kukus or bakar
2. Belangkas - tak pernah, bak kata forumer mana tah, macam alien
3. Rusa - selalu, kat pasar pun ada jual, rusa dah komersil sekarang
4. Pelanduk - tak kot
5. Landak - pernah sekali je rasanya, or max 2 kali. masa kecik dulu bapak aku terlanggar landak. sempat la sembelih. tapi bau dia time mentah memang takleh blah, sampai kang aku ingat bau tengit dia
6. Siput baji - tak pun

1. Lala Buluh - ini kat kedai stimbot pun selalu ada
2. Etok - pernah tapi tak suka
3. Telur sotong (bagi aku tak sedap) - telur saja tak pernah kot, tapi sotong ada telur tu ada la
4. Tiram - first time aku makan tiram mentah memang tak boleh blah. luah balik macam mr bean. lama lepas tu aku try balik, eh ok pulak. boleh telan yum yum.

Mentarang, belangkas, rusa,lala buluh, telur sotong, tiram - semuanya biasa makan dan suka makan. Yang lain2 belum pernah merasa.
Telur belangkas best lagi2 dicampur cili potong, bawang merah dan perah asam.  Mentarang selalu dibakar je. Daging rusa buat sup atau bakar mmg sedap. Telur sotong menu yg selalu ada di kedai nasi kandar utara. Kalau beli sotong di pasar pun memang cari yg ada telur. Tiram sedap dimakan mentah, letak sos tobasco dan perah lemon sikit. Nyums!

mentarang pernah makan dan memang sedap

hari tu makan kancil..
tulang dia gak rapuh bila masak..jadi bila kita makan daging dia..macam ada serpihan tulang2...

kawan2 aku dok ckp, kancil tubila buang kulit..besar baby je..
tak mampu aku nak makan dah lepas tu...

pernah makan etok salai. nak membukanya punyalah payah. lepastu isinya comel lote naw --"

Hahahah.. dalam list tu semua aku xpernah makan kecuali pelanduk jer. Ok ler buat goreng masak kicap.. lembut je daging nye

Iols suka mkn telur sotong. Kalau p market beli sotong..iols akan pilih sotong yg buncit perutnya. Lg buncit lg iols suka

Selain dari tu iols x pernah cuba lg kecuali daging pelanduk..tp iols sakit kepala giler2 pas mkn daging pelanduk..tobat x sentuh dah daging pelanduk