CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

Kisah kelima puluh dua...

zadzamusa Post at 28-4-2011 06:39 PM

{:2_71:} aku baru khatam kesah ke dua puluh..
huhuhu.. minggu ni minggu aku terjebak kat tred zadza..
tiap2 hari aku baca sambil2 buat keje (waktu siang ajer laa, malam tarak belani wooo..)
akan ku gigih kan sampai ke posting yg terakhir..

btw TT, great story to share with us here..
and to others yg menyumbang also..
tiap kali baca part mengilai, habih bulu roma ku meremang (walau pun kekdah nya bukan banyak mana pun bulus roma ku ni)..
hehehehe..

and also for eijam (eh, betul ker spelling ni..?) yg besar kemungkinan sedang bercuti waktu ni, selamat bertunang, semoga jodoh kalian berdua berakhir ke jenjang pelamin (kalau bersanding laa)..

esok akan ku sambung baca lagi kat umah (tetap waktu siang jugak)..

tergendala sat dok tgk  william katenya wedding

Post Last Edit by zadzamusa at 29-4-2011 22:42

Kami di kampung (di selatan tanahair) telah dibimbing oleh seorang Imam masjid kampung yg begitu prihatin terhadap Fardhu Kifayah.....so, belia kpg dipecah kan kpd 2 group jika berlaku kematian di kpg kami. 1 group di tanah perkuburan bg mengendalikan urusan gali dan mengukur kubur & 1 lagi kumpulan lak di rumah si mati utk mengendalikan urusan jenazah di rumah.

Di takdir kan Allah.....terjadi 1 kematian di kpg ini.....pada waktu mlm. Beduk berbunyi....org kpg berkumpul di Masjid utk mengetahui khabaran yg detail. Imam ketika itu tiada, beliau melawat cucu baru nya di keyel. Setelah detail kematian itu diketahui.......org kpg bergegas ke rumah si mati......Bilal yg mengisytiharkan kematian tadi......mengarahkan belia2 kpg mengikut group2 masing. Group aku kali ini......ditempatkan di tanah perkuburan. Bilal trus mengatakan kena gak gali liang lahad mlm ni & waktu tu dah tunjukk pkl 10.33 mlm. Ketua group kami trus bg arahan ke tanah perkuburan berserta membawa alatan2 menggali.

Kami tiba di kubur tepat pkl 10.55 mlm.....kami seramai 17 org kali ni & original figure 29 org yg lain mungkin ngelat (curi tulang lah).....usia kami diantara 15 - 23 thn.......paling tua adalah chief kami umur 23 thn. Dia arah 1 small group gi rumah simati bg mengukur badan si mati utk digali kan kubur nye. Aku dan 2 rakan lagi dipilih........bersuluhkan lampu picit kami melangkah kluar dr tanah perkuburan. Bila menghampiri pintu kluar....kami bertiga di ganggu gan suara meminta tolong.....rakan aku yg memegang torch-light trus menghalakan ke arah suara tersebut....namun tiada apa2....dia kemudiannye menyuluh ke arah pintu.......terperanjat kami kerana tiada pintu yg hanya.......ada tiang dan dawai yg merentang.....sedangkan mmg arah kami lalui adalah ke pintu kluar kubur.

Aku dah panik....namun rakan ku yg ketika tu dah upper 6......arah kami bergerak ke sebelah kanan....dia di hadapan skali......aku dengar dia ada membaca beberapa potong ayat Quran sambil mengibas2 golok di tangannya. Namun kami x berhasil menemui pinti kluar......kami trus balik ke main body. Setiba nya ke main body.....kami terperanjat sbb mereka seolah-olah di serang gan angin yg begitu kuat....bergelimpang rakan2 ku yg lain.....yg peliknye angin tu kat tempat dema jer. Kami dpt melihat jelas sbb....lampu bunsen kalimantan kuat menyala dan menerangi kawasan tmpt mereka duduk.

Allah hu Rabbi......aku ketakutan dan langkah kami terhenti......rakan ku yg form 6 tadi....kehadapn dlm 7 langkah sambil menghadap kaws. rakan2 kami yg lain....beliau melaungkan azan....cukup kuat....cukup lantang.....bergema tanah perkuburan gan laungan Azan beliau. Angin tadi berhenti secara tiba2....selepas laungan azan tadi. Kami re-group....sambil mengira cukup ke tidak bilangan kami......Alhamdullilah smuer cukup. Chief bertanya kami dah dpt ke ukuran badan si mati......kami bg tau...nak kluar pun x jumpe pintu...camne nak ukur badan si mati.

Dek kerana masing2 masih mengelabah lagi....smua just stump & x ade suara dari kami. Tetiba ada sorang dari kami menyuarakan supaya kami kluar dari sini dan dpt kan pertolongan org kpg. Chief kami stuju. Kami beramai-ramai berjln menuju ke arah pintu kluar kubur - Masya Allah gangguan yg kami hadapi x abis lagi - ketika menghampiri pintu kluar (yg sebelum ni x kelihatan) terconggok 1 lembaga putih di batu nesan kubur yg berhampiran pintu kluar. Lembaga putih ini disedari oleh salah sorang rakan kami yg berada di hadapan skali. Bertempiaran kami lari menuju ke pintu - namun ketika di suluh pintu menjadi rentangan dawai - ada juga yg cuba melanggar namun smua nye tersangkut di dawai - kami menolong rakan2 yg tersangkut tadi.

