CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missayeen

missayeen & Frens Ghost sTory cOLLecTioN

Close [Copy link]

Reply #60 siape_aku's post

best la you punye signature tue

Originally posted by purplehyppo at 3-3-2008 04:06 PM
best la you punye signature tue

a'ah..best~
apesal xder orang cakap aku cantik ah harini..?

Reply #62 missayeen's post

awak nampak cantik..

waaah..aku semalam xmasuk sini sebab gi soping kat jusco..semalam last day..TERPAKSA jugak pegi..

ingat nak sambung last story semalam..sory ye rerakan sekalian..buat korang tertunggu-tunggu plak..

ekceli..benda yang aku story ni dah berlaku berpuluh tahun dah pon..aku pon dah umor 2* ha..so.dats why aku xbermimpi ngeri..kalau berlaku sekarang...heisy...janganlahhh..

pasal isteri cik ki tu...aku langsung tak kip in touch pun...?lagipun rasanya dia dah kawen lain...xsempat nak buat apa-apa CIK KI dah eksiden malam akad nikah..so..maybe dia dah bahagia pon dengan suami baru dia..

bapak aku pun takkan nak kip in touch kot dengan bini orang kan..so dia just jaga tanah pusaka CIK KI saja sebab CIK KI anak tunggal..

end of that story..

so ni aku nak berstory mory pasal last pengalaman yang jadi dalam tempoh waktu tu..ok?

Reply #63 nauze's post

aheeeeeeheheeeeee..

yes2..ada jugak sorang..hiahiahia..

tenkiu..tenkiu..

misai awak jugak nampak 'cantik'~

Reply #65 missayeen's post

awak punya mata dan jambul tu kiut sangat..

Follow Us
mana citernya..cepat la tak sabo aku membacanya..

Reply #67 namakurahsia's post

tengah layan catdog kot

aku xtahu samada orang lain pernah kena sihir 1 family sekaligus...tapi keluarga aku pernah...alhamdulillah..walaupun perkara hitam tu pernah terjadi 1 kali dalam hidup kitorang..saaaampai sekarang,xpernah ada seorang pun anggota famly aku yang mengungkit atau flashback balik benda tu..

maybe sebab masing-masing rasa macam xpercaya ja..kitorang tak buat jahat kat oang..apetah lagi pernah berhasad dengki kat orang..

ni lah namanya ujian tuhannn..

lepas bapak aku kena badi mayat..dalam 2 3 minggu sahaja lepas tu,bapak aku dah dapat rentak balik untuk kerja dengan elok,heppi..kira alhamdulillah la...dah dapat jadi 1 family bahagia balik..

famly aku waktu tu 7orang (mak,abah, kakak,aku dan 2 lagi adik-semua lahir rapat-rapat .masing-masing selang 1,2,3 tahun..)

bapak aku ni orang nya xkaya..sederhana..belajar sampai darjah 6..tapi pandai simpan duit dan kumpul harta untuk kesenangan kat masa depan..bapak aku ada tanah dusun ..aku xpandai kira berapa luas tapi kawasan tu berbukit..so..i bukit tu tanah dusun famy aku je..tepi-tepi dusun adalah dusun orang lain..tapi lebih kecil berbanding bapak aku..DAN DUSUN SEBELAH-SEBELAH KEPUNYAAN ORANG-ORANG KAYA..

soo..biasalah orang kaya..sibuk memanjang..dusun terbiar..xjaga..babi hutan masuk..pagar roboh..tu antara masalah-masalah la..

bapak aku pulak kerja gomen..jumaat sabtu (utara) cuti..so setiap hari sabtu kami 1 family akan pergi 'beriadah' tebas semak samun...meracun..bubuh baja kat pokok duku,rambutan,durian,langsat,dokong..

uihhh..sebut buah-buahan tempataan ni kecur liur aku tau...teringat zaman kecik-kecik tu..setiap musim buah..kebun abahla yang palingbanyak hasil..

bapak aku ni pandai tanam-tanam ni..semua menjadi dengan izin tuhan...

bapak aku cakap...masa tanam pokok tu..kita kena niat siap-siap...hasil nya nanti..walaupun xseberapa..niat utk disedekahkan jugak sebahagian pada orang..xkisahla saper...yang penting..NIAT BAIK..

kalau masa musim buah tu..gajah pun masuk kebun..monyet tak usah cakap la..bergayut-gayutan..senggol-senggolan cubit-cubitan ha dalam dusun aku..tapi nak cakap kata KERANA niat  tu baik dan kita xmarah pun kat semua haiwan hutan ni..dusun kitorrang xpenah roboh pon pagarnya...

binatang ni masuk cara elok..balik pun cara elok..tapi buang kulit and taik merata-rata tu...hehe..xkisahla kan..nama pun BINATANG..

bapak aku cakap..ada satu malam tu siap nampak gajah-gajah tu 4 5 ekor je..(gajah xjalan ramai-ramai kat tempat ada bau manusia)jalan sekor sekor beratur lalu celah anak -anak pokok rambutan yang bapak aku tanam..TAK PIJAK LANGSUNG..

kita berbudi dengan makhluk tuhan..makluk tuhan pun segan nak buat jahat kat kita kan..

satu jenis je makhluk ni yang xreti beradab sopan..BABI HUTAN..

kalau masuk meyondol..balik pun menyondol..habis tanah dia korek-korek (xtau la apa motif)

melalut pulak aku..dipendekkan cerita..