Kini kami telah berpecah-pecah dan aku x pasti yg lain kemana - melihat situasi yg kelam kabut ni -Kijal mengarah kan kami supaya duduk di satu tempat & jgn bergerak. Beberapa rakan lain telah bercantum kembali kpd kami. Kijal menghampiri kami & mengarahkan utk mengira berapa yg ada didlm kupulan ini. Smua nya 9 org......yg lain x tau kemana.

Kami melihat lembaga tu masih disitu tetapi kedudukkannya dah berubah dari tercongok ke seolah2 berdiri dan mengadap kami. Kijal menyuruh kami membaca Al-Fatihah sebyk 33 kali, Al-Ikhlas sebyk 33 kali dan Ayatul Kursi sebyk 33 kali gak. Srentak kami membaca - lembaga tadi sepantas kilat menghampiri kami seolah2 ingin menyerang kijal - namun lembaga itu tertampan sblum dpt dekat pada kedudukkan kami.

Skali lagi lembaga tu cuba menyerang - masih tertampan - kali ni kami dpt jelas melihat physical lembaga tadi - kain putih menyelubungi kepala - muka nya terdiri dari kulit manusia yg tlh kering dan berkedut - mata nya terperosok ke dlm (tiada mata hitam) - pada pipi sebelah kirinya terdapat 2 lubang yg besar hingga blh menampakkan tengkorok nya.

Kijal bersuara - jgn takut pd physical mahluk ni - dia bertujuan menakut2kan kita - supaya kita panik & bertempiaran maka gan tu senang bg dia menyerang kita secara individu. Kijal kemudiannya menyuruh kami semua berdiri dan melaungkan azan serentak. Kami buat dan kemudiannya atas kuasa Allah - tanah perkuburan ini terang-benderang & kami dpt melihat rakan2 yg bertempiaran tadi dan disatukan kembali gan kami - Lembaga tadi ilang ntah kemana - lampu jln di depan pintu kubur pun kambali menyala - skrang gan jelas kami dpt lihat pintukuar dari tanah perkuburan.

Smua menapak kluar dan trus ke rumah si mati.......Setiba nya di rumah si mati, kami melihat 1 situasi tunggang - langgang baik di halaman rumah & di dlm rumah gak. Kami menghampiri Tuk Bilal yg berdiri dlm keadaan kebingugan - Chief kami bertanya - Tuk.....nape & ape yg dah terjadi??????.......Tu Bilal cume mendengus.....no answer from him.

Rupa2 nye kaws rumah si mati tlh di landa ribut yg kuat. Dlm kami membantu org kpg lain menyusun dan membersihkan kaws & peralatan rumah........kegemparan berlaku......jenazah si mati ilang ntah kemana.....secara otomatik kami respons gan cari keliling rumah si mati. Tidak kejumpaan....Tuk Bilal bertambah confius. Org kpg dah mula mendesak Tuk Bilal iktiharkan sesuatu yg blh mendptkan semula jenazah tersebut. Tuk Bilal cume menggeleng-geleng kapla - tanda dia dah mengalah.

Allah menghantar pertolongan kpd umat yg begitu memerlukan. Pak Ngah aku yg duduk 2 kpg bersebelahan dari kpg tuk ku ni sampai. Beliau mmg terkenal sbg Imam dan uztat yg mengajar Ilmu akhirat dan persilatan. Kami gelar dia Uzt Amin.

Sebaik Uzt Amin jejak di halaman rumah si mati........1 lolongan dan hilaian terdengar di pinggir utan di ujung kpg yg x jauh dr rumah si mati. Kaum hawa panik - kesemua di dlm rumah bergegas kluar. Mereka mendakwa terdengar hentak tapak kaki yg kuat namun x nampak apa2 pd bunyi tapak kaki tadi yg dtg bersama lolongan dan hilaian tadi.

Uzt Amin bertanya ke Tuk Bilal - Bilal kita nak bertahan atau mengundur?????......Bilal x memberi jawapannya.....Uzt Amin seakan faham situasi Bilal.......Uzt Amin mengarahkan kesemua yg ada di rumah si mati kembali ke Masjid. Sblum kami bertolak kembali ke Masjid......Uzt Amin mengarahkan pompuan berkedudukkan di tengah2 yakni dikelilingi oleh kaum Adam apabila bergerak ke MAsjid.

Kami merasa pelik & hairan kenapa jadi mcm ni skali....x penah kami lalui pengalaman sebegini.....dan aku rasa tiada berlaku sebegini di dlm daerah sini. Kami tiba di Masjid dlm +- pkl 12.25 mlm. Uzt Amin arahkan kaum pompuan balik ke rumah & kaum lelalki lak di pecahkan kpd 3 kumpulan besar. Tapi sblum tu Uzt Amin sempat bertanya kpd aku.....liang lahad dah gali ke blum????....aku menjawap.....Blum!!!!....beliau kata x pe. Seblum kami di arahkan oleh Uzt Amin kerumah si mati.....beliau memberi sepatah 2 kata yg berbunyi sedemikian....."Saudara2 sblum ke sana semula....biar saya trangkan gangguan dan dugaan apa yg kita sedang hadapai......beliau menyambung.....Gangguan yg kita hadapai adalah saka & beberapa pendamping si mati......di dlm ilmu sebegini......si mati sepatutnye menurunkan ilmu2 ni ke keturunan nya.....tapi malangnye simati tiada waris....oleh sbb tu lah benda2 ghaib ni mengamuk apabila tuan mrk tlh tiada.....jadi kita jgn takut kpd mrk.....mrk sepatutnya hormat & tunduk kpd kita.....sbg khalifah yg dilantik oleh Allah".....Uzt Amin mengakhiri ucapan beliau.

Kami bergerak di dlm 3 kumpulam utama.......Kami jugak bergerak dari 3 arah jln yg berlainan utk sampai rumah si mati.......aku mengikut group Pak Ngah ku (Uzt Amin)....trasa slamat skit pada pendapat aku. Rupa2nya tanggapan aku silap....group kami lah paling truk di ganggu....

Group aku tiba paling lambat......setiba nya di rumah si mati. Uzt Amin mengarahkan cuma 5 org yg masuk ke hutan di belakang rumah si mati. Pemilihan 5 org ni di buat oleh Uzt Amin sendiri. Mereka bergerak di dlm 1 kumpulan. Jam dah menunjukkan 2.30 pagi ketika ini. Uzt Amin sempat memberitahu kpd kumpulan 5 org ni......kena cari jugak mlm ni...kalu nunggu esok mungkin x de arapan dpt jumpe jenazah tu.
Mereka bergerak cara menyusup (pelan2 lah tu).......Uzt Amin x ikut dia bersama2 aku di pintu rumah dapur....cume memerhatikan kumpukan 5 org tadi ilang.....di telan kegelapan....

Post Last Edit by zadzamusa at 29-4-2011 22:32

selang beberapa minit kumpulan mencari tadi ilang.......2 pak saudara ku sampai ke rumah si mati....pak long & pak lang. Kini ke tiga2 beradik pak saudara ku berada di sini. Pak long ku ni.......org panggil dia Imam Ahmad....pernah menjadi Imam Negeri di sebelah sini & pernah menjadi timbalan mufti. Manakala pak lang ku pulak adalah sorang guru pondok, namun demikian Pak Long & Pak Ngah mengatakan......ilmu Pak Lang lebih tinggi dari ilmu mereka berdua.

Mereka berdua menghampiri kami......Pak Ngah menyambut abg dan adik nye gan muka seribu kekesalan. Pak Lang trus memicit2 bahu ku sambil bertanya.....esok x skolah ke. Aku diam. Mereka bertiga menyusun tempat duduk mereka......diluar luar rumah si mati yg mengadap hutan. Mereka dduduk di atas tikar....pak lang duduk didepan, manakala pak long dan pak ngah ku berada di belakang sedikit dari pak lang. Tafakur mereka di dahului gan Al-Fathihah dan selawat ke atas Junjungan besar kita....Rasullulah 9 (s.a.w). Ayatul krusi dan lannarjana'akum mereka baca se byk 33x. Pak Lang ku kemudiannya.....meninggikan suara nya....sambil menyebut "Hasbunallah Wanikmal Wakil......Waknimal Nassir......Waknikmal Yusur".....di serta kan sebutan "Koflah lah haman tazakah...fasolil...hirob tajalallah........" sekelipan pokok2 di utan yg mengadap rumah si mati bergoyang2.....seolah2 1 mahluk yg cukup besar melalui diantara pokok2 itu...(cam giant lalu kat pokok lah)

Pergerakkan besar tu trasa semakin dekat....namun 3 beradik tadi just steady......tetiba cam 1 benda yg besar jatuh di depan mereka......kami bleh melihat gan jelas...ape yg di panggil hantu galah (pada pandangan kasar org kpg mrk cuma terdengar angin kuat yg lalau saje) ...or org tinggi or di panggil jin mantaz.....iaitu jin hirarki dibawah jin ifrit. Mahluk tadi mendengus.......pak2 saudara ku x menghiraukan......trus mereka berzikir.......mahluk tinggi tadi hanya diam memerhatikan pak2 saudara ku.......sekelumit kemudian lalu bola api di hdapan uncle2 aku......kali ni si penanggal lak yg muncul. Kemudiannya lalu pulak mahluk yg bermuka sopak & bernanah......hanyir nya membuatkan beberapa org kampung muntah.....itulah yg kaum melayu panggil pelesit.

Ketiga2 mahluk tadi sebaris........Uzt Amin kemudiannya berdiri sambil mengatakan kembalikan jenazah si mati & mengancam aku menghukum mereka jika mereka ingkar. Ketika ini dialog antara manusia & jin sedang berlaku....pada pandangan kasar.....cume Uzt Amin saje bercakap....seolah2 bercakap & mengherdik seseorg (cam org gila lah senang ckp). Mahluk2 tadi kemudian mengatakan bahawa mrk x menyimpan jenazah tuan mrk........mrk hanya menolong ketua mrk utk mengambil jenazah tuan mereka.