'jiran-jiran' dusun bapak aku ni orang-orangnya xboleh dibuat baik...bila bapak aku pergi pondok menunggu dusun diorang (orang kaya so buat rumah batu ha sebijik dalam hutan tu buat tunggu buah masa musim buah-kami pondok kayu ja siap dengan atap rumbia..atap tu pun nenek aku jahit sendiri tau!)..

bapak aku pergi sedekahkan la sikit buah-buah ni kat diorang..niat kita baik..tapi MUNGKINLA niat bapak aku disalah ertikan..MUNGKIN diorang ingat bapak aku ni nak RIAK..

adeiii tetibe aku tekaget pulak pat ko tesempak ngan muka abah ko tengah dok betinggong celah lemari ngan muke puteyy tuhh...*jelin blakang satt..dah le kat ompis ni aku sorang jekk....

adaka putey cam abang ajes nak g odisyen blakon lam bujang lapok??

so..

pakcik ape ke nama pakcik tu aku tak tau)

pakcik bakar (BUKAN NAMA SEBENAR YE TUAN-TUAN SEKALIAN),dia masuk dusun aku curi buah..curi tak hingat kau..siap bawak masuk lori..

nasib baik la ada pakcik dusun sebelah satu lagi  nampak lori tu keluar dari dusun bapak aku..terus dia pegi panggil polis dan hubungi bapak aku..

bapak aku buat repot polis..

pakcik bakar ni dah lepas kantoi,datang merayu-rayu kat bapak aku mintak setel luar balai polis..

tapi bapak aku ni orangnya berprinsip sungguhh..dia cakap dia maafkan pakcik bakar tapi benda ni dah jadi kes polis..dia tak nak tarik balik repot..biar polis setel..

pakcik bakar kata,"takpa Ya (nama bapak aku ye),aku bayaq ganti rugi hang.."

bapak aku berdegil jugak..

lama-lama..pakcik Bakar geram..

dia cakap 1 ayat yang bapak aku kata dia takkan lupa sampai bila-bila,"takpa Ya,kalau hang dok buat ketegaq jugak,aku bagi hang 1 minggu ja..1minggu ja..hang mesti tarik balik repot.."

Reply #70 hatemetoday's post

ada kesitu pulak ko!!!

xla putih camtu weh!!

putih cam..cam putih mayat la?

eiii...xpandai la teman nak kabor..

sambung story!jangan menyelit iklan!!!

Reply #72 missayeen's post

ye le ye le...teman tau le putey mayat tu camne...

ek eh kejap aku nak puji ko ...awak nampak cantik.. ihiks

OKEHH SAMBONGGGG YEENN SAMBONGGG

selang satu malam lepas kejadian kes polis tu,masa tu aku dengan kakak aku baru lepas balik mengaji quran..aku dengar mak aku nangis kat dapo (balik mengaji masuk melalui pintu belakang sebab umah mengaji belakan umah aku je)..

kakak aku yang cengeng dah lari siap-siap masuk bilik..aku cari la mak aku kat mana..sebab suara tangisan dengar...tapi orangnya takder?

dapur kitorang ada bilik air terbuka..senang mak aku nak basuh periuk kuali besar yang dia guna untuk buat kuih-muih (mak aku rajin letak kuih kat kantin,pasar malam,bazar ramadhan time tu)..bilik air tu ada dinding sekerat bahu orang dewasa..aku ni kemetot..so aku ambik kerusi dan jenguk ke dalam bilik air tu..

................

aku nampak mak aku..tengah mencangkung macam nak mandikan baby dalam besen tu kan..

tengah lap-lap badan adik aku yang bongsu baru brp bulan tah waktu tu..PUKUL 8 MALAM BAGI ADIK MANDI??aku pikir..

sambil nangis-nangis plak tu...

bila aku panggil..mak aku xmenyahut..

tak boleh jadi ni...aku lari ikut pintu belakang and panggil ustaz yang ajar aku ngaji datang rumah...

bapak aku takde waktu tu...xingat plak pergi mana..

Reply #75 missayeen's post

lor siap berenti2 lak citer ni.. samung aje la terus dalam satu post wat perenggan2 ..
anti klimaks betul tiba2 cerita bersambung neh

aisey.. dh benti ke??

Reply #75 missayeen's post

kemudian...apa lagi??suspen ni..heii..lamanya..sambung2 cepat!

aku yang jarang2 lalu sini sekali bila lalu dapat baca cerita best terputus2la pulak. ayeen!!!! cepatla sambung

cepat laaaaa....