Sapa ketua kamu (nada garau) dari Pak lang ku.......sekelipan tu juga badan Pak Lang ku membesar dan meninggi...lebih dari hantu tinggi tadi......ni disebabkan ayat suratul An-Nas dibaca oleh beliau sebelum mencelah conversation Pak Ngah ku tadi. Si tinggi gementar gan perubahan fizikal Pak Ngah ku.....namun masih degil.....sayup2 ku lihat Pak Ngah menghayun tgn nya lagak ingin memberi penampar.....tangan nya menjadi berapi ketika sampai diantara bahu dan telinga nya. Beliau melepaskan hayunan tadi tepat ke arah kepala si tinggi.....terpelanting si tinggi sambil muka nye disambar api. Terjerit si tinggi....manakala 2 mahluk lain tadi mencicit lari mencari perlindungan di dlm hutan.....namun dapt di tawan kembali oleh Pak Ngah ku (Uzt Amin).......mahluk tadi terketar2. Sekali lagi Uzt Amin mengulangkan soklannya.....Sapa ketua kamu......si pelesit lantas menunjukkan ke arah pokok rumbia di belakang rumah si mati. Mereka bertiga dilepaskan oleh uncle2 aku tadi.

Kini mereka bertiga mengarahkan tumpuan ke pokok rumbia yg disebut tadi......ketika ini 5 pemuda yg di arah mencari tadi muncul.....salah sorang dari mereka menunjukkan sesuatu isyarat ke Uzt Amin. Smuer tertumpu ke arah yg diisyaratkan tadi. Mereka berlima dan termasuk aku di suruh ke belakang sedidkit & jgn terlalu hampir ke 1 mahluk yg cukup menyeramkan. Tempat yg diisyaratkan itu apa yg aku lihat merupakan jenazah si mati yg dlm keadaan berdiri.......seluruh fizikal nya seolah2 nak bersatu gan pokok rumbia tadi.....lilitan kain putih (utk menutup mulut simati agar x terbuka dari ujung rambut ke dagu nya masih terpasang. Mata nya x terpejam rapat........sesekali berlingas.......keseluruhan kepalanya x dpt bergerak kerana ianya seolah2 sudah nak bersatu gan pokok rumbia tadi. Tangan nya sudah terkulai....bukan dlm bentuk qiam ketika solat. Mulut nya sentiasa kluar habuk2 hitam.

the way yg aku nenguk....mayat si mati ni nak transform or nak sebati gan pokok rumbia ni. Aku x pasti naper. Aku rasa yg lain pun mungkin sama.......confius gan occasion ni. Pak Lang ku mara dan menjadikan dia org yg terdekat gan jenazah tu. Kapla mayat yg memula berposisi terlentuk menjadi tegak, dan mata nye yg merah mengekori pergerakkan Pak Lang. Bila sudah bertentang gan mayat tadi......Pak Lang ku bersemuka gan mayat tadi i.e. face to face. 1 hilaian yg kuat kluar dari pokok rumbia tadi.........diatas pokok rumbia bergayut 3 - 4 mahluk, muka mrk pelbagai bentuk. Yang jelas aku lihat adalah.......1) Mulut berparuh burung nuri....mata dan dahi menjadi 1.......berdagu tetapi tirus di ujung......2) Muka sempurna seperti manusia.....gigi taring terkeluar........muka putih kepucatan. Mahluk2 tadi bergayut dari 1 akar terjuntai ke 1 akar terjuntai yg lain.

Pak Ngah ku trus menegah kami dari leka melihat mahluk yg diatas (seolah2 menari). Bila tegahan tadi aku ikut....pendangan aku lontarkan ke arah Pak Lang ku semula. Beliau kali ni berkedudukkan duduk bersila sambil mengadap mayat tadi. Apa yg aku lihat mayat tadi seolah2 cam dlm penderitaan yg amat sgt....badannya seolah2 di tarik kluar dari pokok rumbia tadi. 1 lolongan kluar dari mayat tadi.........seketika itu seolah2 1 rantai yg terseret di tarik berbunyi.....sreeettt.....sreeettt....namun masih x kelihatan mahluk nye. Jantung aku kali ni.....berdegup laju........mahluk yg di katakan ketua oleh 3 mahluk jin yg terdahulu mula menampakkan dirinya. 1 mahluk yg berkelubung dar kapla ke ujung kaki, membawa sabit panjang & rantai terlekat di ujung jubah nye.

Pak Lang ku mula bersuara......."Dah ku agak kerja sapa ni....x lain x bukan kau yg punye angkara...hai ifrit"........mahluk tadi mendengarkan ketawa nye shj. Pak Lang ku bingkas berdiri semula.....mengqiamkan dirinya....seolah2 berdiri dlm keadaan solat. Mahluk tadi lantas melemparkan ribuan binatang2 bisa ke arah Pak Lang....namun semua terbakar sblum sampai. Mahluk tadi mendengus kemarahan....lalu diserang pula gan rantai yg di bawa.......sblum sampai ke Pak Lang rantai tadi lebur. Memuncak kemarahan mahluk tadi....kali ni di arahkan mahluk2 yg bergayut & berterbangan tadi menyerang ke arah Pak Lang.

Mahluk2 yg di atas (puntianak lah ni....eeeiii susah sgt aku nak ingat).....menerpa ke arah Pak Lang ku. Sepantas kilat Pak Lang menjulurkan tanganya (sign cam suruh org berhenti)....terkeluar panahan berapi menerpa puntianak tadi. Bertempiaran mrk terbang ke atas kembali lalu menghilang. Kini Pak Long aku mara sebaris gan Pak Lang ku.

Pak Long ku kemudiannya mengarah kan ifrit tadi.....memulangkan kembali jenazah si mati tadi. Ifrit or antu raya ni refuse......mungkin mase ni telepati terjadi di antara Pak Long ku gan si ifrit tadi. Butir2 kata Pak Long ku adalah begini:-

"Kenapa kamu x mahu lepaskan si fulan ni.....??????"
"Dia dah mati....dia bukan lagi tuan kamu"
"Kamu x berhak menyimpanya....hanya Allah yg berkuasa terhadap nye"
"Tiada manusia di sini yg sudi menjaga kamu smua"
"Amaran terakhir ku....lepaskan si fulan ni.....kalu x musnah kau aku keje kan"
"Mmg dasar ifrit......degil......ni saje yg bleh ajar kau......."

spontan gan tu......Pak Long ku Azan......sepantas kilat jubah ifrit tadi disambar gan api. Sebaik abis Pak Long ku azan......Mereka berdua Pak Long & Pak Lang ke serentak membaca Ayatul kursi.....sekelip mata muncul petir2 menyambar ifrit tadi. HOOOOOOOOO.....laungan kuat yg mengegar seluruh kaws....this make us unstabile....tapi x bg ketiga2 uncle ku ni.....dema steady jerr......Kini Pak Ngah ku pula menyambung membaca suratul Jin........kluar pula batu2 yg besar menghempap ifrit tadi....masih x mahu mengalah ifirt tadi.

Ketiga2 uncle ku membaca surah Ad-Dhuha.....disambung kemudiannya gan ayatul kursi...serentak....gan 1 nada yg cukup parau.....lalu berbentuk seolah2 kuda yg berapi menyambar dan menarik ifrit tadi di bawa ntah kemana. That moment membuat jenazah tadi berdebuk jatuh ke tanah. Pak Ngah ku memberi arahah kpd kami supaya mengangkat jenezah dan trus ke rumah.......keheranan (tapi ni smua kuasa Allah)....jarak pokok rumbia gan rumah nye cuma +- 30 meter aje.....Subhanallah.

Moment kami sampai di rumah sambil mendukung jenazah.....smuer org kpg bergegas menolong kami.....kemudiannya kami di lontar gan beribu soklan dari org kpg.....antaranye:-

"Kat mane jumpe....????
"Jauh ke dlm utan ke.....????

Aku selesai kan ceta ni gan peringatan........"Jgn sekali-sekala membuat perjanjian gan mahluk halus, x kire apa tujuan skali pun......mohon lah trus gan Allah, dgn cara ni dpt menghindarka diri kita dari kesesatan (syiriq) dan supaya kita sentiasa di bawah keredhaan Nya"

Rate

1

Cerita yang zad share kat atas nie... pasal saka dan perjanjian dengan makhluk lain... Zad juga dah dapat kebenaran nak kongsikan cerita nih....
Tuan punya cerita nih En. blues6906 ada berpesan....
Insya Allah....boleh....tapi pepehal....amik ikhtibar & pengaran supaya kita lebih kuat memegang Islam dan bertambah yakin gan Allah

Harap dapat menjadi pengajaran buat smua.......

Reply 901# raven
thanx raven sudi singgah... hope u enjoy it.. kalau ada cerita jemputlah share sama2 ya...

Follow Us
Baru khatam baca thread ni.. Teringaat plak novel bercakaP dgn jin..mamapot ade beberapa citer seram gak nk kongsi..nanti kite share sesamee

Reply 883# zadzamusa

Hola.. Lame xdapat on9. Huhu byk keje plak. Mcm2 hal. Huhu ni citer2 last. T xdapat online lame. Huhu rindunye pasni nk bace citer Zad n the gang.
Hehe ni saye ad nk update sikit citer hantu. Smlm mak saye dgr citer kt umah makcik saye buat tahlil (kantoi orang g tahlil, die berborak lak ) hehe citer die bermula mcm ni... jeng je jeng sile amik mood takut jap (walaupown citer ni xtakut hihi )

Smlm smlm lpas magrib, jiran kepada makcik saye ni kecoh sbb anak dare die yg berumur 19tahun tu hilang. Huhu maka bermula la pakatan satu kawasan perumahan tu duk mencari anak dare sorang ni. abis 1 kawasan perumahan diorang carik. Longkang, almari, rumah jiran la. Mane2 tempat yg xlogik pown ad gak cm bawah sofa . Dh lame dorang carik tu, dekat 2jam carik, dorang dh give up, dh nk tepon polis dh. Pastu dlm2 nk tepon polis tu, dtg la sbijik moto bersama2 dgn si anak dara ni siap dgn telenkung semayang lg. Semua orang pelik la cmne anak dare ni leh ilang, cmne tibe2 bersama jiran die yg bawak moto ni. Walau pe2 pown, mak bapak dorang bersyukur la anak die selamat xde pape.

Ni citer dari anak die lak..

Lepas semayang maghrib, anak dare ni bukak kain semayang die. Tgh2 bukak tu, tibe2 muncul sorang pakcik dlm bilik die. Anak dare ni terkejut + tergamam + surprise + takut = confuse sbb mane datang pakcik ni dlm bilik die. Wakpe pakcik ni masuk bilik die sedangkan die xkenal pown pakcik ni. Bile dh terkejut tu, urat semue dh kejang dh, otak xleh pikir dh. Pastu pakcik tu makin lame makin dekat dgn anak dare ni. Pakcik tu ckp kt anak dare ni, die nk bawak anak dare ni jalan2 je. Oleh kerana dh separuh sedar, anak dare ni pown follow je la pakcik ni bawak die g jalan2. Pakcik ni bawak die g taman. Lame pastu sampai 1 perkampungan. Dorang pown jalan2 dlm perkampungan tu. Tapi anak dare ni xkenal pown perkampungan n taman tu semua. Cam xpernah sampai pown. Lame gak dorang berjalan. Pakcik tu kenalkan die dgn family pakcik ni, jiran2 pakcik ni semua. Semua nmpak baik, ramah. Lame2 ilang la rase takut tu. Seronok lak si dare sunti ni kate.

Bile dh lame berjalan2 tu, tibe2 anak dare ni terasa nk balik rumah. Anak dare ni ckp kt pakcik tu, die nk balik rumah. Pakcik tu ckp, xpayah la. Duk je kt sini. Sini lg best. Anak dare ni ckp die nk balik gak. Nk jupe mak ayah die. Lpas lame pujuk pakcik tu, xtau la dorang gaduh mulut x. Pastu tibe2 anak dare ni ckp pandangan die gelap. Xlame pastu bile die dh boleh celik balik, anak dare ni terkejut sbb die tgh berdiri kt tepi pantai. Siap dgn telenkung semayang lg n berkaki ayam. Tapi die pelik tgk kaki die xde lak kotor sbb nk keluar dari kawasan perumahan tu ade 1 jalan je. Dan jalan tu lak ad projek repair paip air. So becak la skit kat situ. Kalau die nk keluar dri kawsan perumahan die, kompem kene lalu situ. Huhu pastu die pown dgn berkaki ayam lg, balik la ke rumah die yg dekat 1kilo gak dari pantai tu.

Mase tgh layan perasaan pelik die ni dlm perjalanan, tibe2 datang jiran die yg naik moto ni. Selisih dgn anak dara ni. Jiran ni pelik la, budak ni dari mane nk ke mane dgn telekung semayang n kaki ayam. Sbb jiran ni kenal budak ni. N xde surau atau masjid sebelah pantai tu. Jiran ni pown tegur la anak dare ni. Anak dare ni citer la die dari pantai nk balik rumah. Jiran ni ckp, anak dare ni mcm tgh blur2 gitu bile jawab tu. So jiran ni tau la anak dare ni ade masalah kot, so die offer la nk antar ke rumah. Terus je  x byk soal, anak dare ni naik motor tu sampai la ke rumah. Bile dh sampai tu, baru die tau, die dh  lame gile kt alam lain tu. Orang semua dh riuh cari die.

Huhu nasib baik pakcik tu pulangkan balik anak dare ni. Kalu x, xtau la ape jadik.

1 lg kesah, tp ni pendek je. Tapi bukan kisah hantu.

Ari Ahad lepas, 2ari sebelum nenek sedare saye meninggal dunia. Bapa kepada tunang abang saye telah kembali ke Rahmatullah . Seminggu sebelum die meninggal dunia, die kene serangan strok. So die dimasukkan ke ospital k.pilah. Bile check2, doktor tu suspek ni strok peringkat awal. So 2ari lepas tahan wad, die dh boleh keluar. 4ari die di rumah, sakit die makin sembuh. Kemudian, tibe2 die koma balik. Bawak balik ke ospital k.pilah. Bile doktor check balik, dh ade darah beku kt otak die. So die kene hantar kt hospital seremban. Sampai kt sane, doktor ckp xleh buat kt ospital ni, kene bawak die ke HUKL. So kene transfer ke HUKL plak. Bile dh sampai sane, dorang pown operate la buang darah beku tu. Lepas dari operation tu, die still lg koma.

18 April, ayah tunang abang saye ni sedar dari koma. Die pown dh nmpak sembuh dh. Leh gerak jari2 skit. So doktor bg permission balik rumah. Nanti ade rawatan susulan.

19 April, die dh tunjuk tanda2 akan sembuh. Dh boleh start nk bcakap, gerak2kan tangan die. Maghrib tu, die koma balik. Panggil ambulans, terus antar ke HUKL smula. Huhu

20 April, tgh ari tu die tjage dari koma. Sempat tgk family die semua. Pastu die koma balik. Xlame pastu, die menghembus nafas terakhir. Petang dekat kol 5 baru selesai proses nk hantar jenazah pulang ke k.pilah.

Misteri die bermula pada tarikh 20 April. Maghrib tu kawan arwah pergi semayang jemaah kt surau area rumah die ni. Kawan arwah n arwah duduk 1 kawasan perumahan. Kebiasaan arwah semayang jemaah dekat surau tu. Sementara tunggu isyak tu, die terperasan la arwah ni ade skali dlm saf2 semayang tu. Kawan ni tau arwah ade balik rumah dh. Tapi die xtau arwah dh kene antar ke HUKL. So die ingat arwah dh sehat dh. Plan lepas semayang nk tanye khabar. Bile abis je bace doa, tup2 tgk arwah dh xde.  Xpe la, maybe arwah keluar awal kot. So die plan nk datang rumah arwah esoknye.

Esoknye 21hb, die dapat berite arwah dh xde dh. Huhu sedih la,die pown pergi la ziarah. Sampai sane die citer la die baru je nampak arwah semayang smlm kt surau. Tgk sehat je. Family tunang abang saye ni pelik la, cmne lak arwah leh g semayang sedangkan smlm tu arwah dh meninggal kt HUKL.

Pastu semua mcm kebetulan. Ramai kenalan arwah seolah2 ditakdirkan balik kampung. Ade yg bercuti, ade yg ade hal. So pada 21hb tu, semua ade kt kg. Bile dapat berite arwah dh xde, semua datang ziarah. Termasuk la bekas anak murid die, murid die sekarang. Mase tu penuh dgn orang2 yg kenal arwah. Abang saye ckp (die pergi k.pilah pade 20hb, saye gerak 21hb) kereta smpai parking luar jalan kt jalan besar sbb xmuat.

Cerita ni sebijik mcm arwah kawan saye. Huhu sorry Zad, arini saye citer sedih2 je.

2Tahun lepas, arwah kawan saye meninggal dunia. Seminggu sebelum tu, saye ad balik kg ade hal. Mlm tu saye lepak2 dgn member saye kt kdai makan. Tibe2 arwah datang ke kedai tu. Lepak2 jap. Muke happy la (arwah ni sorang yg happy) mcm biase. Xlame pastu die cakap nk gerak dh. Nk g jupe kawan die. So ok la. Luse tu saye balik KL semula. ,Bile dh smpai KL, tibe2 saye rase nk balik kg smula. Terasa mcm nk balik sgt. Xtau knape. Bile dh setel keje2 saye, weekend tu saye balik smula kg kali ni, drive plak. Bile dh smpai kt rumah, mak saye pelik la sbb ape saye balik smula. Xde keje ke? Saye ckp la, xde pape. Saje nk balik. Lg pown nk rehat2 1-2 ari sbb sblum tu saye mmg bz, tu yg smpai kene balik kg sminggu sblum tu. Sbb projek tu area kg saye. Esoknye saye keluar la dating dgn ex-gf saye. Alang2 balik kan. Hehe time ni sayang lagi la. Petang tu kol 3 lepas saye balik dating, saye balik rumah. Baru je nk rehat, kawan saye col. Cakap arwah dh xde. Huhu terus saye pergi ziarah. Smpai kat rumah arwah, dh penuh kawan2 die, dari zaman sekolah smpai ke zaman poli. Xcampur sanak saudara lg. Huhu mase tu sayu sgt2 tgk arwah. Bile jenazah dh masuk liang lahad, lg rase sayu. Xterpikir yg die dh pergi. Rase cm tak percaya sgt2 sbb die x accident, xsakit. Family die cakap die kene serangan jantung. Sbb mase dorang nmpak jenazah arwah, tangan die pegang dada.

Proses pengebumian semua lancar. Yg lagi saye terharu, dah 3ari kg saye hujan. Hujan yg xputus2. Masuk ari ke4, terus cuace elok, redup je dari pagi smpai petang mase jenazah dikebumikan. Redup sgt, xpanas xujan. Pastu orang gali kubur ni ingat, dh hujan 3ari, mesti liang lahad tu berair. So dorang siap2 pinjam pump. Tapi bile gali, tanah lembap cm biase je. Ni saye tgk biji mate saye sendiri tanah tu mmg lembap. Xberair pown. Cume permukaan tanah je becak2 skit. Seolah2 Allah permudahkan urusan die. N kawan2 die semua mcm kebetulan ade dekat dlm 1negeri ni. Walaupown ade yg duk lain2 daerah, tp sempat la dtg tgk kali terakhir arwah. Saye pown terpikir, ni ke sbb saye nk balik sgt. Klu saye xbalik, mmg saye xdapat datang ziarah die kli terakhir la. Smpai arini saye still teringatkn die. Semua orang still xpercaya die dh xde. Bile citer2, tersbut pasal arwah, mesti smua sedih lg. Mlm sblum arwah pergi, die ade lepak dgn kawan2 die (kawan saye jugak sbb 1 sekolah). Tapi mlm tu kawan saye ckp arwah nk balik awal sbb xsedap tubuh. Dorang pown ok la, xsuspect ape2 la. Esoknye dapat berite sedih.

Ni la pengalaman saye walaupown bukan citer antu. Tapi saye nk share kt semua pembace kt sini. Huhu arwah sorang yg disenangi orang sbb sikap die yg ceria, mmg ade je lawak die. Riuh bile die ade. Tapi bile die xde, mmg terasa sgt2 kehilangan die.

Rate

1

Reply 907# mamapot
Silakan mamapot...mesti best nih..

Post Last Edit by zadzamusa at 30-4-2011 08:55

hola jugak diyes....

Huhu ni citer2 last. T xdapat online lame. Huhu rindunye pasni nk bace citer Zad n the gang.

citer...citer last... knapa..?... nanti kami semua pun mesti rindu kat citer-citer diyes... bila dah tak bz nanti jangan lupa ye menjenguk... zad n gang nak hadiahkan bunga untuk diyes...
Smlm smlm lpas magrib, jiran kepada makcik saye ni kecoh sbb anak dare die yg berumur 19tahun tu hilang.

ada yang berkenan la tu...nasib baik dia ingat kat family dia... kalau takkk....
Bapa kepada tunang abang saye telah kembali ke Rahmatullah .

Al-Fatihah...mesti kawan dia terkejutkan....
Huhu sorry Zad, arini saye citer sedih2 je.

Tak pe...tak pe.... zad pun dah rasa sayu sangat nih.. lagi suka sebab diyes sempat lagi nak merempit menulis walaupun bz...
Proses pengebumian semua lancar. Yg lagi saye terharu, dah 3ari kg saye hujan. Hujan yg xputus2. Masuk ari ke4, terus cuace elok, redup je dari pagi smpai petang mase jenazah dikebumikan. Redup sgt, xpanas xujan. Pastu orang gali kubur ni ingat, dh hujan 3ari, mesti liang lahad tu berair. So dorang siap2 pinjam pump. Tapi bile gali, tanah lembap cm biase je. Ni saye tgk biji mate saye sendiri tanah tu mmg lembap. Xberair pown. Cume permukaan tanah je becak2 skit. Seolah2 Allah permudahkan urusan die.

Al- Fatihah.... suka dengar cerita macam nih... segala urusan dia dipermudahkan...

Ok diyes... jaga diri baik2 tau... kalau ada kelapangan jangan lupa jenguk-jenguklah kami di sini...

Ok.. Citer mama takdela ekstrem.. Lite2 je.. Dulu mamapot suke dgr n baca2 kisah seram ni.. Kalo tgk tv siap boleh jerit sampai saper yg dok sebelah pun bleh jerit sama.. Jerit sbb terkejut dgr kite jerit.. Tapi jerit2 ni boleh ilang stress..
Back to story mory.. Mamapot ni dolo kala tak percayA benda2 mistik ni coz tak pernah jpa n alami ..  Kejadian ni berlaku masa 1st time dok asrama kat sebuah institut kemahiran.. Masa tu ingat tak dpt sambung belajar kat ipta so masuk jela mana2 yg offer dulu.. Tak terjangkau dek akal nk dok asrama ni.. Asrama tu takdela besar coz pelajar ppuan tkde ramai, hostel satu  tingkat je.. Dorm yg dibezakan dgn gerobok2 besi.. Mcm partition la gobok2 ni..setiap partition ni mewakili satu cube n ade 4 katil diukir decker.. As usual la junior mesti dpt katil atas..so dh beberapa bulan dok situ akak2 ni citerla dasar hostel ni dolo ade telaga 7  puteri.. Kononnyer telaga yg last sekali tu kat toilet susah nak kambus..last2 tak tau mcm mana leh kambus n buat asrama atasnyer..
Bila dieorg citer2 mamapot mulela ckp dlm hatila.. Tak pernah aku tgk antu ni.. Teringin nak tengok.. Huhu.. Amek ko satu mlm tu.. Mama kna senggugut yg mcm nak matikan rasanyer.. Tido tak lenA.. Sekejap kalih kiri kanan.. Tiba2 dengar mcm org buka gobok.. Tgk takde org pun.. Herm..buat bodo je  tapi dlm ati ade rasa cuak gakPastu dgr gobok tu dibuka dari hujung satu persatu sampai hujung.. Uish kedudukan katil mama ni kat tepi tul2 kat ccorridor.. Sik baikla dh berselimut.. Takut nyer pasal mmg tak bergerak mengeras je..Bila bunyi gobok dh berhenti ingat dh takde ape.. Skali buka matA nampak kelibat pompuan rambut gerbang sampai lantai lalu kat koridor..Mase ni mmg nk nangis sebb nk pk akak senior mana ade rambut pjg mcm tu .. Benda tu plak tunduk je masa lalu.. Nasibla die tak sergah..kalo takkk.. Tu 1st time mama tgk bende tu.tak tgk muke la coz mama rabun kalo tak mesti nampak clearr hermmmmmm

Rate

1

Reply 911# mamapot
telaga 7 puteri? telaga apa tu mamapot?

salam zad,
seram lak cerita awk...pasal pglmn adik awk dan awk...
yg psl adik awk tu...akhirnya da ...
cmf_fatt Post at 20-3-2011 01:52

yang ni aku prnh alami..mmg x de yg menyebut no lbh..
bygkan kami adalah askar..
kami berbaris selpas latihan lewat mlm..
da bila dikira no dari kanan..
skuad kami bertambah...
kadang2 sampai dua tiga..
plik..
sbb x de muka yg asing di situ..

cerita2 kat sini best2 belaka.....i likeee

Betul,memang best citer kat sini,......

hmm..best ceta2 kat sini.
Me penah alami pengalaman ngeri masa kat temerloh, teringat2 sampai hari ni.. Nanti free skit  me ceta

kadang2 benda mcm ni kalau tak kna kat diri sendiri susah nk percaya.. Pelek tp benar

Reply 912# zadzamusa

telaga tujuh..sejarah tapak hostel tu..dulu2 zaman2 purbakala ada 7 telaga tempat puteri2 bersiram..setiap puteri tu satu telaga..dan masa nak bina hostel tu..salah satu telaga tu tak bleh nak kambus..katenyer mendap.. tu die dok kat area paling belakang hostel iaitu kat ngan toilet..patut toilet tu ala2 simen die mcm tak rate je..mcm tanah mendap..hermm

Reply 913# Putera_merdeka
tentera pun kena???... waa... macammana perasaan waktu 2? bahaya tul la..

Reply 914# sofiera
terima kasih sofiera...n terima kasih jugak sebab sudi menjenguk..